B e s z á m o l ó

Cornexi-Alcoa - Dunaferr NK
27-36

A mérkőzés előtt: Sorsdöntő összecsapásra készül a Cornexi otthonában a Dunaferr női kézilabda-csapata. Már tart a melegítés, együttesünkből Lovász és Nagy Ivett kivételével mindenki harcra kész, a lányok nagyon eltökéltek - mindenki tudja, hogy ma nem hibázhat a csapat. Az ellenfél kapujában viszont változás lesz - nem véd az EHF Kupa döntőjén bravúrt bravúrra halmozó Sugár Tímea, helyette Fekete Csilla védi az ellenfél hálóját. Kezdés hatkor - és persze jövünk a friss hírekkel! Élőben a DO-n - kalandra fel, hajrá csajok!

3. perc: Telt ház, 700 néző előtt kezdődött a sorsdöntő találkozó Fehérváron - a dunaújvárosi lányokat 70 Dunaferr-fan kísérte el a mérkőzésre. Csapatunk kezdett jobban, Radulovics átlövésből, Vincze Melinda indításból lőtt góljára egy fehérvári találat volt a válasz - majd hetest hibázott a Cornexi. Az állás 2-1 - ide!

8. perc: Csodálatosan alakul a meccs, drága mindenki, 6-1 arányban elhúzott a Dunaferr, együttesünk különösen indításokból életveszélyes - és jól játssza át a Cornexi nyitott védekezését is. Az elmúlt percekben Bulath két, Kindl egy találattal iratkozott a góllövők listájára. Ez az, csajok, csak így tovább!

14. perc: Csapatunk többször is emberhátrányban játszott, és ezt gólokkal büntette a Cornexi: míg nálunk csak Pálffy volt eredményes, Kenyeresék egymás után négyszer is betaláltak - legutóbb hétméteresből. Az eredmény 7-5 - de még mindig a Dunaferr vezet!

20. perc: Majdnem csupa rossz hírt kell közölnünk - a 18. percre elolvadt a Dunaferr előnye (9-9), és bár ezt követően még egyszer betaláltunk azóta, Pigniczkit piros lappal kivonta a mérkőzésből a játékvezetői páros. Támadásban és védekezésben egyaránt "leült" a csapat - de bízunk benne, hogy átmeneti a zavar. Öröm az ürömben, hogy 10-9-re még mindig vezetünk.

24. perc: Fej fej mellett halad a két csapat, s bár együttesünk támadásban továbbra is gyengélkedik, Radulovics és Vincze azért betalált - míg a Cornexi oldalán is két gólt regisztráltak: az eredmény 12-11 a dunaújvárosiak javára. Jelenleg a Dunaferr játszik emberelőnyben - reménykedünk! Spigott szakíró helyszíni hozzáfűzése: "szoros lesz".

27. perc: Végre egy icipicit ismét megnyugodhatunk, legalábbis az előző idegtépő percek után. Nyitott védekezésre váltott a Dunaferr, ez kicsit megzavarta a fehérvári támadókat, miközben Kindl akcióból, Ferling hetesből volt eredményes - két góllal vezetünk, az állás 14-12. És már csak pár perc a szünetig!

A félidőben: Még mindig két góllal vezet csapatunk a sorsdöntő rangadón, ám alakulhatott volna szebben is: két gyors indításgól révén a 28. percre négy fával elhúzott a Dunaferr (16-12),ám elég volt két eladott labda, és azonnal visszazárkózott az ellenfél. Az eredmény 16-14 ide - Piga helyett Gáspár Gabi dolgozik a védelem tengelyében, eddig két fehérvári szurkert vittek el a rendőrök. Spigott szakíró helyszíni summázata szerint a félidő magabiztos kezdése után sajnos feltámadt a Cornexi, és bár majdnem végig vezetett Kiss Szilárd alakulata, pokoli második játékrészre számíthatunk - egyelőre titok, mi okozta a félidő derekán , hogy megtorpant a Dunaferr,. Reméljük viszont, hogy a szünetben rendezi a sorokat és még hatékonyabb támadójátékra, valamint céltudatosabb/eredményesebb védekezésre ösztönzi együttesünket a Kiss-Mátéfi páros. Az a nyitott védelem még jól jöhet - és nagyon kellenének a meccs elején látott szépségdíjas indításgólok is!

