B e s z á m o l ó

Győzelem a II. Kulcsár Anita emléktornán

2006.08.25. - Péntek

Csikorgó kezdés után, fölényes győzelmet aratott együttesünk az ukrán Ungvár csapata felett a Kulcsár Anita emléktorna nyitómérkőzésén.

Dunaferr NK - Karpati Uzsgorod
25-11 (12-7)

Dunaferr NK: Sirina, Vincze, Laluska 5, Gerstmár 3, Balogh 2, Őri 6, Lovász 2. Csere: Ungureanu (kapus), Pigniczki, Gáspár 2, Borbás 4, Kovács A. 1, Nagy I.
Edző: Kovács Péter

Ma délután öt órától az ukrán Karpati Uzsgorod elleni mérkőzéssel kezdte meg csatározásait együttesünk a második alkalommal megrendezett Kulcsár Anita emléktornán. A nyitómérkőzés előtt sajnos csapatkapitányunk, Ferling Bernadett belázasodott, így a kisebb sérüléssel bajlódó Svetlana Obucina mellett, ő sem tudta vállalni a játékot a tavalyi ukrán bajnokság ötödik helyezettje elleni meccset.
Szorosabb a vártnál

Némi meglepetésre a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, s Goncsarova büntetőinek köszönhetően, az első tíz percben rendre náluk volt az előny (2-4), igaz ebben az időszakban nagyon akadozott a mieink támadásépítése. A folytatásban sem a befejezéseknél kezdett el villogni együttesünk, inkább védekezését kapta összébb valamivel, s a gyors indítások adta lehetősége kihasználva, a félidő derekán át is vettük a vezetést (5-4). A vendégek ezzel együtt nem adták fel, s a huszadik percig tudták tartani a lépést a mieinkkel, de a félidő utolsó tíz perce már egyre inkább hasonlított ahhoz, amit a szurkolók és Kovács Péter vezetőedző is elvárt a csapattól. Pigniczki Krisztina és Gáspár Gabriella beállításával végre megfelelően kemény volt a védekezésünk, így a szünetig mindössze egyetlen gólra voltak képesek a vendégek, míg a mieink, Őri és Laluska góljaival megléptek, s ötgólos előnnyel vonulhattak a félidei pihenőre (12-7).

Végül könnyedén

A második játékrészben kapust cserélt Kovács Péter, s bár Sirina teljesítményével sem volt gond, Ungureanu valósággal lehúzta a rolót a vendégek előtt. Igaz, ekkor már a védekezésünk is szinte tökéletes volt, így a vendégek csak nagyritkán jutottak el lövőhelyzetig, s bár a támadójátékunk továbbra is akadozott, így is látványosan nőtt a különbség a két csapat között.
A félidő derekán már nyolc góllal vezetett együttesünk (17-9), melyben mindenkinek játéklehetőséget adott Kovács Péter vezetőedző, de a szakadék csak tovább nőtt a két gárda között. A második játékrészben nyújtott játékának köszönhetően végül nagyon simán, 25-11-re nyerte csapatunk az emléktorna nyitómeccsét. Holnap három további mérkőzéssel folytatódik a 2. Kulcsár Anita Emléktorna, s csapatunkra is jóval nehezebb mérkőzés vár, déli tizenkét órától a Győr ellen.

2006.08.26. - Szombat

Remek győzelemmel folytatta szereplését együttesünk a Kulcsár Anita Emléktorna második napján, ugyanis az Ungvár gárdája után a bajnoki, s kupacímvédő Győr együttesét is sikerült legyőzni.

Dunaferr NK - Győri Audi ETO KC
30-28 (15-13)

Dunaferr NK: Hoffmann, Vincze 3, Laluska 4, Ferling 3, Borbás 1., Balogh 3, Lovász 1. Csere: Sirina (kapus), Gerstmár 5, Pigniczki 2, Gáspár, Őri 7, Nagy I. 1., Kovács A.

Győri Audi ETO KC: Guiu, Kovacsicz 2, Radulovics 7, Görbicz 11, Dokic 2, Bradeanu 1, Vérten 1. Csere: Oross (kapus), Bognár 2, Juhász, Temes, Bódi, Gogirla 1, Hornyák 1.
Edző: Róth Kálmán.

Az Ungvár elleni győzelem után, igazi rangadóra készülődött együttesünk a Kulcsár Anita Emléktorna második napján. Melyen a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC volt a mieink ellenfele déli tizenkét órától. A mieink mérkőzése előtt azonban bemutatkozott a Hypo gárdája is, mely a várakozásoknak megfelelően, könnyedén, 33-21-re verte az ukrán bajnokság ötödik helyezettjét, bejelentkezve ezzel a végső győzelemre esélyes csapatok közé.

