Edzõim

Új edzõm

Vidrai Szabolcs

"1977.03.26-án születtem Budapesten. Az általános iskola után a Brody Imre gimnáziumba jártam, majd nem sokkal késõbb elkezdtem a testnevelési egyetemen tanulni, mint mûkorcsolya szakedzõ. Mára már ezt is elvégeztem. Korcsolyázni 6 éves koromban kezdtem, egy az unokatestvéremtõl kapott korcsolyában mondván, hogyha van kedvem, próbáljam ki. Szüleim le is vittek a mûjégre és rögtö meg is tetszett ez a sport. Pár nap múlva már korisuliba jártam, amit Simon István vezetett. Késõbb õ lett az edzõm is. Nemsokára ez a hobbi komoly élsporttá fejlõdött számomra, és egy évvel késõbb elindultam életem elsõ versenyén, ahol a bronzérem lett az enyém. Az évek múlásával megnyertem minden bajnoki címet a korosztályos versenyeken, és számos nemzetközi versenyen is kiemelked‹ helyezéseket tudhattam magaménak. A senior kategóriában 6 bajnoki címet szereztem, és számos Európa és Világbajnokságon versenyeztem. 1998-ban részt vettem a naganói Téli Olimpián, ahol 13. lettem, és ezzel a legeredményesebb magyar versenyzõ voltam az Olimpián. Kiemelkedõ eredményeim még a junior világbajnokságon elért 4. helyezés, az európai junior Olimpián elért 1. helyezés, az Európa és világbajnokságon elért 10. helyezés, világkupán elért 3. helyezés. Még annyit írnék a korcsolyás karrieremrõl, hogy én voltam az elsõ magyar korcsolyázó, aki megurotta a mai napig legnehezebb ugrásokat, mint a tripla Axel és a négyfordulatos toe loop. Ez életem egyik legnagyobb büszkesége. A korizás befejeztével elkezdtem edzõi munkásságomat, mivel eg‚ész pályafutásom alatt tudtam, hogy ezt fogom csinálni, ha befejezem, hiszen ez az életem és ehhez értek a legjobban. Mára összeállt a kis csapatom, ahol igazi versenyszellemben folyik a munka és ennek eredményeként már több korosztályos bajnoki címet elnyertünk. Külföldrõl is kiemelkedõ eredményekkel jöttünk haza."

Régebbi edzõim

Kulcsár Zsófia és Tóth Zoltán

Kulcsár Zsófia 29 éves. 11 évet versenyszerűen műkorcsolyázott. Kétszeres magyar junior bajnok és kétszeres felnőtt ezüstérmes, illetve számos nemzetközi verseny eredményes szereplője, olimpiai kerettag volt. Visszavonulásától, 1996 óta foglalkozik gyermekek korcsolyaoktatásával is. Olyan nemzetközi szaktekintélyek is segítették sportpályafutása alatt, mint a már elhunyt világhírű edző, Carlo Fassi. Még aktív korcsolya pályafutása alatt sikeresen megfelelt az ISU (Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség) 4 szintből álló minősítési tesztjén és rendelkezik az erről szóló diplomákkal, valamint elvégezte a TF középfokú edzői szakát. 2006-ban pedig megszerezte az ISU Technical Specialist fokozatot, õ lett az elsõ magyar technikai specialista a bírók közt az új pontozási rendszerben.
Kulcsár Zsófia több évet dolgozott Tóth Zoltán felnőtt férfi műkorcsolyázóval. Korábban, aktív korcsolyázóként már ismerték egymást, és nyolc évet dolgoztak együtt, mint edző és tanítványa.
Tóth Zoltán versenyzőként 1988-ban lépett először jégre, azóta háromszoros Junior bajnok, 1992 óta olimpiai kerettag, kétszeres felnőtt ezüstérmes, ötszörös magyar bajnok, továbbá számos nemzetközi verseny eredményes résztvevője volt.Legjobb nemzetközi eredménye: EB 17. helyezés.
Tóth Zoltán utoljára 2006-ban a XX. Téli Olimpián képviselte hazánkat bejutott a világ legjobb 24 versenyzõje közé. A 2006-os Téli Olimpiát követõen visszavonult az aktív versenyzéstõl és ezután mint edzõ mûködik tovább az Egyesületében.