Dunaferr NK:

Ungureanu, Lovász 3, Borbás 3, Laluska 1, Ferling 8, Mörtel 7, Nagy I. 2.
Csere Őri A. 2 Vincze, Gáspár, Balogh, Pigniczki.
Edző: Kovács Péter.

Rendkívül kemény és kiélezett csata várt ma este csapatunkra, mely akár sorsdöntőnek is minősíthető mérkőzésen lépett pályára a megyei rivális Cornexi otthonában. A tét óriási volt, hiszen a győztes csapat nagy lépést tehetett volna a dobogó elérése felé, s bár a vesztes számára sem veszett volna el minden remény, azért sokkal nehezebb helyzetből várhatta volna a rájátszás második felét.

Sovány, de előny

Nem is kezdte rosszul a mérkőzést együttesünk, melyben a találkozó első perceiben Ferling villogott, s az ő sorozatban lőtt góljainak köszönhetően gyorsan magához ragadta a vezetést együttesünk (2-3). Ebben az időszakban mégis inkább a védelmek és a kapusok játszották a főszerepet, így nagyon kevés gólt láthattak a meccsre kilátogatók (4-5). Szerencsére Ungureanu kapus sokkal többször találkozott a labdával, mint fehérvári kollégái, így nem csak tartotta, hanem a félidő derekától kezdve fokozatosan növelte is előnyét együttesünk, s a huszonötödik perchez érve már három góllal jobban álltak a házigazdáknál Kovács Péter tanítványai (7-10).
A játékrész hajtájához érve viszont összekapta magát a hazai csapat, melynek pár játékvezetői ítélet is kedvezett, s megkezdte a felzárkózást. A mieink azonban nem akarták már kiengedni a kezükből a vezetést, e egy gólt megőrizve előnyükből, 12-11-es előnnyel vonulhattak a félidei pihenőre.

Ami meg is marad

A második játékrészt is jobban kezdték a mieink, s egymás után két gólt szerezve pillanatok alatt meglógtak újra három fával (11-14), de az időközben visszatérő Tápai találataival nem csak csökkenteni próbálta hátrányát a Cornexi, hanem fokozatosan meg is közelítette a piros-fehéreket (15-16).
A folytatásban is óriási harc dúlt a pályán, s mindkét csapat egyértelműen a győzelemre játszott, de a védelmek továbbra is sokkal jobban teljesítettek, mint támadó szekciók, így továbbra sem a gólparádénak tapsolhattak a szurkolók. A hazaiak inkább annak, hogy Tápai tévén a félidő derekára ki is egyenlített a Cornexi együttese (20-20).
Szerencsére ez sem törte meg a mieinket, akik a folytatásban egyértelműen a hazaiak fölé nőttek, s a következő tíz percet 4-1-re megnyerve, gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést (21-24). Az utolsó öt percben már hiába próbált meg mindent a Cornexi, csapatunk nagy küzdelemben megőrizte előnyét, s végül 26-25-re megnyerte a megyei rangadót, hatalmas lépést téve ezzel a dobogó elérése felé.