background

PTC MUNKA

A PTC vagyis PAID TO CLICK

Azt jelenti: fizetés a kattintásokért. A PTC oldalak kattintásokkal kereskednek. Ha egy weblaptulajdonos szeretné a látogatottságát növelni, akkor PTC oldalakhoz fordul, és tőlük vásárolja meg ezeket. A PTC oldal ezután a munkát szétosztja a tagok között, akik a kívánt mennyiséget lekattintják.

Minél több látogatója van egy weboldalnak, annál előrébb kerül a Google találati listáján. Ha egy weboldalt ugyanarról az IP címről látogatnak meg többször is, akkor a látogatottság nem növekszik, csak az oldalon eltöltött idő.

A konkurens weblaptulajdonosok óriási harcot vívnak a Google kegyeiért. Ezért aztán a pénzüket nem kímélve vásárolják a látogatottságot a PTC oldalaktól. Nekünk, PTC klikkelőknek ebből van a munkánk, és ebből tudunk fizetést is kapni.

Aki PTC-vel foglalkozik, hamar rájön, hogy a reflinkjét (lásd később) vagy a saját honlapját leghatékonyabban PTC oldalakon tudja hirdetni. Ezért van az, hogy a legtöbb hirdetés egy másik PTC oldalt reklámoz vagy egy PTC-vel foglalkozó weboldalra mutat..

A PTC Munka Leírása

Ha beregisztráltál egy PTC oldalra, máris nekikezdhetsz a munkának. A legelső dolog, amire minden alkalommal figyelned kell: nézd meg, hogy be vagy-e jelentkezve az oldalra! Legen ez rutin benned és mindig, minden alkalommal tedd meg. Ehhez általában elég egy tekintet az oldal felső menüsorába, ahol láthatod az "account" vagy "login" szót. Ez utóbbinál értelemszerűen be kell jelentkezned az oldalra.

A menük között keresd meg a "View Ads", "Advertisements", "Browse Ads" vagy valami hasonló nevűt. (Néha az "Advertisements" menü alatt a saját reklámrendeléseidet találhatod. A kifezezések PTC oldalanként mások) Itt találhatod a tényleges munkát, azaz itt tudod a reklámokat lekattintani. Reklámoknak nevezzük az itt lévő bannereket, pedig tulajdonképpen ezek nem is reklámok, hanem bannerek, amelyekre rákattintva a böngészőnk új ablakában kinyílik a hirdetett oldal honlapja.

Kattints a bannerre és nézd meg, mi történik. Alapjában kétféle lekattintási folyamatot használnak a PTC oldalak:

  1. A bannerbe való kattintás után a bannerben valahol megjelenik egy kis karika, csillag vagy hasonló alakzat. Ebbe még plusz bele kell kattintani ahhoz, hogy a reklámoldal megjelenjen egy új fülön

  2. A bannerbe való kattintás után a reklámoldal azonnal megjelenik az új fülön

A böngésződ az új fül tartalmát mutatja, ahol a PTC oldal keretén belül nyílik meg a reklámoldal. A keret általában a böngésződ felső és alsó csíkjában van. A keretben egy számláló vagy folyamatjelző mutatja, hogy hány másodperced van még hátra a reklámoldal bezárásáig. Amikor az idő letelik, legtöbb oldalon még van egy apró feladatod: rá kell kattintani egy számjegyre vagy egy felfordított képre, vagy valami hasonlóra. Ezek biztonsági intézkedések, a PTC oldalak így védekeznek az automata klikkelő programok ellen. (A klikkelő programok használata minden PTC oldalon tiltva van. Ezért azonnali kizárás jár) A munkád végén általában egy zöld pipa jelenik meg, vagy egy "Clicked" felirat, vagy hasonló. Ezután be tudod zárni az oldalt, ami az új fülön megjelent és lekattinthatod a következő reklámot.

