Dunaferr NK:
Ungureanu, Lovász 2, Borbás 3, Laluska 4, Ferling 13, Pigniczki 3, Vincze 4.
Csere: Knezovic (kapus), Mörtel 3 (1), Balogh, Sopronyi 1, Berta.
Edző: Imre Vilmos.

Nagy téttel bíró mérkőzést játszott pénteken csapatunk: Ferlingék ezúttal a Hódmezővásárhely otthonában lépett pályára. A meccs tétje azonban nem a két bajnoki pont volt, hanem a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé jutás, s mivel fináléba kerülés ezen az egy mérkőzésen dőlt el, ezért hatalmas csatára, s egy mindenre elszánt ellenfélre számíthattak kézilabdázóink.

Fej-fej mellett

Ennek megfelelő elszántsággal kezdték a mérkőzést a vásárhelyiek, s az első percekben bizony csak az egyenlítésre futotta csapatunk erejéből. Egészen a 10. percig, mikor előbb Pigniczki, majd Ferling is a piros-fehéreket juttatta vezetéshez, s elkezdhettünk bizakodni, hogy innentől már a mieink percei következnek (5-6). Sajnos nem így történt, mert a lelkes hazaiak nemcsak egyenlítettek, de meg is fordították az állást, más kérdés, hogy a vásárhelyi szurkolók sem örülhettek sokáig az előnynek, mert sorozatban három gólt szerezve, ismét visszavette a vezetést együttesünk (9-11).
A folytatásban viszont újra a hazaiak pillanatai következtek, ugyanis csapatunk többször is hibázott támadásban, s ezúttal védekezése és kapusteljesítménye sem közelítette meg azt, amint elvártunk a lányoktól, így Jenőfi, Borbély és Wolf találataival újra előnybe került a hazai csapat - ráadásul minimális vezetését a szünetig meg is tudta őrizni a vendéglátó (16-15).

A hajrában robbantunk

A második felvonásban sem változott a játék képe: az egyre lelkesebb vásárhelyi csapat ugyanis jól tartotta előnyét a továbbra is sokat hibázó Dunaferr ellen, a félidő derekáig még növelni is tudta azt (24-22). Csapatunk játékából továbbra is hiányzott az átütőerő, s bizony védekezésben sem azt kapta Imre Vilmos a tanítványaitól, mint amire a meccs előtt számított.
Az utolsó negyed órára viszont nagyon összekapta magát együttesünk, s Ferling góljaival, valamint Ungureanu kapus védéseivel újból a maga javára fordította az állást, s az 50. percben már úgy tűnt, hogy el is dönti a továbbjutás kérdését (26-29). A vendéglátók azonban nem adták fel a küzdelmet, s újra felkapaszkodtak egy gólra, ám többre már nem futotta erejükből, mert Ungureanu lehúzta a rolót, majd sorozatban négy gólt lőve, végleg eldöntötte a mérkőzést együttesünk (28-33).
A győzelem egyben azt is jelentette, hogy a Győr, a Fradi és a Debrecen mellett kézilabdázóink is bejutottak a Magyar Kupa négyes döntőjébe. A finálé rendezéséhez ezúttal is pályáznia kell a csapatoknak, ám az biztos, hogy a mieink célja a továbbiakban sem lehet más, mint az első hely megszerzése.