Csömör - Dunaferr NK
21 - 44 (9-24)

Dunaferr NK:
UNGUREANU - LOVÁSZ 6, Laluska 2, Ferling1, Borbás 1, MÖRTEL 9, Vincze 3.
Csere: Hoffmann (kapus), Gáspár 2, PIGNICZKI 6, Sopronyi 2, Balogh 4, Tilinger 3, BERTA 4.
Edző: Imre Vilmos.

A várakozásoknak megfelelően simán győzött Csömörön együttesünk, mely 22 gólos sikerével bejutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Ma este Csömörön, az NB1/B Keleti csoportjának második helyén álló Csömöri KSK ellen lépett pályára csapatunk a Magyar Kupa negyedik fordulójában. Mivel a továbbjutásról ez az egyetlen találkozó döntött, együttesünk komolyan vette a találkozót, s mint azt Imre Vilmos még a mérkőzés előtt elmondta, a biztos győzelemben bízva léptek pályára Ferlingék.

Végig sima

A lelkes hazaiak természetesen abban bíztak, hogy sikerül valamelyest megnehezíteniük együttesünk dolgát, ám mint azt csapatunk vezetőedzője elárulta, erre nem volt esélye a csömöri egyletnek. A piros-fehérek ugyanis már a mérkőzés elején a kezükbe vették az irányítást, s pillanatok alatt meglógtak ellenfelüktől (2-10). Imre Vilmos gárdája remek védekezésének köszönhetően nem hagyta gólhoz jutni a házigazdákat, ráadásul felállt fal elleni támadójátékban, valamint lerohanásokban is remekeltek Lovászék, akik már az első félidő végére tetemes, tizennégy gólos előnyt harcoltak ki maguknak (9-23).
A második felvonásban sem változott sokat a játék képe, még annak ellenére sem, hogy Imre Vilmos alaposan felforgatta csapatát, s sokkal többet játszhattak azok, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak. A "cserecsapat" is kiválóan tette a dolgát, s ahogy az első félidőben, ezúttal is hatalmas különbség volt a két együttes között, melynek leginkább a csapatot elkísérő Dunaferr-drukkerek mellett Imre Vilmos vezetőedző örült leginkább. A végig sima és sportszerű találkozót végül 43-21 arányban nyerte együttesünk, mellyel természetesen bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé. Ahogy azt elvártuk.

Imre Vilmos: - Ilyen alázattal és tisztelettel kell kézilabdázni egy gyengébb csapat otthonában is, hiszen a mi fontos célunk most a vasárnapi nemzetközi kupatalálkozó sikere. Nagyszerű volt a hozzáállás, és a futóteljesítmény. Ezt várom Rosztovban is.