35. perc: Ismét elhúzott a Dunaferr - a szünet érzékelhetően jót tett a lányoknak! 19-15 arányban vezetünk, emberelőnyben játszik a csapat - tőlünk Radulovics lőtt gólt, majd Feling hetesből talált a Cornexi kapujába, végül Bohus is mattolta az ellenfél portását. A túloldalról Kenyeres viszi hátán a fehérváriakat. És négy fa az előny...hurrá!

38. perc: Nemcsak tartja, de növelte is előnyét a Dunaferr: 22-16 arányban vezet a csapat - sokkal jobb védekezésének és eredményes támadásbefejezésének köszönhetően. Balogh két ziccert hibázott Pálinger kapujánál, tőlünk Boki kétszer is betalált, végül ferling hetesből volt eredményes. Radulovics második góljánál kis bokasérülést szenvedett - de újra a pályán!

43. perc: Pazar a Dunaferr-védelem, a Cornexi emberelőnyből is képtelen volt betalálni az elmúlt percekben, miközben elöl a Ferling-Radulovics gólpárbajt figyelhetik egyre növekvő örömmel a mérkőzést a helyszínen nyomkövető Dunaújváros-drukkerek: már héttel megyünk, 23-16-ra vezet a dunaújvárosi gárda. Ez azzz, csajok, csak így tovább!

47. perc: A Cornexi továbbra sem talál ellenmérget a Dunaferr, s pláne Radulovics játékára. Folyamatosan tartja meggyőző előnyét csapatunk, Boki ellenállhatatlan, hetesből is, akcióból is betalált. Az ellenfélnél oldaláról Tápai hetesei tartják a lelket a Cornexiben - de a legfontosabb: nyolc góllal, 27-19 arányban még mindig a Dunaferr vezet!

52. perc: A Dunaferr először a 49. percben vezetett tíz góllal (19-29), és a véghajrához érve továbbra is tartja magabiztos, per pillanat szintén tízfás előnyét. Az állás 31-21 a mi javunkra, a lányok emberhátrányból is betaláltak, miközben a védelmünk továbbra is remekel, Pálinger pedig zsinórban háromszor védte ki a Cornexi-játékosok szemét. "Megvan", rebegte helyszíni tudósítása végén az érzékeny Spigott.

60. perc: Nyertünk! A végén valódi örömjátékot produkált a Dunaferr, a tízgólos előnyből indított finálé legvégére Radulovics és Németh Helga tett koronát, miközben a Cornexi védekezése csődöt jelentett. Igaz, potyogtak a gólok mindkét oldalon, de a Dunaferr győzelmét nem fenyegette veszély. Együttesünk végül 36-27 arányban nyerte a rangadót - szép volt lányok, köszönjük az élményt! Hamarosan jövünk Kiss Szilárd értékelésével - már ha Spigottot leengedik a küzdőtérre, mert most harcol!

Rendhagyó mérleg - Ferling Bernadettel

Mivel a fehérvári rendezők ezúttal kifogtak rajtunk, sajnos nem sikerült elcsípnünk Kiss Szilárdot a találkozó után - ám a Dunaferr egyik meghatározó játékosa, Ferling Bernadett készségesen és érthető örömmel nyilatkozott az összecsapásról a DO-nak: - Természetesen nagyon boldogok vagyunk, különösen, hogy ilyen fontos meccsen is ilyen arányban csíptük el az EHF Kupa újdonsült győztesét. Az első félidőben jól kezdtünk, de utána kicsit leálltunk, nagyon nehezen álltunk rá a tempónkra, nehéz perceket éltünk át. A szünetben átbeszéltük a védelmünk problémáit és a nyitott védekezés elleni támadás lehetőségeit, és ez jót tett. Sikerült felpörögnünk, fontos gólokkal növelni folyamatosan az előnyünket. Amikor már pörgősen játszottunk, nem is volt gond - éreztük, hogy megszerezzük a győzelmet. Nagyon boldogok vagyunk - és persze nagyon készülünk a Győr elleni aranycsatára is! Mit tehetünk hozzá mindehhez: mi is boldogok, mi is készülünk, szép volt, lányok, bravó, Dunaferr!

Spigott-Öcaline (Dunaújváros Online Hírek)