A keretben lévő reklámablak tartalma változó. Sokszor egy másik ptc oldal hirdetését látod itt, máskor pedig egy-egy ptc felhasználó a saját honlapját reklámozza itt. Előfordul azonban a legnépszerűbb ptc oldalakkal is, hogy egy hacker megpróbálja kihasználni a gyanútlan klikkelőt. Lemásolja a ptc oldal teljes kinézetét, méghozzá annak is a bejelentkező oldalát egy olyan felirattal, ami arra kér, hogy jelentkezz be ismét. Ez nem a ptc oldal bejelentkező lapja, hanem annak egy másolata, ami a hacker szerverén van, és a hacker kezeli az oldalt.Meghirdeti a ptc oldalon ezt a saját maga által készített hamis weboldalt. Ha valaki ezen a hamis weboldalon bejelentkezik, a hacker megszerzi a jelszót és ki tudja kérni a saját számlájára az ott lévő pénzt! Sajnos ez sokszor előfordul, úgyhogy figyelj erre nagyon és soha ne jelentkezz be sehova egy reklámterület belsejéből! Ha a reklámterület belsejében a paypal vagy payza bejelentkező képernyőjét látod, ne jelentkezz be oda se! Ez is valószínű, hogy hacker oldal, és a hacker a jelszavad megszerzésével a teljes payza vagy paypal fiókod fölött rendelkeznhet. Ez pedig azt jelenti, hogy képes minden pénzedet elvenni!

Vannak olyan PTC oldalak, ahol csak 4-5 reklámot lehet egy nap lekattintani, de vannak olyanok is ahol 30-40-et is. Általában a reklámbannerbe bele van írva, hogy a lekattintásért mennyi pénz jár.

Fontos, hogy a "Fixed" reklámokat minden nap kattintsd le, mert e nélkül nem kapod meg másnap a referáltak utáni jutalékodat. Akkor sem, ha bérelt referáltakról van szó (direkt és bérelt referáltakról később még szó lesz) Van ahol a Fixed reklámokat "Standard"-nak hívják. A bux oldalak általában a reklámok fölé kiírják a figyelmeztetést, hogy ha nem kattintottad még le a kötelező mennyiséget. Hogy mikor van a másnap, azt a szerveridő mondja meg. Van olyan oldal, ahol a nap váltást te állíthatod be, és van olyan, ahol csak elfogadhatod. Javaslom, hogy egy nap kétszer (reggel és este) nézd át a PTC oldalaidat új reklámért, nehogy kimaradj egy szerver-napból.

Sok helyen érdemes nap közben többször felnézni az oldalra új reklámokért. Ilyen oldal a Neobux, Probux, WordLinx, Clicksia, Incentria, Twickerz és még jó néhány. Az "A legjobb PTC oldalak listája" menüben ezt minden PTC ajánlásnál feltüntettem.

Ne riasszanak vissza az alacsony árak! Ha semmi mást nem csinálsz, csak lekattintod a PTC oldal reklámjait, akkor a napi bevételed $0,01 és $0,04 között van. Forintra átszámolva ez 2 és 10 közötti érték. Az első napokban (vagy talán hetekben) ennél több keresetre nem is számíthatsz, ha nem vásárolsz valamilyen prémium csomagot az oldalon. De ne aggódj! Én is végzem a PTC munkát, egyetlen fillért sem fektettem be a saját pénzemből, és nem napi 10 Ft a keresetem! A későbbiekben el fogom magyarázni azt is, hogy hogyan lehet a bevételedet a sokszorosára növelni. Azonban még előtte meg kell ismerkedned a PTC oldallal, amit használsz.

Hogyan kereshetünk jól PTC munkával

Ha már felregisztráltál 10-20 PTC oldalra és minden nap szorgalmasan lekattintottad a reklámokat, látni fogod, hogy a bevételed igen csekély. Ha egy oldalon átlagosan napi $0.03 a bevételed, akkor 20 oldalon $0.6, ami alig több mint 100 forint.

Ne keseredj el! Természetesen nem azért PTC-zünk, hogy kevesebbet keressünk, mint amennyivel a villanyszámlánkat növeltük. Ha szívesen csinálod ezt a munkát és komolyan is gondolod, akkor egész szép jövedelmet szerezhetsz a PTC-vel. De ez nem megy egyik napról a másikra. A pénzért meg kell dolgozni. Türelmesnek kell lenned az építkezésben.

Több féle módszer, avagy stratégia létezik, amellyel megnövelhetjük a bevételünket. Nem a duplájára, hanem attól függően, hogy milyen szorgalmasak és ügyesek vagyunk, a tízszeresére vagy akár a százszorosára is. Ezek a módszerek az alábbiak:

  1. Direkt referáltak szerzése

  2. