Magyar Lovas Kör - Alapítva 1988. február 20.

Főmenü

Almenü

Kézműveseink

Kézműveseink rendszeres résztvevői a kiemelkedő lovas és kézműves találkozóknak hazánkban és külföldön egyaránt. Mesterségeikhez illő öltözetben tartanak kirakodóvásárt, kiállítást és munkabemutatót. A munkabemutatóknak a kézműves hagyományok népszerűsítésében óriási szerepük van. Ösztönözni próbálják a látogatókat, hogy ne csak külső csodálói legyenek gazdag míves múltunknak. Akár eredeti, akár stilizált formában öltözködésünkben, családi életterünkben is jelenjenek meg a népi motívumok.

Öröm és megtiszteltetés volt kézműveseinknek amikor a világ legrangosabb lovas találkozóján 2003-ban Aachenban a magyar megjelenésnek részesei lehettek. Kivételes történelmi eseménynek nevezhető számunkra, hogy az I. Parlamenti Lovas Szakmai Konferenciának, Körünk egyik szervezője volt 2004. május 5-én és a Parlament Felsőházi Terem körfolyosóján míveseink képviselték a magyar kézműves hagyományokat kiállításukkal.

Tagjank közül a mesterlevél megszerzése mellett többen dicsekedhetnek a "Népművészet Ifjú Mestere" és a "Gránátalma-díj" minősítéssel is. Szakágukról könyveket, albumokat jelentettek meg, állandó vagy alkalmankénti foglalkozásokat vezetnek. Munkáikból számos múzeum, kiállítóterem és emlékhely rendezett bemutatót. A közelmúltban készített maradandó alkotásként tartható számon fazekasunk Szücsné Szabó Kata Tarjánban felállított stációi a kálvária dombon és Kevi Farkas Zsolt ötvös mesterünk díszveretei, amelyeket a Magyar Köztársaság Lovas Díszegysége visel. Szíjgyártó nyergesmestereink pedig meghívott kiállítói voltak a Néprajzi Múzeumban tartott nemzetközi Nyereg Kiállításnak, amely a nyereg múltját és jövőjét mutatta be.