SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 máj. 23. - 7:41

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 24. - 19:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tapasztalataink nem azt mutatják, hogy a mi kis antik gyönyörűségeink "szabadesésben" is kirepülik a 10 percet 300-ról. Méréseink, próba starjaink alapján sem vagyunk ilyen optimisták. Az élet azonban majd beállítja, hogy mennyi lesz a jövőben a jó magasság.
Addig is, ha sok lesz a döntős az azért jó, mert a döntő a leg igzságosabb startforma és ráadásul a leg izgalmasabb is.
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 24. - 20:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Laci!

A hozzászólásomat "provokatívnak" szántam. Úgy gondoltam, hogy majd sorra telnek be az oldalak a pró, és kontra érvekkel. Ehhez képest közel két hétig néma csend, és végül Te vetted a fáradtságot, hogy válaszoljál. Ez így nem jó! Azokról a bizonyos utólsó keddi késő délutáni antikos összejövetelekről a Hangár utcában, nyugodtan mondható, hogy már a múlt idő. Amúgy is csak egy szűk kör tudott ezeken részt venni.A fórum gazdája önzetlenül felületet biztosít számunkra, hogy "közösségi életet" éljünk. Jó példa erre az RG-65-ös kis vitorlások ugyanezen a fórumon. Gyakorlatilag itt alakult meg a hajóosztály. Szabályzatot beszéltek meg, elnökséget választottak, vitorla számokat osztottak ki, versenyeket hirdetnek meg, eredményeket közölnek, és számos témához kapcsolódó hasznos topicjuk fut, ahová folyamatosak a hozzászólások. Mivel számtalan technikai jellegű dolog van, amit meg lehetne, meg kellene beszélni, ezért ki kellene használni a fórum adta lehetőséget. ( A Facebook erre nem jó, azt másra találták ki, és másképpen is működik.) Tudom, hogy elfoglaltak vagyunk mindannyian, de akinek van internet hozzáférése, talán nem lenne nagy gond hetente mondjuk kettő alkalommal feljönni ide a fórumra, és körül nézni. Ehhez talán először kellene csinálni egy "létszám ellnőrzést" hogy kik vannk itt. No és aki nincs itt, azoknak a kollégáknak szólni, hogy regisztráljanak, vagy ha nem, akkor legalább egy adott regisztrált kollégán keresztül jutassák el egy-egy kérdésben a véleményüket. Azt se feledjük, hogy Fero barátunk is itt van a fórumon, aki fontos pozíciót tölt be az európai atikos szervezetben, ráadásul beszéli a nyelvet, így értékes hozzászólásokat tehet. Elsőként javaslom, hogy indítsunk egy új topicot azzal a címmel, hogy "Létszám ellenőrzés". Ide névvel és/vagy nick névvel mindenki feliratkozhat, hogy lássuk mennyien vagyunk. Ezzel párhuzamosan javaslom hogy nyissunk egy "Szabályzat" című topicot, amibe altopicnak be lehetne szerkeszteni a már létező ALOT-ot, és minden másnak itt nyitni újat, mint Texaco, RC antik vitorlázó stb. Kedves Laci, várom a véleményedet. Eredetileg e-mailben szettem volna megírni, de talán ez a hozzászólás is felébreszt néhány, itt a fórumon "szunyáló" antikost.Amúgy pedig a civil életben sem teszek semmit sem a főnököm hozzájárulása nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 25. - 0:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szép Napot!

-ALTI rendeléshez:
Jelenleg a rendeléshez annyit szeretnék fűzni, hogy egy-egy darabot kérésre meg tudok rendelni, de az is csak később. Jelenleg 2 csomagom is a vámon csücsül és ahogy olvasom a fórumokat nem én vagyok az egyetlen, adóbehajtás folyik keményen! Februárra talán lenyugszanak kicsit a szervek.

-150 méter:
Én is az mondom majd kialakul, lehet nagyon jót repülni alacsonyan is, egy ELOT gyakorlás közben 45 másodperces motorjárattal a PlayBoy-om 8:45-nél már leszálláshoz közeledett, mikor 40 méteren dobott egyet a gépen valami kihaló termik az őszi lemenő nap fényében, megfordultam és repültem szolid 42 percet, megkoronázva ezzel az idei évet (kb. 800 méterig tekert fel).

-Onlájn némaság:
Tényleg nem sok minden történik Antikos témában, igaz új vagyok még és nekem sincs időm, de nézve az olaszokat-amerikaiakat, hogy külön digitális újságokat adnak ki amiben versenyriportok tervrajzok és gépek bemutatása van történelmi áttekintéssel és van rendes oldaluk is galériákkal, kicsit szegényesnek érzem az itthoni helyzetet, pedig a társaság remek!

