36 - 22
(21-8)

Dunaferr NK:
Hoffmann, Vincze 4, Mörtel 4. Ferling 4, Borbás 1, Laluska 5, Kovács A. 3.
Csere: Sirina (kapus), Gáspár 1, Őri 7, Nagy I. 4, Lovász 2, Pigniczki 1, Balogh.
Edző: Kovács Péter.

A Cornexi elleni vereséget követően nagyon elszántan várta a Vác elleni hazai bajnokit együttesünk, melyen nem is lehetett más célja Kovács Péter tanítványainak, mint a két bajnoki pont magabiztos megszerzése.

Csak az eleje szoros

A találkozó első perceiben azonban még érződött a mieinken a hétközi vereség utóhatása, hiszen pár pontatlanság ezúttal is becsúszott Ferlingék játékába, de a vendégek így is csak a hatodik percig tudták tartani a lépést a piros-fehérekkel (3-3). A folytatásban azonban újra azt a Dunaferrt láthattuk a pályán, melyet szerettünk volna, hiszen a kezdeti bizonytalanságok után összeállt csapatunk védekezése, ráadásul támadásban sem tudtak hibázni Kovács Péter tanítványai, így mikor a tizedik perchez értünk, már időt kellett kérnie a váciaknak (7-3).
Ez sem segített azonban a vendégeken, mert továbbra is sokkal pontosabban és erőszakosabban játszottak a mieink, ráadásul Ferling és az ezúttal kezdőként szerepet kapó Kovács Angéla góljaival tovább nőtt a különbség a két gárda között, s a félidő derekán már nyolc fával álltunk jobban, mint a vendégcsapat (13-5). Bár a mérkőzés ekkorra már eldőlni látszott, továbbra sem engedett a szorításból csapatunk, s látványos gólokat szerezve növelte tovább előnyét (17-7). A túloldalon Hoffmann Kitti több bravúrt is bemutatott, a csereként beálló Sirina egymás után három büntetőt is hárított, így Kovács Péter már azt is megengedhette magának, hogy az utolsó percekre szinte teljes kezdőcsapatát levegye a pályáról. Ennek ellenére sem csökkent a két csapat közti különbség sőt, a szünetre már tizenhárom gólos előnnyel térhetett együttesünk (21-8).

Kiütés a vége

A második harminc percben már csak a megsemmisítő vereség elkerülése lehetett a célja a vendégeknek, akik ekkor már sokkal bátrabban próbálkoztak, mint az első játékrészben, de ezúttal csak fellángolásokra futotta erejükből. Újabb tíz perc elteltével már tizenhat gól volt a mieink előnye, s ekkor már csak az lehetett kérdéses, hogy sikerül-e húszon belül megúsznia Kenyeres József együttesének (28-12).

Mint az utólag kiderült, ezt végül elkerülték a vendégek, mert a folytatásban alaposan visszavett a tempóból csapatunk. Az utolsó percekben a mieink már csak azzal foglalkoztak, hogy gólt lövessenek a műtétje után visszatérő Balogh Barbarával, s ekkor már valamivel több hiba csúszott játékukba. Ezzel együtt a mieink fölényes sikerét nem veszélyeztette semmi, s végül 36-22 arányban nyertük a találkozót, mellyel tovább erősítettük harmadik helyünket a bajnoki táblázaton.