Tartalomjegyzék PPL fórum
a Pro Pool League hivatalos fóruma
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Avatar

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fórum HELP
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Birkuc
Webmester


Csatlakozott: 2006.06.06. Kedd 15:17
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Vadnyugat

HozzászólásElküldve: 2006.06.07. 15:22    Hozzászólás témája: Avatar Hozzászólás az előzmény idézésével

-ez egy kis képecske, amivel "arc"-ot adhatunk magunknak
-szabályok: mérete 165x200 lehet maximum (az enyém pont ekkora), mérete pedig 35.000 byte lehet (egy 165x200as 8 bites azaz 256 színű BMP pont ekkora, de ha JPG-t vagy GIF-et használsz akkor nem lehet gond a fájlmérettel)
-kép készítése:
1.keresel egy képet, ha nem felel meg a követelményeknek akkor szerkeszteni kell amihez az IrfanView nevü programot ajánlom: http://users.atw.hu/pool-liga/Util/IrfanView.exe
2.ez esetben megnyitod a képet az IrfanView-el, ahol méretezés: CTRL+R és utána vagy a 165öt vagy 200at adod meg attól függ hogy melyiken kell többet kicsinyiteni, ilyenkor a másik szám elvileg igazodik hozzá
3.ha kész akkor S gombbal mentheted el, 1xü illetve kevés színnel rendelkező kép eseten (pl. az enyém is ilyen) a GIF, míg sokszínű kép esetén (pl. fénykép) a JPG formátumot javaslom
-ha találtunk vagy csináltunk megfelelő képet, akkor a Profilunk legalsó, avatar részében adhatjuk meg:
-ha a kép szabályellenes akkor hibaüzenet kapunk
-feltölthetjük gépünkről megadott fájlként
-megadhatunk egy netes linket a képről ha vhol a neten van (ilyenkor a http:// kezdés kötelező)
-képünket késöbb törölhetjük vagy lecserélhetjük
+a feltöltéssel gondok adódhatnak, ez esetben, képünket saját tárhelyre töltsük, és onnan linkeljük be (én is így csináltam)
+az én képem egy 165x200 felbontású, 8.591 byte méretű, saját tárhelyről belinkelt 256 színű GIF képSmile
+ha valaki továbbra sem boldogul nem sikerül avatar-t beraknia, az küldje el mailben nekem a képet aztán én megoldom
Razz
_________________
én vagyok egy személyben a Webmester, site admin, rendszergazda, rendező és a főmoderátor, vagyis a GOD Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fórum HELP Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség