Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

B e s z á m o l ó

Tajtavill Derecske KK - Dunaferr NK
27 - 33
(13-18)

Dunaferr NK:
Ungureanu, Lovász 4, Laluska 2, Mörtel 8, Borbás 3, Ferling 5, Vincze 7.
Csere: Hoffmann, Knezovic (kapusok) Gáspár 1, Sopronyi 1, Pigniczki, Berta 1, Balogh B 1.
Edző: Imre Vilmos.

Nehéz mérkőzésre számítva, de egyértelműen a győzelemben bízva utazott el ma együttesünk Derecskére, ahol az újonc, de a bajnoki címvédő Ferencvárost is legyőző Köstner-gárda várta meglepetésben bízva a piros-fehéreket.

Csak az eleje szoros

Nem is kezdődött túl jól együttesünk számára a találkozó, hiszen a hazai szurkolók legnagyobb örömére, Kocsik és Pádár gyors góljaival nyitott a Derecske. Nem késett sokat a mieink válasza sem, s Borbás és Ferling gólja után újra egyenlőt mutatott az eredményjelző. Igaz, nem sokáig, mert előbb Gáspárt, majd Ferlinget is kiállították a játékvezetők, s ezt két góllal bosszulta meg ellenfelünk (4-2).
A hazaiak száguldása azonban nem tartott sokáig, mert miután kiegészült csapatunk, azonnal megkezdtük a felzárkózást, s miután belőttük a hatodik gólunkat, már a piros-fehérek örülhettek vezetésnek (5-6). Innentől kezdve nem is volt megállás, mert a támadásban és védekezésben is sokkal pontosabb Dunaferr valósággal állva hagyta ellenfelét. Hiába kért időt Köstner Vilmos, csapatunk a játék minden elemében jobban teljesített, mint a hazaiak, így közel húszpercnyi játék után már öt fával vezettünk (7-12).
A félidőből hátralévő időben úgy tűnt, hogy akár el is dönti a mérkőzést Imre Vilmos együttese, mely Mörtel, Vincze és Lovász vezérletével már 17-10-re is vezetett, s bár a szünetig kettőt lefaragtak hátrányukból a vendéglátók, így is biztos előnnyel vonulhattunk a pihenőre (13-18).

Siker, gond nélkül

A második harminc percet a hazaiak kezdték góllal, de még mielőtt elkezdhettek volna reménykedni, jött Ferling, aki két gyors góljával lehűtötte a kedélyeket. Innentől már nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést, mert miközben együttesünk egymás után akasztotta meg a hazai támadásokat, addig a túloldalon Ferling, Borbás, valamint Mörtel és Vincze is bevette a kaput, s a félidő derekán már tízet számoltak a Derecskére (17-27).
A hátralévő negyed óra már csak formalitásnak tűnt, ám a hazaiak ekkor sem adták fel a küzdelmet, s mindent elkövettek azért, hogy felzárkózzanak. Erőfeszítéseiket ugyan siker koronázta, ám ebben az is szerepet játszott, hogy Imre Vilmos ekkor már minden játékosának lehetőséget adott. Csapatunk azt a luxust is megengedhette magának, hogy a találkozó utolsó negyedét négy góllal elveszítse, így is magabiztos, 27-33 arányú győzelmet aratott, mellyel immáron pontelőnnyel áll a bajnoki tabella második helyén.

Webmaster: Gadri - gadrika@vipmail.hu