Hát ez a kígyós írás nem valós dolgokra alapszik. Pontokba szedve:
1. 14 méretnél hosszabb -> A leghosszabb is 10 méter volt. Ez az egyetlen igaz az írásban. Meg a kígyó magyar és latin neve.
2. 19 méter -> Azt megnézném mikor éri el!
3. 5 métert levágtak a farkából -> A kígyó nem a farkában emészt, hasonlóan minden ma élő állathoz. Ha tényleg megrekedt volna a rothadt tetem, akkor a kígyó elpusztult volna a bélelgázosodástól. Másrészt ha a szarvasos részt vágták volna le, akkor a bélrendszert is átvágták volna, ami biztos halál.
4. Amikor szarvast ejt el, először darabokra roppantja áldozata agancsát, s aztán fejtől kezdi bekebelezni. -> Ezt nem hinném. A piton fojt, nem csontot tör. Nagyon pici zsákmány esetén áll fent a csonttörés. 99%-ban a fulladás és a vérkeringés összeomlása okozza a halált, amit a piton szorítása vált ki. A szarvast egyszerűbb úgy hatástalanítani, hogy szorosan "ráfog" és az megfullad, mintha agancsot törne. A kígyó gyomorsava egyébként is elintézni az agancsot, így ennek nem sok értelme van így. A sziklapiton se töri le a gazella hegyes szarvát, pedig az kisebb és gyengébb agancs.
Szóval ez így leginkább csak mesének jó.
Azért köszönöm, hogy elhoztad, nem tudhattad.
Sajnos a net hemzseg a hülyeségtől.
Pl:
Óriáspók tartja rettegésben az olajfinomítótEgy óriási madárevõ pók levedlett bõrébe botlottak munka közben egy amerikai olajfinomító munkásai. Az állatot viszont nem találják, így állandó rettegésben dolgoznak a munkások. Szakértõk szerint halálos támadást indíthat a némán közelítõ, patkány méretû szörnyeteg...A közel harminc centiméteres, szõrös lábakkal rendelkezõ pók növés közben vedlik. Ahogy kicsi lesz rá a régi bõre, egyszerûen ledobja azt. A Dél-Amerikában honos, madarakkal táplálkozó állat õserdõkben él, és fák közé feszíti ki a hálóját, ezért is érthetetlen, hogy a levedlett bõre miként került egy számára idegen környezet kellõs közepére. Az olajfinomítóban a legnagyobb baj persze az, hogy ha a bõre ott hevert a földön, akkor nagy valószínûséggel valahol a környéken kell lennie a tulajdonosának is, aminek már méreténél fogva is rendkívül veszélyes a támadása. Idõseket, és fiatal gyermekeket egyetlen harapással meg tud ölni, olyan erõs mérget termel. De egy életerõs férfit is képes harcképtelenné tenni, hiszen rendkívül erõs, és hosszú agyarai vannak, melyekkel képes megnyúzni áldozatát.
– Amikor megtaláltuk a bõrt a hideg futkosott a hátunkon! – meséli az egyik munkás. – Munka közben megállás nélkül körülnézünk, hogy nincs-e a közelünkben! Rettegve jövünk be, de nincs más választásunk, dolgozni kell. – panaszkodott a férfi, akinek minden oka meg van a félelemre. Amíg nem találják meg a kifejlett patkány méretû teremtményt, az megállíthatatlanul portyázik a ConocoPhillips vállalatnál. És az csak a jobbik eset, ha egyedül van. Hiszen ha egy hím mellé egy nõstény példány is csatlakozik, semmi sem akadályozza meg õket abban, hogy szaporodjanak...
A pók ellen a hatóságok körőzést adtak ki.
Ez úgy ahogy baromság. A póknak nincsenek agyarai, nem nyúzza meg a zsákmányt, nem allergiások számára nem veszélyes és hadd ne soroljam.
Egyébként meg a madárpók nem sző két fa közé nagy köralakú hálót. Van, amelyik sző, de csak a búvóhelyére, nem azzal vadászik.