Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

2005. februári hírek

____________________________________________________________________________________________

2011.01.23.

Lényeg a két pont

ÚJBUDA-DUNAÚJVÁROSI REK
19-24 (9-13)

Budapest, játékvezetők: Natkai, Szalay.

ÚJBUDA: Sipeki, Mozsár (kapusok), Albert 3, Bodó, Gyebrovszki 1, Kosik 5 (1), Lévay, Nagy Zs. 3 (3), Németh N. 1 (1), Tamás 1, Tápai A. 1, Tömösváry 4, Várkonyi.
Vezetőedző: Ökrös Csaba.

DUNAÚJVÁROS: Víg, Pisák, Győri (kapusok), Balogh 2 (1), Erdősi 2, Felső, Ferling 5, Gáspár 3, Jókai 2, Nagy I. 4., Sári 1, Selmeczi, Takács D. 3, Takács L. 2, Vadász, Velky.
Edző: Kiss Szilárd.

Kiállítások: -, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/5, ill. 2/1

Felejthető mérkőzésen vannak túl Dettiék. A sereghajtó Újbuda otthonából hozták el a 2 pontot. Egyéb pozitívumot nem is nagyon lehetne felsorolni, alacsony iramú, gyenge színvonalú játékot láthattunk, de a legfontosabb, a két pont megvan. Jókai az első félidőben nagyot kapott a fejére, jobbulást neki!

Képek a mérkőzésről:
- itt

2011.01.19.

Magabiztos győzelem Szekszárdon

SZEKSZÁRD-DUNAÚJVÁROSI REK
23-30 (13-14)
Szekszárd, játékvezetők: Hargitai I, Markó.

SZEKSZÁRD: Kurucz, Mészáros, Pap (kapusok), Beck, Fauszt, Gulya 2, Hegyi, Horváth P. 4, Jankovics 1, Jenőfi 3, Kopecz 5, Kovács, Szabó 1, Szekerczés 3, Vasas, Weigel 7 (2). Edző: Kovács Jenő.

DUNAÚJVÁROS: Víg, Pisák, Győri (kapusok), Balogh 7 (1), Erdősi 1, Felső, Ferling 12 (1), Gáspár 1, Jókai 4, Nagy I. 2., Sári 3, Selmeczi, Takács D., Takács L., Vadász, Velky. Edző: Kiss Szilárd.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2

2011.01.19.

Sima győri siker Újvárosban

Dunaújvárosi REK – Győri AUDI ETO KC
22-32 (11-16)

Dunaújvárosi REK: Vig, Balogh 5, Jókai 3, Gáspár 1, Takács D. 1, Ferling 10, Nagy I. 1.
Csere: Pisák, Győri (kapusok), Vadász, Selmeci, Berta, Felső, Erdősi, Velky, Sári 1. Vezetőedző: Kiss Szilárd.

A mérkőzés esélyesének egyértelműen a vendégek számítottak, különösen úgy, hogy a mieinktől Radulovics Bojana nem tudta vállalni a játékot, így őt Jókai Nórával próbálta pótolni Kiss Szilárd vezetőedző. A találkozót a győriek indították egy gyors hetesgóllal, ám előbb Ferling, majd Gáspár válaszolt Görbicz büntetőből lőtt találataira, így ötpercnyi játékot követően még egyenlőt mutatott az eredményjelző (2-2). Nem sokáig, mert Takács Dusmáta kiállítása alatt háromszor is betalált az ETO a hazai kapuba, ám az örömük nem tartott sokáig, mert a remekül játszó Ferling vezérletével nemcsak kapaszkodott, hanem utol is érte ellenfelét együttesünk, mely a 13. percben kiegyenlített (6-6)A győriek azonban hamar lehűtötték a hazai szurkolók lelkesedését, mert Görbicz negyedik büntetőből lőtt góljával ismét átvették a vezetést, s mivel Amorim is bekapcsolódott a gólgyártásba, szépen lassan ismét megléptek három góllal a több helyzetet is kihagyó hazaiaktól (7-10). A félidőből hátralévő tíz percben pár érdekes játékvezetői ítélet is borzolta a kedélyeket, ám az emberelőnyeit rendkívül hatékonyan kihasználó vendégeket ez nem zavarta abban, hogy tovább növeljék előnyüket, s mivel a zöld-fehérek Bradeanu révén még időntúli szabaddobásból is be tudták venni a mieink hálóját, így a tízperces pihenőre már 11-16-os előnnyel vonulhatott a Konkoly-gárda.

Bár a második felvonást két gyors góllal nyitotta együttesünk, a folytatásban sokadszor is bizonyította a bajnoki címvédő, hogy miért is tartják Európa egyik legjobb együttesének. A Pálinger helyett kapuba álló Lunde ugyanis valósággal megbabonázta játékosainkat, ráadásul a győriek védekezése is nagyon feljavult, s a könnyen szerzett labdákból rendre gólt értek el Vértenék, akik sorozatban hat gólt lőve, a 40. percre már el is döntötték a két bajnoki pont sorsát (14-22)Innentől kezdve már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a mérkőzést az ETO, s bár a mieink küzdöttek, hajtottak becsülettel, igazából esélyük sem volt arra, hogy szorosabbá tegyék a találkozót (16-28). Az utolsó tíz percben lazított valamit a szorításon ellenfelünk, ráadásul a csereként beállt Győri is jól védett a hazai kapuban, ám ez is csak arra volt elég, hogy tízre csökkentse hátrányát együttesünk, mely végül 32-22 arányú vereséget szenvedett a támadásban és védekezésben is határozottabb, pontosabb címvédőtől.

