Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

B e s z á m o l ó

Knjaz Milos - Dunaferr NK
29 - 43 (11-20)

Dunaferr NK:
Ungureanu, Lovász 9, Laluska 1, Ferling 7, Borbás 3, Mörtel 9, Vincze 2.
Csere: Knezovic (kapus), Pigniczki 4, Sopronyi, Berta 4, Balogh 2, Gábor E. 1, Tilinger 1.
Edző: Imre Vilmos.

Bár nem sokat tudhattunk a szerb Knjaz Milos együtteséről az EHF Kupa hétvégi párharca előtt, a biztos győzelem reményében várta együttesünk a pályaválasztói jogáról lemondó ellenfelét ma este a Dunaferr Sportcsarnokban.

Csak az eleje szoros

A találkozóra körülbelül félig telt meg a lelátó, ám akik a farkasordító hideg ellenére is kilátogattak a meccsre, nem bánták meg választásukat. Az első percekben még jól kapaszkodott ugyan a vendégcsapat, hiszen hiába szerzett már az ötödik percre kétfás előnyt együttesünk, nem sokkal később ismét egált mutatott az eredményjelző (5-5). Innentől kezdve viszont már nem volt pardon: remek védekezésének, valamint Ungureanu kapus bravúrjainak köszönhetően állva hagyta ellenfelét a Dunaferr, mely sorozatban négy gólt lőve kezdte leszakítani ellenfelét, s Mörtel, Borbás és Ferling gólerős játékával már a félidő derekára öt góllal meglépett a szerb együttestől (6-11).
Nagy fölényük tudatában sem álltak azonban le a mieink, akik továbbra is magabiztosan, s jól játszva szolgálták ki közönségüket, mely boldogan nézhette a piros-fehérek sziporkázó játékát. Csapatunk ugyanis a játék minden elemében jobb volt az egyébként jól küzdő szerb gárdánál, s a félidei, 11-20-as vezetés mindent ígért a folytatásra, csak izgalmakat nem.

Kiengedve is fölényesen

A második harminc percben eleje amolyan flúgos futamhoz volt hasonlítható, hiszen sorozatban szerezték góljaikat a csapatok, s alig telt el hat perc ebből a játékrészből, mikor már mindkét oldalon hétszer rezdültek meg a hálók (18-28). Az ezt követő időszakban viszont újra stabilizálta védelmét a Dunaferr, s a szenzációsan játszó Lovász, valamint a helyére beálló Berta és Mörtel révén tovább nyújtotta a két gárda közti szakadékot (21-35).
Időt is kértek a vendégek, de ez sem segített rajtuk, mert az örömkézilabdát bemutató Imre-gárda továbbra is uralta a meccset, s tíz perccel a meccs vége előtt már a húszgólos vereség réme fenyegette a Milos együttesét (22-40). Az utolsó tíz percre már minden fiatal játékosának lehetőséget adott Imre Vilmos, ez azonban nem sült el a legjobban, mert a véghajrát négy góllal a vendégek nyerték, s bár ezzel a katasztrofális vereségtől megmenekültek, a mieink 29-43-as győzelme még ilyen arányban is teljesen megérdemelt volt.
Imre Vilmos ezzel együtt nem volt felhőtlenül elégedett a találkozó után, s mint azt elmondta, elsősorban a fiataloktól várt fegyelmezettebb, jobb teljesítményt, de vezetőedzőnk azt is elárulta, hogy reményei szerint a holnap délután öt órától sorra kerülő visszavágón már azok is jó játékkal járulnak hozzá a sikerhez, akik ma haloványabban teljesítettek.

Webmaster: Gadri - gadrika@vipmail.hu