Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

B e s z á m o l ó

Dunaferr NK - Ferencvárosi TC
29 - 29 (17-19)
Dunaújváros, 1200 néző
Vezette: Horváth, Marton

Dunaferr NK: SIRINA, Lovász 2, radulovics 6(5), Ferling 2, Borbás 3, BULATH 6, Vincze 3
Csere: Hoffmann, Kindl, Gáspár 2, Balogh, MEHLMANN 5
Edző: Kiss Szilárd

A rájátszás felsőházába, vagyis a legjobb négybe jutás szempontjából sorsdöntő rangadót játszott szerdán az európai kupanegyeddöntőre is készülő Dunaferr (KEK) és az FTC (EHF-kupa). Mindkét együttes nélkülözte egy-egy sérült sztárját: a hazai csapatból hiányzott Nagy Ivett, a vendégek pedig Németh Helga nélkül küzdöttek. (Nagy Ivett: „A térdem porcműtétje jól sikerült, gyorsan gyógyulok, a jövő héten talán megkezdhetem a könnyített edzéseket.” Németh Helga: „A szalagokat és a porcot is meg kellett műteni a térdemben. Gyógytornára és különleges kezelésekre járok, a teljes felépülésem időpontját egyelőre nem tudom megjelölni.”)

A parádésan kezdő FTC-vel szemben akkor ébredt fel a Dunaferr, amikor Sirina Irina bravúrjainak köszönhetően a hazai együttes hat percig nem kapott gólt. Ráadásul a zöld-fehérek egyik legjobbja, Tóth Tímea a tizedik percben, Lucia Uhraková pedig egy perccel később átmenetelileg kivált a játékból. A látványos gólokat szerző Újvárost ekkor nem tudta megállítani Németh András együttese, amely sok eladott labdával járult hozzá, hogy ellenfele könnyű gólokat szerezzen. Az edző Pastrovics Melinda helyére Katarina Harisovát állította be a kapuba, de ettől nem lettek – nem lehettek – eredményesebbek az FTC akciói.

Változás következett be a Fradi támadójátékában Kamper Olívia beállását követően. A vendégek 12–11-nél már egyenlíthettek volna, ám Kirsner Erika ziccert hibázott. Mégis az ő találatával lett egyenlő, majd 13–14 az állás. Időt kért Kiss Szilárd, ám Szamoránsky Piroska találatával nőtt a megtáltosodó FTC előnye. Szerepet cserélt a két csapat, immár a Dunaferr szórta el támadásban a labdát, és a zöldek védekezése lett mozgékony és agresszív (15–18). Uhraková és Kamper mellett Kirsner is csillogott, ugyanakkor az átlövőkre mindkét oldalon igen szigorúan vigyáztak.

Csak Sirina bravúrjainak köszönhette a Dunaferr, hogy nem nőtt a hatékonyan támadó FTC előnye. Akkor kezdett kilábalni az Újváros a hullámvölgyből, amikor Bulath Anita és Mehlmann Ibolya kilenc méterről is eredményesen vállalkozott. A sorozatban lőtt öt hazai gól után Németh András időt kért, ekkor már újra Pastrovics állt az FTC kapujában. A cserék mindkét oldalon hoztak némi új színt a férfiasan kemény küzdelembe, amelynek az iramát újra a Dunaferr diktálta, miközben a fáradni látszó vendégek sorozatban rontottak támadásban és védekezésben egyaránt.

A csata hőse, Sirina továbbra is remekelt, bravúrsorozatával, valamint pontos indításaival meghatározója volt csapata játékának. Az FTC újabb feltámadását Harisová védései alapozták meg. Az utolsó két perc már 29–29-nél kezdődött el, ekkor Tóth Tímeát kiállították. A vendégek emberhátrányban is szerezhettek volna gólt, igaz, ugyanez elmondható az Újvárosról is. Kölcsönösen elszalasztott lehetőségek, és az újabb kapusbravúrok után az FTC időn túli szabaddobásával zárult a végig nagy iramú, izgalmas és fordulatos rangadó.

Így viszont veszélybe került a Dunaferr felsőházi helye, hiszen ha a Cornexi szombaton Fehérváron legyőzi Kiss Szilárd csapatát, akkor pontszámban beéri riválisát.

MESTERMÉRLEG

Kiss Szilárd, a Dunaferr edzője: Nagyon szerettünk volna győzni, a végén azonban örülhettünk az egy pontnak. Csapatom teljesítménye rendkívül hullámzó volt, aminek pillanatnyilag nem tudom az okát. Jó képességű játékosaink nem tudtak kellően összpontosítani, hazai pályán sem volt lelkierejük a győzelem megszerzéséhez. A második félidő egy-egy szakaszában jól küzdöttünk, de ennél sokkal többet vártam a csapattól.

Németh András, a Ferencváros edzője:Nagy iramú rangadó volt, rászolgáltunk az egy pontra, sőt esélyünk volt a győzelemre is. Fölényünket az újvárosiak csak kiemelkedő kapusteljesítményükkel tudták ellensúlyozni. Nagyon értékesnek tartom a döntetlent a Dunaferr otthonában. Akkor tudtunk előnyt szerezni, amikor támadásban Uhraková lett az irányítónk, mert ezzel fellazítottuk a Dunaferr nyitott védekezését. Ki kell emelnem Kamper bátor játékát is.

A döntetlennek senki sem örül

Sirina Irina: – Jól ismeri egymást a két csapat, ezért hatalmas volt a taktikai harc. Az FTC akkor tudott előnyt szerezni, amikor sikerültek a lerohanásai.

Bulath Anita: – Az első félidőben a védekezésünk, a másodikban a támadásépítésünk akadozott, ezért bármennyire is szerettünk volna nyerni, nem sikerült.

Mehlmann Ibolya: – Nagyon akartunk, a küzdőszellemünkkel nem is volt gond, de sok ziccert kihagytunk. A védekezésére egyik csapat sem lehetett büszke.

Webmaster: Gadri - gadrika@vipmail.hu