Detti a mérkőzés után:
- Úgy gondolom, hogy a végeredmény nem egészen tükrözi a játék képét. Aki itt volt, két ellentétes félidőt láthatott, az elsőben jól tartottuk magunkat, a másodikra kicsit elfáradtunk, sajnálom, hogy így alakult a vége.

2011.01.09.

Pontvesztés Siófokon

SIÓFOK-DUNAÚJVÁROSI REK
27-27 (15-13)

Játékvezetők: Horváth, Marton

SIÓFOK:
Lajtos, Scholtz, Hrankai (kapusok), Anastacio 8, Bloj 3, Daróczi, Hanczvikkel, Hosszu 1, Kiss O., Kovács A., Pinheiro 6, Szalai 2, Szepesi 4 (1), Takács, Tóth 3, Varga.
Edző: Imre Vilmos.

DUNAÚJVÁROS:
Győri, Pisák, Víg (kapusok), Balogh Be. 4, Berta, Erdősi 2, Ferling 7, Gáspár 2, Jókai, Nagy I. 3, Radulovics 4 (3), Selmeczi, Sári 2, Takács D. 3, Vadász, Velky.

Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/3.

Hűen a tavalyi évhez, ismét izgalmas találkozót láthattak a Siófok-Újváros mérkőzésre kilátogató szurkolók. Az első félidő elején meglépett az újvárosi csapat (3-7), majd fokozatosan a Siófok vette át az irányítást és a félidőre már 2 gólos hazai előnnyel vonultak a csapatok (15-13).
A második játékrészben keményebben védekeztek Dettiék, előbb egyenlíteni sikerült, majd a mérkőzés vége előtt 3 perccel 3 gól volt az újvárosi csapat előnye (24-27). A brazilokkal megerősített hazaiak huszáros hajrába kezdtek, és sikerült egyenlíteniük (27-27), így ők örülhettek jobban a megszerzett egy pontnak.

- itt

2011.01.06.

Siófokon folytatódik a bajnokság

Izgalmas találkozóra van kilátás szombat délután a Balaton-parton. A korábbi években csapatunknak nem volt szerencséje Siófokon, de ennek ellenére a győzelem reményében utaznak Dettiék a téli szünetben brazil válogatottakkal megerősített Siófok otthonába.

2011.01.05.

Továbbjutás a Magyar Kupában

Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE—Dunaújvárosi REK 24—25 (14—14)

Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés a 8 közé jutásért, Békéscsaba, 800 néző.
V.: Medve, Nagy L.

Békéscsaba: Veress — Bódi 3, Cifra 2, Kamper 1, SZEKERES 3, Glusica 3, Kelemen 1. Cs.: Futaki (kapus), Nyikolajenko 8 (5), Kudor 2 (2), Gávai, Tóth K., Drávai 1. Edző: Bohus Bea.

Dunaújváros: Vig — BALOGH B. 5, Jókai 3, Gáspár 2, Takács D. 1, FERLING 8 (4), Nagy I. 6. Cs.: GYŐRI (kapus), Selmeczi, Erdősi, Sári, Velky. Vezetőedző: Kiss Szilárd.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1—2, 7. p.: 3—2, 15. p.: 7—7, 24. p.: 10—9, 26. p.: 10—11, 37. p.: 15—17, 43. p.: 19—19, 52. p.: 20—24.

Igazán nehéz mérkőzéssel kezdte az újévet csapatunk, mely a Magyar Kupa negyedik fordulójában a Békéscsaba együtteséhez látogatott tegnap este. A hazaiakat a bajnokságban egyszer már legyőzték a mieink, akik ezúttal is a bravúr reményében vágtak neki a meccsnek, ám ezúttal a derékbántalmakkal küzdő Radulovics nélkül kellett volna kiharcolni a továbbjutást érő eredményt.

A találkozó első félideje hatalmas csatát hozott, melyben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A mieink kezdték valamivel jobban a meccset, s Ferling, Nagy és Balogh találatai után csak kapaszkodott a házigazda, ám ezt ekkor még eredményesen tette, így a játékrész derekához érve még egált mutatott az eredményjelző (8-8). A folytatásban sem változott a játék képe: hol a mieink, hol a házigazdák álltak jobban egy-egy találattal, ám ennél nagyobb különbséget egyik gárda sem tudott kiharcolni magának, így az első félidő teljesítményének megfelelő, 14-14-es döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második etapot viszont jobban kezdte Kiss Szilárd alakulata, mely nyolcpercnyi játékot követően már három góllal is meglépett ellenfelétől, ám a hazaiak is gyorsan ébresztőt fújtak, s nem sokkal később sokadszor is sikerült kiegyenlíteniük (19-19). Ismét tudott azonban újítani a továbbra is kiválóan küzdő dunaújvárosi csapat, melyben továbbra is Ferling, Nagy, Balogh hármas vitte a prímet, így a véghajrában újra meglépett ellenfelétől együttesünk, mely előnyéből a lefújásig meg tudott őrizni egy találatot, s végül 24-25 arányú győzelmet aratva jutott be a Magyar Kupa következő fordulójába.

A forduló további eredményei:

Bőcs KSC - FTC-Jógazdabank 22-43 (10-20)
Gödi SE - DVSC-Korvex 13-45 (6-25)
ÉTV-Érdi VSE - Győri Audi ETO KC 22-28 (8-15)
Újbuda TC - Alcoa FKC RightPhone 19-39 (10-19)
Mohácsi TE - Gyöngyösi FKK 26-25 (14-16)
UKSE Szekszárd - Siófok KC 31-28 (13-15)

2011.01.04.

Magyar Kupa 4. forduló

Ma Békéscsabára látogatnak Dettiék, ahol a Magyar Kupa legjobb 8 közé jutása a tét.
A bajnokságban már sikerült a bravúr, bízzunk a hasonló folytatásban!