Dunaferr NK:
Sirina, Lovász 7, Laluska, Ferling 9, Borbás 4, Mörtel 1, Lovász.
Csere: Ungureanu (kapus), Pigniczki 6, Vincze, Gáspár, Őri 1, Balogh, Kovács A.
Edző: Kovács Péter.

A Magyar Kupa elődöntőjében a Ferencváros csapatával mérkőzött meg ma délután együttesünk, s mivel a továbbjutásról egy találkozó döntött, ezért természetesen az volt a mérkőzés tétje, hogy ki kerül be a holnapi fináléba, ahol a Debrecent kínkeservesen, 28-27-re legyűrő Győr együttese vár a győztesre.

Álomkezdés, majd rémálom

Nem lehet azt mondani, hogy sokat törődtek volna az ismerkedéssel a csapatok: azonnal egymásnak esett a két gárda, de míg a fővárosiak rendre elhibázták helyzetiket, addig a mieink szinte mindenhonnan bevették a zöld-fehér kaput, s már az ötödik perc legelején négygólos Dunaferr-előnyt mutatott az eredményjelző (5-1). Sajnos nem sokáig, mert a folytatásban már nem ment olyan jól támadásban csapatunknak, s mivel a Fradi is felhagyott a kapufázással, szépen lassan csökkenni kezdett a vezetésünk sőt, a tizenharmadik percben már a Fradi állt jobban egy találattal (5-6).
A tízperces dunaújvárosi gólcsendet Lovász törte meg, de ez is már csak arra volt elég a mieinknek, hogy kiegyenlítsék a Fradi előnyét, ám a hátralévő időben már inkább az történt a pályán, amint a Németh-gárda elképzelt. Együttesünk Pigniczki találataival még egy ideig tartotta magát, de a játékrész véghajrájában támadójátékunk és védelmünk is szétesett, s a remek napot kifogó Szucsánszki vezérletével, négy góllal meglépett az FTC (12-16). Ráadásul a félidő legvégén Mörtel Renáta piros lapot kapott, miután időntúli szabaddobását Tóth Tímea kifejelte, így a folytatásra elveszítettük egyik kulcsemberünket is.

Esély nélkül

A második harminc perc eleje a Fradinak sikerült jobban: miközben a mieink csak szenvedtek a zöld-fehérek kapuja előtt, Szucsánszki és Uhrakova többször is megkeverte a piros-fehér védelmet, s mikor a harminchatodik perchez értünk, eldőlni látszott a találkozó (14-21).
Csapatunk ugyan megpróbálta pontosítani játékát, de továbbra is sok volt a hiba a támadásokban, s Mörtel kiválása után veszélyes átlövőnk sem nagyon maradt, így hiába küzdöttünk, az akarat átcsapott görcsösségbe, s ez újabb hibákat szült. A Fradi viszont rendre kihasználta a mieink megingásait, s az ötvenedik percig tartotta biztosnak tűnő vezetését (20-26).
Még így is lehetett volna azonban izgalmasabb a véghajrá, hiszen alig két perc alatt sikerült megfelezni a hátrányt, de a kulcsmomentumokban újra előjöttek a hibák, s ezt már nem hagyta válasz nélkül a Németh-alakulat, így három perccel a meccs vége előtt már nem volt kérdéses a győztes kiléte (26-31). A véghajrában ugyan még sikerült két fára felzárkózni, de az utolsó percben két fővárosi gól miatt szomorkodhattak drukkereink, így a mérkőzést 33-29-re a Ferencváros együttese nyerte, mely ezzel bejutott a Magyar Kupa döntőjébe, míg a mieink holnap délelőtt háromnegyed tizenegytől a Debrecen gárdájával meccselhetnek a bronzéremért.