gyürükurahobbit.atw.hu
<vissza
 
Durin királya, Hegymély királya. Harmadkor 2746-ban született és Harmadkor 2941-ban halt meg. Szülei/Rokonai:apja II. Thráin, nagyapja Thrór, öccse Frerin, húga Dís, unokaöccsei Fili és Kili. A Törpök Társaságának vezetője, aki a Magányos Hegy Smaug sárkánytól való visszaszerzésének érdekében indult útnak.
 

Thorint Smaug sárkány 2770-ben száműzte a Magányos Hegy túlélő törpjeivel együtt. Az Azanulbizari Csatában, 2799-ben, amikor még csupán 53 éves volt (ez a törpöknél fiatalnak számít), egy erős törphadsereggel a Mória keleti kapuja alatt található Azanulbizarba vonult. Pajzsa eltört, ezért egy farönkkel védte meg magát. Innen kapta a "Tölgypajzsos" nevet.
Miután az apja, II. Thráin meghalt, II. Tölgypajzsos Thorin néven Durin száműzött népének királyává vált.

2941-ben tizenkét törppel meglátogatta Zsákos Bilbót Gandalf tanácsára, hogy a Smaug által ellopott kincsek visszalopására felbérelje. A Magányos Hegyre való út közben Thorin tehetséges vezetőnek és a tizenhárom törp legcsatáravalóbbikának mondta magát. A kifújt füstkarikák felett mágikus erővel bírt, de nem tudni, hogy ez a pipájának, a Gandalftól kapott dohánynak, vagy saját mágikus képességének köszönhető-e.
Smaug elpusztítása közben Throin visszautasította a tóvárosi emberek követelését a kincs szétosztására, akik a sárkány által lerombolt városukért kártérítést, Smaug megölésért és a Magányos Hegy felszabadításáért pedig jutalmat kértek. A sárkány kincsének egy része valóban az általa elpusztított Daléből származott, így az nem volt a törpök jogos tulajdona.
Thorin felett kapzsiság uralkodott, ezért nem volt hajlandó a kincs egy részét sem átadni, és erőszakkal kívánta megoldani a problémát, így egy hollót küldött II. Vasláb Dáinhoz segítségért.
A kincsből Thorinnak különösen az Arkenkőre fájt a foga, ezért őrjöngött és hitszegőnek kiáltotta ki Bilbót, amikor megtudta, hogy ellopta a kincset, hogy azt alkutárgyként használja fel Thranduillal, a tündekirállyal szemben, aki szintén igényt tartott a kincs szétosztására.
A konfliktus elhárult az orkok és vargok támadásakor, amikor a törpök csatlakoztak a tündékhez, Tóváros embereihoz és a hatalmas sasmadarakhoz, hogy az Öt Hadsereg Csatájában leverjék a támadókat. A csata során Thorin fontos szerepet játszott a törpök, emberek és tündék rohamának vezéreként, amivel megmutatta vezetői képességét.
Halálosan megsebezték, de mielőtt meghalt volna, békét kötött Bilbóval, elismerte a hobbit bátorságát és jóságát. Utolsó szavai, "Ha többen értékelnénk az ételt, a vidámságot és a zenét az arannyal szemben, boldogabb világban élhetnénk. De szomorú, vagy boldog a világ, el kell most hagynom. Isten veled!"

Throin ezért személyiségében hasonlít Boromirhoz. Jó ember, akit a hatalom megrészegített, amit a halálos ágyán végül jóvá tett.
Thorin addig hordta az Orcrist tündepengét, amíg a tündekirály egy troll rejtekhelyen rá nem bukkant, és el nem kobozta azt. Thorin halála után a tündekirály visszaadta a pengét, így azzal, valamint az Arkenkővel (Arkenstone) temethették el.

 
Fegyverei
 
Orcrist
 

"a rúnák szerint Orcrist, Ork-Nyakazó a neve, Gondolin ősi nyelvén."

"az orkok egyszerűen a Harapó néven ismerték. Gyűlölték, de még jobban azt, aki hordozta."

 
Eredeti kardja

 

 
Ékszere
 

Gyűrűje

 
 
Egyebek
 

Pipája