Hibakódok!
Ha valamilyen probléma van az Xbox360 konzollal, akkor a „Ring of Light” köríven található ledek pirosan villognak, elore letárolt sémák alapján. Összesen 4 szakaszra van bontva a kör, ha megnézzük melyikek villognak, akkor nagy valószínuséggel következtetni tudunk a hiba forrására. Bizonyos esetekben a ledek villogásán túl a képernyon megjelenik egy hibakód is, ezek elemzése lentebb található. Nézzük a villogó szakaszok alapján, milyen hibaforrások lehetségesek:
1. Mind a négy szakasz pirosan villog
Oka: a gép nem tud kapcsolatot létesíteni az AV kábellel
( )
( )
Elhárítás:
- Gyozodjünk meg róla, hogy az AV kábel helyesen van csatlakoztatva a géphez, ütközésig benyomva.
- Húzzuk ki, majd csatlakoztassuk újra az AV kábelt a géphez.
- Ha továbbra is villognak a ledek, akkor a kábel végén található lévo fémrészt (ahol a géphez csatlakozik) óvatosan töröljük meg egy száraz ronggyal.
- Ha az AV kábel helyesen van csatlakoztatva, de a ledek még mindig villognak, próbáljunk ki egy másik AV kábelt, ha tudunk szerezni valahonnan egyet.
2. Az elso, harmadik és negyedik szakasz villog
Oka: általános hardware hiba
( )
( )
Elhárítás:
- Indítsuk újra a konzolt
- Ha az újraindítás nem segít, hajtsuk végre a következo lépéseket egymás után:
- kapcsoljuk ki a konzolt
- húzzuk ki a gépbol az AV kábelt és a hálózati kábelt
- húzzuk ki a konnektorból a tápkábelt
- óvatosan dugjuk oket vissza újra
- kapcsoljuk be a konzolt
- Amennyiben ezek nem segítettek, akkor kapcsoljuk ki a konzolt, távolítsuk el a merevlemezt a tetejérol, és kapcsoljuk be újra. Ha már nem villog a 3 led, akkor kapcsoljuk ki a gépet, helyezzük vissza a merevlemezt és kapcsoljuk be újra a gépet.
- Figyeljük meg a tápegységet: a rajta lévo lednek zölden kell világítania még akkor is, ha a gépen a három led pirosan villog.
3. Az elso és harmadik szakasz pirosan villog
Oka: Túlmelegedés
()
()
A túlmelegedés okozhat fagyást a játékok futtatása közben, de külön kell választani a játékban található hibák miatt bekövetkezo fagyásoktól. Ha például mindig ugyanazon helyen fagy le a játék, vagy a „Guide” gomb benyomásakor, akkor ott szoftveres hiba van, nem túlmelegedés.
Elhárítás:
- Hagyjuk lehulni a gépet, ami akár órákig is eltarthat. Semmiképpen se kapcsoljuk be a gépet, amíg érzékelhetoen forró külso tapintásra.
- Gyozodjünk meg róla, hogy a gép hátulján található ventillátorok helyesen muködnek és fújják kifelé a gép belsejébol a forró levegot.
Megelozési tanácsok:
- Tartsuk jó szellozo helyen a gépet, ne legyen akadályozva a légmozgás semmilyen irányból sem. Zárt polcrendszerbe, állványzatba semmiképpen se tegyük.
- Ne használjuk a gépet hoforrás közelében, de nem csak a radiátort vagy hosugárzót kell elkerülni, hanem akár a nagyobb teljesítményu erosítoket is.
Gyakori hiba:
- sokán azt gondolják, hogy felmelegedett gépüket követlen hidegnek kitéve megoldja a túlmelegedést. Semmiképpen se tegyük a hutobe, vagy a kinti hidegbe a gépet. Ezek az elektronikai berendezések szobahomérsékletre lettek tervezve, extrém hideg hatások ugyanolyan károsak lehetnek, mint maga a túlmelegedés. Hideg környezetben sem szabad használni, mert a hideggel körülvett forró gép komoly károkat szenvedhet.
Alternatív megoldás:
- jó megoldás lehet a hutorendszer továbbfejlesztése. Belso átalakítás (ventilátor csere, ventilátor fordulatszámának növelése) és külso kiegészíto hutés is rendelkezésre áll már. Továbbá létezik vízhutéses rendszer is a géphez, azonban ezek használata ellenkezik a garancia szabályaival, így mindenki csak és kizárólag saját felelosségre nyúljon ezekhez a dolgokhoz.
4. A negyedik szakasz pirosan villog
Oka: Hardware hiba
( )
( )
A konkrét hibaforrást a képernyon látható hibakód jelzi. Ha a képernyo fekete, vagy csak szeretnénk többet megtudni a hiba forrásáról, akkor kövessük a lentebb található lépéseket a „Másodlagos hibakód” megjelenítéséhez.
E45: Ismeretlen (talán a dahsboard frissítéssel kapcsolatos probléma)
E64: DVD Drive hiba.... DVD idotúllépés, hibás firmware, dvd f/w chip nélkül, stb…
E65: DVD Drive hiba.... DVD idotúllépés, hibás firmware, dvd f/w chip nélkül, stb….
