Dunaferr NK - Győri Graboplast ETO KC (ifjúsági) 29-27
Győri Graboplast ETO KC - HC Podravka Vegeta (CRO) 27-23
Dunaferr NK - ZRK Buducnost Monet (SCG) 25-24

Győzelem a nyitányon

Két ellentétes félidőt produkálva, de megnyerte nyitómérkőzését a Kulcsár Anita Emléktornán a Dunaferr NK kézilabda-csapata. Győzött ificsapatunk is, valamint a Győr felnőtt gárdája is.

Dunaferr NK - Buducnost Podgorica
25-24 (15-10)

Dunaferr NK: Sirina, Lovász 1, Mehlmann 5, Ferling 3, Borbás 1, Kindl 2, Nagy I. Csere: Hoffmann (kapus), Radulovics 5, Gáspár 1, Bulath 1, Vincze 6, Balogh.
Edző: Kiss Szilárd.

A Dunaferr és a Győr ifjúsági csapatainak mérkőzésével vette kezdetét ma délután a Kulcsár Anita Emléktorna a Dunaferr Sportcsarnokban. A győzelem mellett természetesen a presztízs is nagy szerepet játszott a két együttes találkozóján, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy nagy vehemenciával kezdte a meccset mindkét gárda. Amelynek elején rendre a győrieknél volt az előny (3-4), de ahogy belemelegedtek a játékba Brandt Tamás tanítványai, azonnal fordult kocka. Molnár Orsolya szép védései, valamint a hibázni képtelen Rádl Tímea góljai jelentették a fordulatot, s a félidő derekán már a piros-fehéreknél volt az előny (9-6). A különbség a folytatásban folyamatosan nőtt a két gárda között, s ugyan a játékrész hajrája a vendégek számára sikerült jobban, a félidei szünetre így is ötfás előnnyel vonulhattak a dunaújvárosi fiatalok (17-12). A második harminc percben nem sokat változott a játék képe, mert a mieink egyértelműen uralták a meccset, s csak a véghajrában engedték közelebb magukhoz az ETO ifistáit. A győriek ugyan mindent megpróbáltak a felzárkózás reményében, de csak a találkozó végét tudták szorossá tenni, a megérdemelt dunaújvárosi sikerhez kétség sem férhetett (29-27). A meccs egyértelmű hőse a tizennégy gólig jutó Rádl Tímea volt, de a többieket is megillet minden dicséret.
Az ifik meccse után jöhetett a torna első felnőtt összecsapása, a magyar bajnok és kupagyőztes Győri ETO, illetve a horvát bajnok Podravka csapatai között. Aki arra számított, hogy az ETO sanszot sem ad majd ellenfelének a találkozón, nagyot tévedett, mert az első percek győri góljai után egyre inkább magára talált a Podravka, s Palcic, valamint Naukovic vezérletével nem csak átvette az irányítást, de a félidő végére négyfás előnyt harcolt ki magának (11-15). A második játékrészre azonban felébredtek Róth Kálmán tanítványai, s Herr remek védéseivel, valamint a lehengerlően játszó Gogirla bombáival szépen lassan utolérték a horvátokat, s remek véghajrával végül biztosnak tűnő győzelmet arattak (27-23).
Este hat órakor lépett pályára a házigazda Dunaferr NK együttese, méghozzá a szerb-montenegrói Podgorica ellenében, s az első félidő alapján úgy tűnt, hogy egy nyugodt, sima meccset láthatnak majd a hazai drukkerek. A nyitó harminc percben ugyanis egyértelműen az, s úgy történt a pályán, ahogyan azt Kiss Szilárd eltervezte. Már a meccs elején magához ragadta a vezetést csapatunk, s Sirina bravúrjai, valamint Ferling és Mehlmann találatai után már a félidő derekára sikerült is megnyugtató előnyre szert tennie (9-5). Az alaposan megfiatalított szerb csapat azonban nem adta fel a küzdelmet, s sikerült is közelebb lopakodnia a mieinkhez (11-9), de Radulovics biztos kézzel értékesített hetesei ellen Knezovics kapusnak sem volt ellenszere, s mikor Mehlmann Ibolya időntúli szabaddobása is utat talált a kapuba, már ötfás újvárosi előnyt mutatott az eredményjelző (15-10). A második játékrészt viszont a vendégek kezdték jobban, s pillanatok alatt sikerült két gólra felzárkózniuk (17-15), de mikor már elkezdhettek volna reménykedni abban, hogy még szorosabbá teaszik a találkozót, mindig jött valaki a Dunaferrből, aki lendített a mieink meg-megakadó szekerén. A véghajrá azonban így is rettenetesen izgalmasan alakult, mert a Podgorica öt perccel a találkozó vége előtt egygólosra csökkentette hátrányát (24-23), de miután ismét összeállt a Dunaferr védelme, a már csak egy-egy gól született mindkét oldalon, így a nagy csatát végül Ferlingék nyerték (25-24).
A nap záró mérkőzése után a csapatok azonnal a Városháza térre vonultak, ahol már hatalmas tömeg várta az esti program kezdetét. A tornán résztvevő gárdákat a csapatkapitányok képviselték az esti megemlékezésen, amelyen a Magyar Kézilabda szövetség teljes vezérkara mellett a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) alelnöke, Staffan Holmqvist is megjelent. A csapatok rövid bemutatását követően Kulcsár Anita legszebb dunaújvárosi pillanatait idézhettük újra egy megható rövidfilm segítségével, majd a megemlékezés végén Staffan Holmqvist adta át Kulcsár Anita szüleinek a világ legjobb játékosának járó díjat.