28-23 (14-12)

Dunaferr NK: Hoffmann, Lovász 2, Pigniczki, Balogh, Laluska 5, Mörtel, Nagy I. 4.
Csere: Sirina (kapus), Ferling 5, Borbás 4, Gerstmár, Vincze, Őri 8. Gáspár.
Edző: Kovács Péter

Rendkívül fontos találkozó várt ma este a csapatunkra, mely a Cornexi elleni vereséget követően a Debrecen ellen készülődött újabb rangadóra, ezúttal hazai pályán. A magyar mezőny egyik legjobb játékosállományával rendelkező Loki győzelemben bízva érkezett Dunaújvárosba, de ez volt a célja a mieinknek is, akik hazai pályán nem engedhették meg maguknak az újabb botlást.

Magabiztos kezdés

A mérkőzés tétje inkább a vendégeket nyomasztotta, mert Kovács Péter együttese úgy kezdte a találkozót, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva. A védekezésünk stabil volt, Hoffmann is megfogott gyorsan két labdát, s a pontos támadójáték eredményeként már az 5. percben elhúztak Ferlingék (3-0).
A folytatásban erőre kapott a Loki, de hiába jöttek fel Bíró Imre tanítványai egy gólra, a 10. perctől újra csak egy csapat volt a pályán. A debreceniek rengeteget hibáztak (egyik legjobbjukat, Szűcs Gabriellát le is cserélte a vendégek mestere), s a gyors indításokat remekül alkalmazva, a félidő derekára sikerült tetemes vezetésre szert tennünk (9-4).

Kis megtorpanással

A biztos vezetés tudatában viszont olykor-olykor lankadt a mieink figyelme, s ezt egy Debrecen szintű csapat bizony azonnal ki is használja. Ezúttal sem volt másként, hiszen a vendégek Csáki és Orbán góljaival visszakapaszkodtak egy találatra, s újra teljesen nyílt lett a meccs (11-10).
Szerencsére tovább nem engedtük őket, mert a félidő véghajrájában ismét összekapta magát csapatunk, s Laluska, valamint Őri találataival ha nem is megnyugtató, de legalább kétgólos előnnyel vonulhattak a pihenőre (14-12).

Végig vezetve

A második harminc perc elején még egy ideig felváltva dobálták góljaikat a csapatok, de ahogy ismét elérte védekezésünk az "üzemi hőfokot", egyre inkább látszott, hogy ezúttal nincs annyi a vendégekben, hogy meglepjék a mieinket. Borbás és Őri góljainak köszönhetően folyamatosan növelte előnyét együttesünk, s bár a vendégektől Orbán magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőket, nem forgott veszélyben a mieink vezetése (21-16).
Ráadásul a játékrész második felében sem játszott több hibával csapatunk, mint ellenfele, ezért az utolsó tíz perc kezdetén már csak az lehetett a kérdés, hogy mennyivel nyeri a rangadót a Dunaferr (24-18). Persze a Debrecen sem adta fel a harcot, s hatalmas véghajrát nyitva feljött három találatra, de Nagy Ivett gyors egymásutánban lőtt két szépségdíjas dugója végleg eldöntötte az összecsapást.
Vagyis: nagy küzdelemben, de lényegében az első perctől végig vezetve, ergo összességében teljesen megérdemelten nyert együttesünk 28-23 arányban.

Örömteli mestermérleg

A találkozó után természetesen rendkívül örült a sikernek Kovács Péter vezetőedző is, aki a lányok akarásában és a csapat összeszedett, hatékony védőmunkájában látta a siker kulcsát:
- Rendkívül harcos, kemény mérkőzés volt, de ezúttal jobban harcoltunk, s úgy vélem, jobban is kézilabdáztunk ellenfelünknél. Szerencsére minden játékos hozzátette a maga teljesítményét a sikerhez – fontos volt, hogy végig úgy játszottak a lányok, ahogy egy rangadón kell. Elsősorban a védekezésünkkel vagyok elégedett – ennek köszönhetően is nyertük meg ezt a rendkívül fontos találkozót.