Elkaptunk 4 méhgyilkost!
Az 1990-es évek óta a beporzó rovarok száma egyre drasztikusabban csökken. A magyar méhészek elkeseredetten tapasztalták, hogy a méhpusztulás tavaly télen a 20-30%-ot is elérte. Nemcsak a házi méhek, hanem a vadon élő beporzók is veszélyeztetettek: az idei adatok szerint a poszméhek negyede a kihalás szélére került.
Segítek a méheknek!
A Greenpeace fenntartható mezőgazdaságért és a méhek megmentéséért folytatott kampánya mellé állt Vajna Tímea is. A Fővárosi Állatkerthez tartozó Holnemvolt Parkban vele közösen avatta fel a Greenpeace az ország eddigi legnagyobb méhmenedékét.
Fotó : Járdány Bence /Greenpeace
A méhmenedékekkel a beporzó rovarok pusztulására kívánjuk felhívni a figyelmet. Egy-egy ilyen menedék több száz beporzónak, magányos méheknek, katicáknak és más hasznos rovaroknak ad otthont. Szükségünk van rájuk, hiszen...
Minden harmadik falat ételünket a beporzóknak köszönhetjük! Képzeld el, milyen lenne életed, ha a vacsoraasztalról eltűnne a krumpli, az alma, a répa, a barack, a málna, és még csokit sem tudnál enni.
Azért küzdünk, hogy a beporzók pusztulásának egyik fő felelőseként ismert méhgyilkos vegyszereket ne használhassák tovább Európában. Eddig a legveszélyesebb 7 mezőgazdasági vegyszerből négyet sikerült betiltatnunk.
Az ilyen eredményekhez szükség van a te segítségedre is.
Bizonyára tudod, hogy nem fogadunk el támogatást sem cégektől, sem kormányoktól: csakis és kizárólag magánszemélyektől.
Itt te is hozzáteheted a részed.
Köszönettel:
Becsky Miklós
Greenpeace
Ui. A beporzók kipusztulása katasztrofális következményekkel járna az emberiségre és a világra.
Segíts túlélni a méheknek!