E66: DVD Drive hiba: a DVD nem felel meg annak az elvárásnak amit a dashboard szeretne, vagy a firmware régebbi mint a dashboard, és ez okozza a hibát. Gyozodj meg arról, hogy a gépben lévo DVD meghajtó az, amelyik eredetileg is volt benne.
E67, E69, E79: HDD hiba... lehet a probléma magával a merevlemezzel, vagy egy belso csatlakozójával, próbáljuk meg kivenni és az nélkül folytatni a játékot
E68: HDD hiba... lehet a probléma magával a merevlemezzel, vagy egy belso csatlakozójával, próbáljuk meg kivenni és az nélkül folytatni a játékot. De lehet hogy a merevlemez Eprom-jával van a gond.. Egyesek szerint lehetséges hogy a ventilátor a hibás.
E71: valószínu a dashboard frissítéssel kapcsolatos hiba, most még nem tudjuk pontosan hogy mit jelent, a legjobb megoldás az hogy visszaküldjük a Microsoftnak javításra
E72: (egyelore ismeretlen)
E73: (egyelore ismeretlen)
E74: AV kábel hiba... A hiba az AV kábellel van, próbáljunk ki egy másikat. (lehetséges hogy a belso AV encoder chipel van a gond)
E76: (egyelore ismeretlen)
5. Másodlagos hibakódok
A hardware hibákat pontosan meg lehet határozni egy rejtett kóddal, amit az alábbiak alapján lehet elohozni:
- Kapcsoljuk be a gépet és várjuk meg amíg a 3 led elkezd villogni.
- Nyomjuk meg és tartsuk benyomva a „szinkronizáló” gombot. Ez az a pici fehér gomb, amely segítségével lehet összeegyeztetni a vezeték nélküli kontrollereket a géppel. Miközben nyomva tartjuk a gombot, nyomjuk meg a tálcanyitó gombot (Eject).
- A ledek ekkor megmutatják a négyjegyu titkos kód elso számjegyét (hogy hogyan, arról késobb)
- Engedjük el a tálcanyitó gombot és nyomjuk meg újra.
- A ledek ekkor megmutatják a négyjegyu titkos kód második számjegyét.
- Engedjük el a tálcanyitó gombot és nyomjuk meg újra.
- A ledek ekkor megmutatják a négyjegyu titkos kód harmadik számjegyét.
- Engedjük el a tálcanyitó gombot és nyomjuk meg újra.
- A ledek ekkor megmutatják a négyjegyu titkos kód negyedik számjegyét.
- Engedjük el a tálcanyitó gombot és nyomjuk meg újra.
- Ekkor a ledek visszaállnak a hármas villogásra.
A ledek villogása alapján pontosan meg lehet határozni a kód mindegyik számjegyét külön-külön. A számjegyeket összeolvasva megkapjuk a titkos másodlagos hibakódot. Az alábbi séma alapján kell értelmezni a ledeket:
- Mind a négy villog: 0
- Egy lámpa villog: 1
- Két lámpa villog: 2
- Három lámpa villog: 3
0001: tápegység hiba
0002: hálózati csatlakozó hiba
0003: (egyelore ismeretlen)
0010: túlmelegedés
0011: túlmelegedés – ha ezt azután kapjuk, hogy szétszedtük a konzolt, gyozodjünk meg róla, hogy mind a nyolc, hutorácsot tartó csavart rendesen visszacsavaroztuk a helyére.
0012: túlmelegedés
0013: túlmelegedés
0020: (egyelore ismeretlen, valószínuleg túlmelegedés)
0021: DVD-meghajtó hiba, nagy valószínuséggel a firmware flash miatt
0022: GPU (grafikus chip) hiba, GPU túlmelegedés
0023: (egyelore ismeretlen)
0101: (egyelore ismeretlen)0102: ismeretlen hiba, egy nagyon valószínu elmélet szerint a RAM, CPU vagy GPU nincs rendesen az alaplapra forrasztva. Ha garanciális a gépünk, semmiképpen se nyúljunk hozzá! Volt azonban akinél muködött az, ha az AV kábelt „HDTV” módról „TV”-re kapcsolta.0103: (még nem ismert)
0110: Memória probléma / memória túlmelegedés (lásd 0102:
0200: (egyelore ismeretlen)
1000: (egyelore ismeretlen)
1001: (egyelore ismeretlen)
1002: (egyelore ismeretlen)
1003: merevlemez hiba. Vagy a merevlemezzel van hardware-es hiba, vagy a külso csatlakozással. Próbáljuk meg eltávolítani a géprol, és nélküle játszani.
1010: merevlemez hiba, okozhatja egy hibás vagy hiányzó EPROM (törölheto csak olvasható memória chip)
1011: (egyelore ismeretlen)
1012: (egyelore ismeretlen)
1013: (egyelore ismeretlen) talán egy rossz dashboard frissítés
1020: (egyelore ismeretlen)
1021: (egyelore ismeretlen)
1022: AV kábel hiba, próbáljunk ki egy másik AV kábelt (lehet egy rossz kódoló chip is)
1023: (egyelore ismeretlen)
1030: (egyelore ismeretlen)
1031: (egyelore ismeretlen)
1032: (egyelore ismeretlen)
1033: (egyelore ismeretlen)