23 - 32
(16-19)

Dunaferr NK:
Hoffmann, Kovács A., Pigniczki 1, Ferling 9, Borbás 7, Laluska 2, Vincze 5.
Csere: Ungureanu (kapus), Balogh B. 2, Lovász 2, Nagy I. 2, Őri A. 2, Erdősi, Slakta.
Edző: Kovács Péter.

A biztos és fölényes győzelem reményében látogatott együttesünk a Makó otthonába. A mérkőzés esélyesei egyértelműen a mieink voltak, így kötelező érvényű volt a két bajnoki pont megszerzése már csak azért is, mert ezzel a két ponttal biztosíthattuk volna be harmadik helyünket az alapszakasz végén.

Csak sovány előny

Nem a legjobban kezdődött azonban a mieink számára a találkozó, hiszen a házigazdák nagyon merészen és bátran játszottak, s bizony alaposan megnehezítették csapatunk dolgát. A találkozó első periódusában meglehetősen sok hibával játszott együttesünk, s ez főleg a védelmére volt igaz, így a vendéglátók nem csak tartották magukat, de időről-időre a vezetést is sikerült átvenniük: a félidő derekához érve még egált, míg a tizenhetedik percben makói előnyt mutatott az eredményjelző (8-7).
A folytatásban sem nagyon változott a játék képe, hiszen rendre a hazaiak álltak jobban egy találattal, míg a mieink csak futottak az eredmény után (13-12), de a félidő véghajrájára összekapta magát együttesünk, s Ferling, valamint Borbás vezérletével megfordította a mérkőzés állását, s a szünetre már háromfás előnnyel vonulhatott (16-19).

Védekezésből jeles

A második harminc percet viszont már jobban kezdte csapatunk, igaz ez elsősorban a védekezésére volt igaz, hiszen a támadásokba még ekkor is meglehetősen sok hiba csúszott. Hiába játszott azonban pontatlanul együttesünk, az egyre inkább összeálló védekezésnek, valamint a remeklő Ungureanu kapusnak köszönhetően tovább növelte előnyét, s a félidő derekán már biztos, ötgólos dunaújvárosi vezetésnek örülhettek drukkereink (20-25).
A játékrész második fele már túl sok izgalmat nem tartogatott, hiszen a hajrában végleg felőrölte ellenfelét a Dunaferr, mely végül 23-32 arányban nyerte a mérkőzést, s ezzel bebiztosította harmadik helyét az alapszakasz végén.