Almenü

Masutatsu Oyama

Jon Bluming
Dojo kun
Dojo etikett
Szímbólumok

Óra


Linkek


Magyar Kyokushin Karate Szervezet


Magyar Kyokushin Karate Szövetség

Magyar Karate Szakszövetség

Magyarországi Harművészetek Összessége

IBK hivatalos honlap

Szimbólumok

Kyokushin Kai Kan:

A „kanji” (japán karakter) kaligráfiáját (szép kézírás) egyetemesen a „gi” elején, a bal oldali hajtókán kell viselni.
A jelentése „Kyokushinkai”, amit Sosai Oyama adott a Karate stílusának, amit létrehozott.
Három karakterből tevődik össze:
Kyoku ~ végső, legtávolabbi
Shin ~ igazság, valóság
Kai ~ találkozás, összekapcsolás

Kyoku

shin

kai
 

Kyokushinkai
jelentése: találkozás a végső igazsággal.
Kan jelentése: épület, iskola

 

Kanku:

 

A Kyokushin Karate szimbóluma a Kanku, ami a Kanku Kata-ból származik. Égvizsgáló pozíció. Ebben a Kata-ban a kezek a magasba vannak tartava és az ujjak találkozása egy nyílást képez, amit keresztül az ég látható. Az ujjak találkozása szimbolizálja az egységet (összetartozást), a csukló felöli kiszélesedő rész az erőt, a kör közepe a végtelent, illetve a távoli célt, az egészet összefogó kör pedig a harmóniát.

International Budo Kai:

Az International Budo Kai (IBK) Kaicho Jon Bluming Kyokushin Budo Kai és Shihan Dave Cook Ashihara International szervezetek összeolvasztása által jött létre, de 2003-ban Shihan Cookot és vele az Ashihara karatét a szervezet kizárta soraiból.

Az IBK létrehozásának oka és célja a Budo terjesztése a világban. Felvilágosítani az átlag embert a Budo tréning emberre gyakorolt pozitív hatásáról. Optimális körülményeket biztosítani a Budo tréning gyakorlása közben, kiemelten kezelve az ifjúságot és a nőket. Az IBK politikája mentes a faji, vallási, politikai és nemi megkülönböztetéstől.

Az IBK magas színvonalú szakmai alapokon nyugszik és ezt harmonikusan kívánja biztosítani tagjai számára, továbbá tartózkodik mindenféle politikai intrikától. Az IBK olyan, mint egy nagy család és a családi atmoszféra fenntartása az egyik elsődleges célja.

Csak a kiválóan szervezett Dojok és a magas technikai színvonalat képviselő oktatók elfogadottak az IBK által, mindazonáltal a Dojok mérete nem alapvető szempont. A Dojo vezető instruktora képes kell legyen hiteles dokumentumokkal igazolni Budo előéletét. Mielőtt a Dojo tagfelvételre kerülne, a képviselője részt kell vegyen egy táboron, vagy egy látogatáson valamely központi Dojoban Hollandiában. Az is elképzelhető, hogy az IBK valamely kijelölt vezető instruktora tesz látogatást a Dojoban.

A karate, mint ismeretes közel 100 éves múltra tekint vissza. Sajnálatosan a legtöbb karate irányzat nem rendelkezik azokkal a fejlődést szolgáló előnyökkel, mely a fizikai tréning tudományosan alátámasztott magyarázatain alapszik. Sok Karate irányzat bűnös a Karate körül kialakított misztérium állandósításában, s ennek oka az, hogy a stílusok merevek, változtathatatlanok, s így korszerűtlenné válnak koncepciójukban. Az IBK edzésmódszere folyamatosan változik, fejlődik.

A csatlakozó Dojoknak az IBK trénig alapjaihoz illetve a vizsgaanyagához való közelítésének nincs meghatározott kötelező ideje, de támogatott a lehető leggyorsabb és sima, zökkenőmentes átmenet végrehajtása. Az átállás békés végrehajtásának módja a kérdéses Dojotól függ. Gyakran a tanítványok a korábban tanult technikákat tudják kapcsolni és alkalmazni az újonnan tanultakkal és az átállás ilyen formán folyamatosan történik. A teljes átállás 2-3 évet is igénybe vehet. Az IBK alkalmazott technikáit az "All round fighting" (teljes körű küzdelem) szellemében építette fel, mely azonos a Kyokushin kezdetekor Sósai Oyama által is használt széles repertoárral. így az tartalmazza a közelharc dobáselemeit, és a földharc alapvető technikáit a teljes győzelem elérése céljából. 

Az IBK jelenleg több mint 250 Dojot és 450 fekete öves mestert regisztrál az alábbi országokon keresztül:
Egyesült Államok, Skócia, Dánia, Etiópia, Franciaország, Grúzia, Oroszország Hollandia, Magyarország, Izrael, Németország, Japán, Moldávia, Spanyolország, Sri Lanka, Skócia, Svédország, Törökország, Ukrajna. Irán, Lengyelország, Jugoszlávia, Szlovákia, Románia, Horvátország, Surinam és Fehér Oroszország.

Az IBK rendszeresen rendez nemzetközi versenyeket és kisebb helyi versenyeket több szabályrendszerben is: Full contact " All Round " azaz "teljes körű" szabály szerint, melyben a dobás és a földharc is engedélyezett, de megtalálható a Knock Down szabályrendszer is. Kaicho Bluming kapcsolatai által a szervezet kiváló versenyzői részt vehetnek Japánban különböző szervezetek professzionális versenyein, u.m. Dai Do Juku, Rings, Pancrase, és Shootboxing.

Minden évben vannak kiemelt edzőtáborok és a tagországok által szervezett szemináriumok.

Az IBK vezetésének szervezeti felépítése:

  Elnök: Kaicho Jon Bluming 10. dan
Tiszteletbeli elnök: Sensei Kenji Kurosaki 10. dan
Ügyvezető: Shihan Dave Jonkers 8. dan
Titkár: Shihan Jan de Jong 6. dan

Nemzetközi tanácsadó testület:

  Kaicho Jon Bluming 10. dan
Shihan Dai Gerard Gordeau 9. dan
Shihan Dai Nico Gordeau 8. dan
Shihan Dai Adámy István 8. dan

 

Masutatsu Oyama | Jon Bluming | Dojo kun | Dojo etikett | Szímbólumok