Utánpótlás


Lajbi

A Lajbi néptánc együttes a Lajtha László Néptánccsoport utánpótlás csoportjaként 1999 szeptemberében alakult.

Jelenleg két csoportunk működik. A kisebbek - TEKERGŐK - itt 4-6 éves apró legények és leányok ismerkednek a népi játékokkal, és a néptánc alapjaival Braun Edit vezetésével. Jelenleg 20 apróság táncol ebben a csoportban.

Próba időpontja: hétfőnként 16.30-17.30-ig
Vezető: Braun Edit (70/776-4656)


Az idősebb 7-14 éves korosztály a LAJBI. Jelenleg az együttes repertoárjában két tájegység táncaiból készült koreográfia szerepel, melyben az apróktól a nagyokig mindenki szerepel. Létszámunk jelenleg 25 fő.

A próbák időpontja:
7-14 éves korosztálynak hétfőnként 17.30-19.00 óráig,
10-14 éves korosztálynak szerdánként 17.30-19.00 óráig.
Csoportvezető: Szokodiné Nagy Andrea néptáncpedagógus

Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy sikerült egy olyan közösséget létrehozni, melyben a gyerekek jól érzik magukat, elfogadnak, sőt magukévá tesznek egy közös értékrendet. Úgy hisszük, hogy e tevékenység nem csak a táncosokat hozza össze, hanem egy nagyobb, lazább szerkezetű, de rendszeresen összejáró tágabb közösséget is, mely a szülőkből, rokonokból, ismerősökből stb. áll. Az együttesben a néptáncon túl több dolgot megtanulnak, szinte észrevétlenül a gyerekek, melyek formálják személyiségüket, gondolkodásmódjukat, hatással lesznek későbbi életükre: a humanista értékrend elsajátítása, az elődök megbecsülése, hiszen táncaikat, szokásaikat élik újra. A csoportok működéséhez, fejlődéséhez szükséges források biztosítása érdekében 2006. február 1-jén egyesületté váltunk.

Fellépéseink, programjaink:

Megalakulásunk első évétől résztvevői vagyunk az együttes által megrendezett Tavaszváró fesztiválnak, 2004-ben szerepeltünk Balfon a májusfa állításon, a Szieszta hotelben egy nemzetközi konferencián, a Kőfaragó téri, és az Ibolya úti játszóterek avatásán. 2005-ben bemutatkozhattunk a Fő téren megrendezett karácsonyi vásáron és ebben az évben először nagy sikerrel szerepeltünk Répcelakon a Laki Kalinkó fesztiválon, ahova 2006-ban ismét meghívást kaptunk.
2006 március 25-én megvalósult az első önálló programunk, a Dunántúli Mozaik című eredeti népviseleteket bemutató kiállítás, melynek a Gyermek és Ifjúsági Központ adott otthont. A kiállítás megszervezésével arra törekedtünk, hogy a népi kultúra ezen ágával minél több fiatalt megismertessünk, ezért a kiállításhoz rendhagyó óra is kapcsolódott, segítve az általános iskolák hon- és népismeret tantárgy oktatását.

A kiállítást 21 iskolai csoport tekintette meg, a visszajelzésekből ítélve hasznos és érdekes információkat és gyakorlati ismeretet kaptak programunkon. 2006 04.21.-én szülők bálját szerveztünk a Gyermek és ifjúsági központban, melynek különlegességét jelentette, hogy a gyerekek és szüleik együtt tölthettek egy önfeledt estét.

A 10-14 éves korosztályba tartozó gyerekeknek immár három éve szervezünk egy hetes nyári tábort a Szigetközben, ahol oldottabb légkörben, a közös játékok, a közös munka, és a közös élmények során lehetőségük van a gyerekeknek egymás jobb megismerésére, elfogadására, ami a csoport összetartását még jobban erősíti.


Minden tánchoz kedvet érző gyereket szeretettel várunk csoportjainkba!
Jelentkezni a csoportvezetőknél telefonon, vagy személyesen a próbák ideje alatt lehet.



Lajtha László
Néptánc Egyesület

Csoportvezető: Szabó Péter

Telefon: 06-30/450-3213

Üzenet

Név:

E-mail:

Üzenet: