B e s z á m o l ó

Bp. Kőbányai Spartacus SC - Dunaferr NK
16-26 (7-13)

Dunaferr NK: Sirina, Lovász, Laluska 3, Ferling 2, Borbás 3, Obucina, Nagy I. 3.
Csere: Hoffmann (kapus), Őri 9, Gáspár, Kovács A. 1, Balogh 3, Gerstmár R. 1, Vincze 1.
Edző: Kovács Péter.

A győzelem, s lehetőleg a magabiztos győzelem reményében utazott el ma délután a Spartacus otthonába csapatunk. Együttesünk számára nem is ígérkezett túl nehéz feladatnak a győzelem megszerzése, hiszen a papírforma, s a két csapat közti tudáskülönbség alapján borítékolni lehetett a mieink sikerét.

Az elején eldől

Az már a mérkőzés előtt kiderült, hogy csak a győzelem érdekli a mieinket, s ezt igyekeztek is tudatosítani a hazaiakkal, hiszen remekül kezdték Kovács Péter tanítványai a találkozót. Az ötödik percben már négy-nullás újvárosi vezetést mutatott az eredményjelző, s bár a házigazdák elsősorban Mátyás Auguszta révén próbálták faragni hátrányukat, csak egyszer sikerült feljönniük két találatra (2-4). A folytatásban is inkább a mieink védekezéséről szólt a mérkőzés, ráadásul amellett, hogy jól sikerült blokkolni a házigazdák támadásait, Sirina is jól védett, így folyamatosan nőtt a két gárda közti különbség. Laluska, Őri és Borbás góljaival előbb visszaállt a két gárda közti négyfás különbség, s bár támadásban elkövettünk azért pár hibát, a félidő végén már több mint megnyugtató előnnyel vonulhattunk a szokásos pihenőre (7-13).

A gólarány kérdéses

A második harminc percben sem sokat változott a játék képe, így hiába küzdött dicséretre méltóan a hazai gárda, esélye sem volt a remekül védekező piros-fehérekkel szemben. A csereként beállt Hoffmann ott folytatta ahol Sirina abbahagyta, így a második játékrészben már csak az lehetett a kérdéses, hogy milyen arányban nyeri a találkozót együttesünk. A félidő derekán már tíz gól volt a két csapat közti távolság (10-20), így túl sok izgalom nem maradt a végjátékra. Kovács Péter vezetőedző minden benevezett játékosának lehetőséget adhatott, a különbség így sem csökkent a két dárda között, s együttesünk végül nagyon simán, végig vezetve, 26-16 arányban nyerte a mérkőzést, megerősítve ezzel harmadik helyét a bajnoki táblázaton.