Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt





B e s z á m o l ó





Győri Graboplast ETO KC - Dunaferr NK
28 - 22 (14-14)
Győr, 2800 néző
V: Nagy, Túróczi

DUNAFERR NK:
SIRINA - Lovász 2, Mehlmann, FERLING 6, Balogh B, Kindl 1, Nagy I. 5
Csere: Hoffmann (kapus) - Radulovics 6 (5), Bulath 1, Gáspár, Borbás 1


Rangadóhoz méltó hangulatot teremtett a győri csarnokban a fantasztikusan lelkes és hozzáértő közönség, amely már a bemelegítéskor is teli torokból biztatta kedvenceit. A játékosok érezhették, az előző idény aranycsatájának visszavágója vár rájuk, amelyben minden labdának, minden kimaradó helyzetnek sorsdöntő jelentősége lehet.
Ferling rutinja kellett a vendégeknek

Szinte tökéletesen ismerte egymás taktikáját a két BL-csapat, ezért az edzőknek az volt a legfőbb dolguk, hogy rábírják tanítványaikat a lehető legpontosabb, legfegyelmezettebb játékra. Azt, hogy ne engedjék kibontakozni az ellenfelet, a találkozó elejétől inkább a Győr tudta megvalósítani. Az ETO vezéregyénisége ismét Görbicz volt, akinek támadásban középen nemcsak társai irányítása volt a dolga, hanem keményen kellett ütköznie a rá kilépő Borbással, egykori csapattársával, aki piócaként tapadt rá. Ezzel olykor meg is zavarta Görbiczet, illetve ezzel együtt az ETO támadásépítését.

Ez persze nem volt magyarázat egy-egy kimaradó hazai ziccerre, amely mind az első, mind a második félidőben bosszúságot okozott a szurkolóknak és az edzőnek. Herr gyors indításai pontosak voltak, valamint Gogirla és Mörtel is többször került kihagyhatatlannak tűnő helyzetbe, ám Sirina ismerte a lövőrepertoárjukat, illetve olykor ők maguk is pontatlanul lőttek.

Az elkapkodott hazai akciókból szeretett volna gyorsan kontrázni a Dunaferr, ám a fürge győriek idejében visszaértek saját kapujuk elé, és ezzel felállt védelem elleni támadásra kényszerítették vetélytársukat. Tegyük hozzá, ettől mindkét csapat szívesen eltekintett volna, hiszen egyik erősségük a világszínvonalú, pokolian agresszív védekezés. A Dunaferr középen erőltette akcióinak zömét, ezért szélsői csak ritkán kerültek helyzetbe.

Nagyon erőszakos, de nem irgalmatlan küzdelemben a Dunaferr akcióit Ferling dirigálta, akinek a rutinja nélkül aligha tudta volna tartani magát a főleg védekezésben jeleskedő vendégcsapat. Okosan, pontos labdákkal hozta helyzetbe Radulovicsot és Kindlt, ám az átlövők néha feleslegesen kockáztattak, máskor pedig pontatlanul, gyámoltalanul zárták a támadást. Ezért aztán Ferling maga vállalkozott lövésre, és rendre betalált.

Csapatkapitányok különmeccse

Mehlmann és Balogh állt az Újváros védekezésének tengelyében, a zavaró szerepkör pedig Gáspárnak jutott, aki Borbással karöltve igyekezett már tíz-tizenegy méterre a kaputól éket verni Görbicz és társai közé. A végeredmény: gyakran megakadt az irányító és Djokics eredményes kapcsolata. Ezt azonban szenzációsan ellensúlyozta Bradeanu és a fokozatosan belelendülő Gogirla erőszakos, gólerős játéka.

A két csapatkapitány, a rangadó két kiemelkedő egyénisége, Görbicz és Ferling egyre gyakrabban akaszkodott össze, hiszen Róth Kálmán mester védekezésben az ellenfél irányítójára állította saját tanítványát. Fáradó játékosainak több pihenőt adott a hazai tréner, és egyre gyakrabban jutott szóhoz Lazer és Nagy, valamint Herrt is kitűnően helyettesítette Petróczi. A rutinos Bradeanu lövéseire nem volt ellenszerük sem a vendégek védőinek, sem az egyébként remekül védő Sirinának. Úgy tűnt, a védekezési taktikák megméretésének mérkőzésén inkább a Győr elképzelései valósultak meg, és ez különösen a csata végjátékában igazolódott. Ennek egyik döntő oka az volt, hogy a remekül védő Herr helyére a szintén jó formában levő Petróczi állt, aki előtt mozgékony, erőszakos fal védekezett.

Végig kitűnően védekezett a győr

A Dunaferr támadójátékát végig meghatározta a győriek kitűnő védekezése, a saját kapujuk előtt viszont hatékonyabb volt a vendégek játéka. Ez Sirina bravúrjainak volt köszönhető, illetve a magas belső védők is igyekeztek meggátolni a Győrt a gólszerzésben.

Róth Kálmán, a Graboplast ETO vezetőedzője: - Az első félidőben igen sok hibával, nulla kézilabdát játszottunk, a fordulás után kissé megnyugodott a csapat, agresszívabbá vált a védekezésünk, és gyors indításokból sikerült olyan előnyt szereznünk, mely végül is magabiztos győzelmünket hozta.

Kiss Szilárd, a Dunaferr NK vezetőedzője: - Olyan meccset veszítettünk el nagy különbséggel, amely sokkal szorosabb lehetett volna. Sőt az első félidő játékában a győzelem lehetősége is benne volt. A szünet után már több gondunk akadt, ebben az időszakban főként a támadásaink nem sikerültek.


Forrás: NsOnline

Copyright © 2005 - Gadrika; All Rights Reserved
Webmaster: Gadri - gadrika@vipmail.hu