A BSRL-el közös ETCC bajnokságunk ma ért véget. 10 forduló után végül bajnokot avattunk, aki nem más lett, mint: Cser Bence (Peugeot). Összesen 6 futamgyőzelemmel és ezenfelül még 1 dobogós helyezéssel, összesen 414 ponttal lett bajnok. A márkák között úgyszintén a francia gyártó (Peugeot) nyert, összesen 840 ponttal.

A második helyen márkatársa, Sulyok Norbert (Peugeot) végzett, aki stabil versenyzéssel és egy dobogós helyezéssel együtt 352 pontot szedett össze a 10 versenyen. A márkák között a Honda lett ezüstérmes, akik sokáig vezették ezt az értékelést, de végül alulmaradtak a Peugeot-val szemben (742 pont).
A dobogó legalsó fokára László Bence (Opel) állhatott fel a végén, aki dobogós helyezés nélkül is 309 pontot szerezett. A gyártók között az Opel lett a harmadik, a német gyártó az utolsó versenyhétvégéken rendre a legjobban szerepelt, Dubaiban pedig a második versenyen elérték a legnagyobb pontmennyiséget, amit egy márka egy futamon elért a bajnokságban (116). Összesen 655 egység lett az eredményük.
A sorozat a franciaországi Paul Ricard pályán kezdődött, a technikás tesztpálya kiváló helyszínéül szolgált nyitóversenyként. Majd következett a gyors Salzburgring, illetve a tőle csak kicsit lassabb Most Autodrom Csehországban. Majd a Nürburgring F1-es vonalvezetése jött, amit szezonzáróként Dubai követett. Időközben cserélődtek a helyek a csapatoknál, voltak aktívabb és inaktívabb versenyzők is, de a végén talán mondhatjuk azt, hogy nem zártunk rossz bajnokságot.
A bajnokság végeredménye:

Gratulálunk és köszönjük a részvételt mindenkinek!