27 - 30
(17-16)

Dunaferr NK:
Hoffmann, Lovász 7, Laluska 1, Ferling 6, Borbás 3, Mörtel 7, Vincze 2.
Csere: Knezovic, Ungureanu (kapusok), Pigniczki 2, Balogh 1, Sopronyi 1, Berta, Gáspár.
Edző: Imre Vilmos.

A Debrecen elleni győzelem után talán egy kicsivel könnyebb mérkőzés várt ma este kézilabdázóinkra, akik az újonc, s elsősorban hazai pályán vitézkedő Goldberger ellen léptek pályára az ötödik bajnoki fordulóban.

Nagy hátrányban

Nem kezdődött túl jól számunkra a találkozó, hiszen az első tíz percben rendre a házigazdáknál volt az előnyt, míg a mieink erejéből csak az egyenlítésre futotta. A Baross-vezérelte házigazdák a hetedik percben már két fával is vezettek, úgy, hogy közben Mörtel Renáta két büntetőt is kihagyott (5-3). Hiába lőtt Ferling egymás után három találatot, a folytatásban sem a mieinkről szólt a mérkőzés. Csapatunk nagyon sok hibával kézilabdázott, főleg védekezése hagyott sok kívánni valót maga után, így a félidő derekához érve már három góllal álltak jobban a rendkívül lelkesen és összeszedetten kézilabdázó vendéglátók (9-6).
Hiába próbált Imre Vilmos időkéréssel véget vetni a csapat gyengébb formájának, a huszonkettedik percig szinte semmi nem változott a játékunkban. Támadásban és védekezésben is bosszantó hibákat vétettünk, így a játékrész hajrája előtt már tetemes volt a Goldberger előnye (16-10).

Javulunk, javulgatunk…

Még mielőtt nagy bajba kerülhettünk volna, azért összeszedte magát együttesünk, s a félidő utolsó nyolc percében nagyot változott a játék képe. Elsősorban védekezésben, s Knezovic beállásával kapusteljesítményben is feljavultunk, s ha lassan is, de elkezdtük ledolgozni hátrányunkat. A gólfelelős ekkor Lovász Zsuzsa volt, de rajta kívül Pigniczki, Sopronyi és Vincze is betalált a házigazdák kapujába, így a félidei szünethez érve már csak egy gól volt a hátrányunk (17-16).

Baljós folytatás

A második felvonást sajnos ugyanolyan rosszul kezdtük, mint az elsőt: a harminchatodik percig tartottuk a lépést Kovács Péter együttesével, ám az ezt követő négy minutumot hárommal nyerték a hazaiak, akik így ismét megnyugtató, négyfás előnyre tettek szert (23-19). Tovább nehezítette a mieink helyzetét, hogy egy szabálytalanság után Borbás Rita megsérült, a hátralévő időben első számú beállósunk nélkül kellett kiharcolni valahogy a győzelmet.

Nehéz, de győzelem

Négygólos hátránya tudatában ismét összekapta védelmét Imre Vilmos csapata, s Ungureanu védéseivel, valamint az első félidőben kissé halványabban játszó Mörtel vezérletével ismét megkezdte a felzárkózást. A félidő derekán már csak két góllal álltak jobban Vakarcsék, majd újabb négypercnyi játékot követően hosszú idő után először ismét egált mutatott az eredményjelző (25-25).
A véghajrá rendkívül izgalmasan alakult, hiszen Laluska és Mörtel góljai után már két góllal vezettünk, ám a hazaiak nem adták fel, s Balogh Barbara kiállítása alatt akadt is lehetőségük az egyenlítésre. Gólt azonban így is Lovász szerzett, s bár Huszáknak köszönhetően még egyszer felcsillant a remény a hazaiak előtt, az utolsó négy percben már csak két dunaújvárosi találat született. Ferling és Mörtel újabb gólja után végül, ha nagy csatában is, de megnyerte a mérkőzést együttesünk (27-30), mely negyedik győzelmét aratva felkapaszkodott a dobogó harmadik fokára.