1. rész kiegészítés Van egy amolyan íratlan szabály, ami az eredményességen segít.
1. Nem biztos, hogy a bíró látta a szituációt, nem biztos, hogy Te láttad a szituációt, nem biztos, hogy az ellenfeled látta a szituációt. Ha nem tudod megitélni, hogy Te hibáztál-e és a bíró sem tudja, akkor lépj tovább. Persze, ha tudod, hogy Te hibáztál vagy a bíró itél, akkor légyszives ród le a büntetést. Ne hagyd magad befolyásolni a hangosabbtól, de játssz tisztességesen! (A tisztességbe belefér egy kis zsiványság, de jó szabályismerettel és határozott fellépéssel meg tudod ettől magadat védeni)
2. Ha nem értesz egyet a bíró döntésével, akkor se töltsd az időt azzal, hogy reklamálsz, mert nem sok értelme van. Csak az energiáidat szívja. Vedd tudomásul, hogy abban a helyzetben áldozattá váltál (jogosan vagy jogtalanul az mindegy) és koncentrálj a további tennivalókra.
3. A pálya néha marha nagy. Mindenkinek egyforma nagy és igaz, hogy ennek nem egy távolba néző versenynek kell lennie, de nem a verseny annak a helye, hogy ezen változtass. A versenyen mindenkinek egyforma nagy. Alkalmazkodj, vagy vegyél szemüveget!
És egy kis megállapítás: Jó bíró ritka mint a fehér holló. A jó bírók számának növelése egy hosszú folyamat. Azon Ti versenyzők is tudtok segíteni, hogy ismeritek a szabályokat használjátok azokat, akár magatokkal szemben is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_36 2011 nov. 01. - 18:21-kor.
|