34 - 22
(16-9)

Dunaferr NK:
Ungureanu, Lovász 4, Ferling 5, Pigniczki, Balogh 1, Mörtel 10, Gáspár 1.
Csere: Knezovic (kapus), Vincze 4, Sopronyi 4, Berta 1, Laluska 2, Gábor E. 1, Szádvári 1.
Edző: Imre Vilmos.

A Goldberger ellen aratott szoros siker után már hazai pályán várt újabb feladat ma este kézilabdázóinkra, akik a bajnoki tabella ötödik helyén álló Hódmezővásárhely együttesét fogadták a Dunaferr Sportcsarnokban.

Gyors előny

Ugyan a mieink közül Borbás Ritára és Tilinger Tamarára sem számíthatott Imre Vilmos vezetőedző, ezzel együtt csak a győzelem volt a mieink számára elfogadható eredmény.
Nem is kezdte rosszul csapatunk a találkozót, hiszen Balogh találatával azonnal vezetést szereztünk, majd Lovász és Ungureanu pillanatai következtek. Utóbbi egymás után hárította a vendégek próbálkozásait, míg a remek formában játszó Lovász Zsuzsa a szélről, illetve saját hatosától is bevette vásárhelyi kaput, pillanatok alatt négygólosra növelve előnyünket (4-0). Időt is kért Rapatyi Tamás, de úgy tűnt, hogy intelmei nem hatottak tanítványaira, mert az első tíz percben egyszer sem találtak gólt a vásárhelyi lányok, miközben a mieink még két gólnak örülhettek, így a tizedik perchez érve már hat-nullára vezettünk.

Szinten tartás

A folytatásban azért egy picit magukra találtak a Rapatyi-tanítványok, ám fellángolásuk csak arra volt elegendő, hogy tartsák a lépést a mieinkkel, másra nem. Ebben az időszakban elsősorban Wolf révén jutott gólokhoz a vendégcsapat, ám ez sem sokat használt, mert a mieink olykor-olykor hibázva is ugyan, de könnyedén tartották hat-hétgólos vezetésüket (13-6). Az utolsó percekben viszont úgy tűnt, hogy felzárkóznak Jenőfiék, ám a záró két percet három-nullára nyerte csapatunk, mely végül 16-9-es biztos vezetéssel vonulhatott a szünetre.

Más súlycsoport

A második játékrészben még jobban kidomborodott a két gárda közti erő- és tudáskülönbség, hiszen csapatunk könnyedén játszotta magát ziccerekig, s bár ezek rendszerint hétméteressel végződtek, Mörtel nem mutatott kegyelmet, így tovább nőtt a két csapat közti szakadék (24-14).
Az utolsó negyed órában már minden játékosának lehetőséget adott Imre Vilmos vezetőedző, s a lányok meg is hálálták a bizalmat, hiszen könnyed, közönségszórakoztató játékkal jutalmazták meg közönségüket. A véghajrához érve két fiatal, Gábor Eszter, illetve Szádvári Krisztina is pályára lépett, s mindketten góllal tették emlékezetessé maguk számára a mai napot, s az ő találataikkal együtt alakult ki a 34-22-es végeredmény, melyre a látottak alapján teljes joggal lehet büszke csapatunk, hiszen egyenletes, jó teljesítményt nyújtva, esélyt sem adott ellenfelének.