26 - 19 (14-12)
Győr, Magvassy cs., 2000 néző

DUNAFERR:
Sirina - Lovász 1, Kindl, Gáspár, Bulath 2, Ferling 4, Vincze 4.
Csere: Hoffmann (kapus), Borbás 2,. Radulovics 1, Mehlmann 2, Balogh B. 3, Gerstmár.
Edző: Kiss Szilárd

A bravúr reményében utazott el tegnap a Győr együtteséhez a Dunaferr NK női kézilabda-csapata, mely nézett könnyű feladat elé, hiszen a Magyar Kupa legjobb négy közé jutásáért minimum döntetlent kellett volna elérnie a címvédő zöld-fehérek otthonában.

Egyenlő erők

Nem is kezdte rosszul a találkozót Kiss Szilárd gárdája, mert Vincze Melinda révén hamar sikerült vezetést szerezni, de a vendéglátók hamar egalizáltak, sőt az ötödik perc végére a vezetést is sikerült átvenniük (2-1). A mieink azonban nem estek kétségbe, s határozott védekezésüknek köszönhetően tartották a lépést a győriekkel sőt, a tizenegyedik percben, Ferling góljával ismét előnyhöz jutottak (4-5). Mint később kiderült, először és utoljára. A házigazdák is szigorítottak védelmükön, s újra fordítottak az álláson, de meglépniük egyszer sem sikerült, mert a Dunaferr továbbra is remekül küzdött, s bár hibák azért akadtak játékában, az első játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok.
Az egyenlő erők küzdelmét az döntötte el az ETO javára, hogy míg Görbiczék belőtték helyzeteiket, addig a Dunaferr játékosai több tisztának tűnő helyzetben is hibáztak. Ezzel együtt a házigazdák kétgólos félidei előnye egyáltalán nem tűnt vészesnek, s joggal bízhattak abban a Dunaferr szurkolói, hogy a sikerül fordítania a csapatnak (14-12).

Góltalanság, vereség

A második játékrészt viszont katasztrofálisan nyitotta a piros-fehér gárda, mert az újabb harminc perc kimaradó dunaújvárosi helyzetekkel, s három győri góllal indult. Ugyan Ferling révén még sikerült szépítenünk (17-13), de a folytatásban már egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült. A félidő derekáig ugyanis már nem sikerült bevennünk a parádézó Herr kapuját, s bár Hoffmann teljesítményére sem lehetett panasz, tartotta magabiztos előnyét a házigazda.
Ugyan Balogh révén sikerült megtörnünk a hosszú gólcsendet, de a vendéglátók továbbra is sokkal pontosabban játszva növelték tovább előnyüket, s az ötvenedik percre már csak az volt a kérdéses, hogy milyen arányban nyerik a találkozót (23-15). A mérkőzés hajrájára nem is maradt izgalom, mert a lefújásig már felváltva szerezték góljaikat a csapatok, így mindent összevetve simán nyertek a győriek (26-19), akik sikerükkel kiharcolták a legjobb négy közé jutást, míg a mieink most már a hétvégi, Gjerpen elleni KEK-meccsre készülhetnek.