Valamit tegyünk!
Üdv.: Németh József!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 25. - 7:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Én nagy tisztelettel VÁROM, hogy más is nyüzsögjön egy kicsit!

Antikos-Tamásbá


Kérek ehhez a témához tartozó fényképeket!

AZT SOKAN NEM TUDJÁK, HOGY MILYEN KOCKÁZATA VAN NEM SAJÁT FÉNYKÉP LEKÖZLÉSÉNÉL!
Szerencsére szlovák modellező barátaink nem kifogásolják a fényképek közlését.
A magyar modellezők - Hentes mester kivételével - nem nagyon csinálnak fényképeket.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamásbá 2013 nov. 25. - 15:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 25. - 12:35 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nem lehet, hogy azért lettek törőlve mert amellett, hogy jó képek, nem az ALOT témához köthetők?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 25. - 15:48 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Más:

Már többször mondtam, hogy én már akkor is modelleztem amikor még a rákosi réteken repítettünk.

JÓ, HA FRIGYES ERNŐ DELMO MOTOROS MODELLJE 50-60 MÉTERRE FELMENT
ÚGY HÁROM PERC ALATT.

NEM ANTIKMODELL AZ AMI HÁROMSZÁZ MÉTERRE MEGY FEL EZ A MAGASSÁG TELJESEN FELESLEGES! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Tamásbá aki most lesz 80-éves Decemberben!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 25. - 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv mindenkinek!

Örülök,hogy felpezsdült a fórum élete. Bár én is tünőben voltam,de csupán a gépem makrancoskodik mostanában.
gyr, koléga felvetése a létszámellenörzésről,szerintem nagyon jó ötlet.
Így mindenki tisztán láthatná az aktív antikmodellt építők kicsinyke táborát.
Jómagam is azért "erőltetem"ezeket az új topicokat (NMR 2,5 most pedig az Alot) hogy láthassuk egymás munkáját,tudjunk készülni a következő idényre.
Ne fussunk bele egy olyan kategóriába mint pl:50"(max 1270 mm)kis vitorla!
Muszály kimondani,de kudarc lett,pedig néhányan vettük a fáradságot és építettük a Cinegéket,nem is beszélve Pásztor Gábor lézervágott kitjéről!!!
Szerintem a lényeg az,hogy ne 2-3 induló legyen egy kategóriában,mert az kissé lehangoló. A mai rohanó világban nyilván nem csak én szeretnék kicsit visszatérni a VALÓDI motoros modellekhez.Amikor Kálmán felvetette,hogy lehessen robbanó motorral is indulni az Alot-ban,nagyon megörültem a lehetőségnek. Mivel a Texaco az emberi határok végén jár,mint láthatóság,mint repült idő terén ezért gondolom mások is meglátják a lehetőséget az Alot-ban.
Viszont még így is hiányolom mások rajzait,fényképeit,tervezett,vagy már épülő modelljeit! Pedig lenne rá igény az biztos! Úgy vélem nem egy ördöngős dolog feltenni néhány képet a fórumra.Azt pedig nem hinném,hogy ezzel bárki kitenné magát bármilyen atrocitásnak.
Azt sem hiszem,hogy az épülő modellek bármilyen titkolódásra adnának okot,bármely modellező kolléga részéről. Sőt , kiküszöbölhető lenne az a szerencsétlen helyzet ami pl. Török Lászlót ért, nem építenénk még véletlenül sem olyan masinát ami nem felel meg a szabályzatnak.
Biztos lenne olyan olvasó aki segítene a modell évjáratának tisztázásában.
Sajnos Török Lacinak ez egy EB harmadik helyébe merült.
Egy szónak is száz a vége! Kérlek benneteket szóljatok hozzá az olvasottakhoz és tudassátok a nagyközönséggel mit építetek.
Így tudhatjuk hányan is leszünk egy születő kategóriában,ami szerintem fontos!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 26. - 7:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Hogyan mondta Bárdi művész Úr a kabaréban: " HELES "!

( Nem " j "-vel!)