Nincs megszeppenés

De térjünk rá a mieink Győr elleni mérkőzésére, melyen hatalmas izgalmakat várhattunk, s aki kilátogatott a mérkőzésre, annak nem is kellett csalódnia. Kovács Péter vezetőedző ezúttal a tegnap remeklő Ungureanu kapust hagyta ki a csapatból, viszont visszatért az Ungvár elleni meccset kihagyó Ferling Bernadett, így mindkét csapat szinte legjobb felállásában kezdhette a találkozót.
Melyet a vendégek indítottak jobban, köszönhetően az ellenfélként először Dunaújvárosban játszó Radulovicsnak, aki a győriek első három találatából kettőt is jegyzett. Szerencsére a mieink egyáltalán nem ijedtek meg a bajnoki címvédőtől, s Hoffmann Kitti védéseinek, valamint Lovász, Ferling és Balogh góljainak köszönhetően a nyolcadik percre átvették a vezetést (5-4). Ahogyan várható volt, hatalmas párharcok dúltak a pályán, nem kímélték egymást a felek, így az ukrán játékvezetők sem pihenhettek, nekik is volt dolguk rendesen. A nagy adok-kapok mellett, azért a játéké volt a főszerep, s ebben nem csak egyenrangú partnerei voltunk az idei évre rettenetesen megerősödött ETO-nak, hanem olykor egyértelműen jobbak is.
Rendre a mieinknél volt ugyanis az előny, míg a vendégek erejéből csak az időszakos felzárkózásra futotta, így egyáltalán nem volt véletlen, hogy a vendégek mestere, Róth Kálmán elégedetlen volt csapata játékával. Hiába cserélgette azonban játékosait a győri mester, fogcsikorgató küzdelemben tartotta előnyét együttesünk, s az első játékrészben öt gólig jutó Őri, valamint a remek napot kifogó Hoffmann vezérletével, kétfás előnnyel fordulhatott a második játékrészre (15-13).

Megérdemelt siker

A második játékrészben sem változott a játék képe, s bár ezt a félidőt is a vendégek kezdték jobban (16-16), nem remegett meg a mieink keze, s Őri, valamint az egyre jobb formában játszó Gerstmár góljaival ismét visszaállították a két csapat közti félidei különbséget (21-19). A vendégeket szinte egyedül Görbicz tartotta "életben", aki sorozatban szórta a gólokat, de a mieinknél több jó egyéni teljesítmény is akadt, s mindig volt valaki, aki kirántotta a csapatot a szorult helyzetekből.
A félidő derekán, ennek ellenére is utolérte Kovács Péter együttesét a zöld-fehér gárda, de a lehető legjobb pillanatban ismét összekapta védekezését a Dunaferr, s a véghajrá előtt már-már zsebben érezhette a találkozót (29-26). Hogy azért az utolsó percekben is izgulnunk kelljen, arról Görbicz gondoskodott, de tíz másodperccel a találkozó vége előtt Őri hetedik találata végleg eldöntötte az összecsapást, melyet némi meglepetésre, de teljesen megérdemelten nyert meg együttesünk (30-28), hatalmas lépést téve ezzel a tornagyőzelem felé.

2006.08.27 - Vasárnap

Utolsó mérkőzésén döntetlent játszott együttesünk a Hypo ellen, ám - a Győr és a Hypo csapatait megelőzve - így is megnyerte a 2. Kulcsár Anita Emléktornát.

Dunaferr NK - Hypo Niederösterreich
28-28 (14-13)

Dunaferr NK: Ungureanu - Lovász 2, Laluska 3, Ferling 6, Balogh 1, Borbás 2, Vincze 3. Csere: Hoffmann (kapus), Pigniczki, Kovács, Gerstmár 4, Nagy I. 1, Gáspár 1, Őri 5.

Mivel a torna zárónapján a Győr cserecsapattal felállva is tíz góllal verte az Ungvár együttesét (35-25), ezért meglehetősen egyszerű volt a képlet a mieink számára a Hypo-meccs előtt. Amennyiben legalább egy pontot szerez csapatunk, megnyeri a kupát, ellenkező esetben – gólaránytól függően – a Győr, vagy az osztrák bajnok vitrinjébe kerülhetett volna a trófea.
A várakozásoknak megfelelően, hatalmas csatát hozott a mieink utolsó mérkőzése, melynek első félidejében hol a koreai válogatottakkal megerősített Hypo, hol Kovács Péter együttese ragadta magához a kezdeményezést, így rendkívül szoros meccset láthattak a kilátogató drukkerek. Jobban kezdte a meccset a Dunaferr, de majd nyolc percig képtelen volt a gólszerzésre, így átvették a vendégek a vezetést (2-4). Igaz, nem túl sokáig, mert jó védekezésnek köszönhetően négy perc alatt fordított csapatunk, s a félidő hajrájáig őrizte is minimális előnyét (10-9). Ekkor még egyszer fordítottak az osztrákok de a véghajrát szerencsére a mieink bírták jobban, s egyfás előnnyel vonulhattak a félidei szünetre (14-13).
A második játékrészt viszont a Hypo kezdte sokkal jobban, s úgy tűnt, hogy bedarálja a támadásban sokat hibázó piros-fehéreket, s Piedade, valamint Rotis góljaival nem csak kiegyenlítettek, de a félidő derekára sikerült háromgólos vezetésre is szert tenniük (17-20). Szerencsére nem volt tartós a mieink hullámvölgye, s újra keményítettek védekezésükön, melynek köszönhetően sikerült labdákat szerezni, s Ferling, valamint Borbás és Lovász góljaival az ötvenedik percre sikerült beérni ellenfelüket (23-23). Az utolsó tíz perc rettentően izgalmasan alakult, s bár a Hypo egyszer még magához ragadta a vezetést, akárcsak az első játékrészt, a véghajrá izgalmait mi bírtuk jobban idegekkel, így maradt az iksz (28-28), ami egyben azt is jelentette, hogy a Dunaferr csapata nyerte a 2. Kulcsár Anita Emléktornát. Bár a játékban még akadnak hiányosságok, az biztos, hogy remekül tud küzdeni Kovács Péter együttese, hiszen két, papíron erősebb gárdát megelőzve szerezte meg az első helyet, míg a válogatottakkal teletűzdelt Győr, illetve a Hypo csapatának be kellett érnie a második és a harmadik hellyel.