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 27. - 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hentes Kollégának nagyon igaza van!
A kis vitorlázót viszont ne vegyed kudarcnak, azt nem szabad leírni.!Lenne létjogosultsága. Ha beindul a rendezett "szabályzat megvitató" téma, akkor ott kifejtem a véleményemet, hogy ne bombázzuk teljesen szét az ALOT topicot.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 05. - 17:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az ALTI magyar leírása, Fidrich András-nak köszönöm a munkáját!

http://data.hu/get/7190148/Altimeter_magyar_leirasa.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 07. - 18:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nem rossz amire gondolsz,de nem gondoltad át eléggé.Az ELOT-ok manapság 4-500 m körüli magasságokat érnek el,ez azonban nem jelenti azt ,hogy biztosítva van a 10 -perc.A 300-m jelenti azt,hogy küzdened kell azért hogy teljesítsd a 10 -percet.Amenyiben nincs termik és nyugodt az idő kb 7-8 perc körüli időket mértünk.Később ,ha több tapasztalat lesz ,biztosan lehet majd módosítani az induló magasságon
.Mit szólsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 10. - 18:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Néhányatok már csinált jó pár tesztet a magasság beállitása érdekében.
Nagyon valószínű,hogy a 300 m bőven elég lesz.
Egyébként nem értem miért ragaszkodtok ahhoz a magassághoz ahonnan kirepülhető a 10 perc??? Mindenki nem repülhet totált,hacsak nem ez a cél???
Gondolom nem ez!!
A dobogón úgy is hárman állhatnak,még akkor ha az első "csak" 5 percel nyert,vagy nem?? Sőt, döntő nélkül is lehet nyerni!
Valószínűleg kicsit pörgősebb versenyek lennének ami jót tenne néháhy elfelejtett kategóriának. (Vagy néhány újabbnak)

Nekem az NMR 2,5 kategória hozta meg a kedvet a pörgősebb versenyzéshez. Az alatt a 18 s alatt talán 150-180 m magasra lehetett felrohanni,de még ebből a magasságból is lehetett 5-6 percet repülni!
Nagyon izgalmas verseny volt. nekem legalább is tetszett!
Persze a felületi terhelés itt,űgyszolván, minimális. Az én modellem 18 g
alatt volt!! Mint egy jó vitorlázóé!

Na de maradjunk a tárgynál!
Ne akarjunk a sztratoszférában repülni,arra ot a Texaco,bár szerintem nagyon fárasztó és veszéjes,le a kalappal a kategóriát repülők elött!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 10. - 18:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Viszont a 300m nem magasság, teljesen megfelel még a gyengébb szemnek is (800-on is látom a gépem), de ha 100m vagy picit magasabb lenne a start magasság azért a 4 startért ahol repülök 3-4 percet, nem fogok elmenni versenyre 100+km-t, én élvezem a repülést és a 4db repülés alatt 7-10 perces startokkal jóval fél óra felett repülök összesen. És igen az a jó ha sokan repülnek jó hosszan, mert élvezetes látni mikor többen repülnek totált és gratulálnak egymásnak a versenyzők (ellenfelek). Kecskédi OB-n 12 gép volt egyszerre a termikben, jó volt már csak nézni is. És a döntő is akkor hangulatos mikor sokan vannak, nem mindenki hazament már, mert csak ketten maradtak kategóriánként a flyoffra.
A magasság majd a reptéren versenyzés közben alakul, többet erről nem írok.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 12. - 17:34 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Az ALOT szabályzatában, amit Joci is megkapott körlevélben, már lényegében megszűntek a korlátozások. A "Hivatalos közleményekben" hamarosan mindenki olvashatja a teljes szabályzatot, ami érvényes 2016-ig.
Nagyon drukkolok a kategóriának, alig várom az első versenyeket. Karácsony előtt fel fog kerülni az ide készült új modellem képei. Ő nem más, mint egy 207 cm fesztávú "OLLI" A pletykák szerint Epacher Peti is e mellett döntött, pedig nem beszéltünk össze.
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 12. - 18:16 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Laci barátom. Az ALOT-hoz,illetve a 300-m -es magassághoz szónék egy pár szót.Valószinüleg ez a magasság lesz az amit egy kis görcsöléssel totál startá lehet változtatni.Ez azért nem jelenti az automatikus,mindig totálra váltható eredményt Fogd fel úgy ,hogy ez egy kvalifikáció arra ,hogy igazából a sokkal izgalmasabb döntőre ad esélyt neked.Itt már a test a test elleni küzdelem izgalma játszik szerepet és az hogy a többi versenytársaddal szemben mennyire vagy ötletes milyen a versenyzési technikád ,van .e stratégiád a döntőben arra hogy miképpen tudd előnyödre forditani a légköri jelenségeket / felszálló termik-,madarak ,a többiek pozíciója,stb/ azt hiszem ,ha eljutsz erre a felismerésre egy kicsit másképpen fogod látni ezeket a dolgokat.Ugye azért azt látod ,hogy nem csak a szép modellek készitése a lényeg ,hanem versengés is van a modellek és vezetőik között. Mit szólsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség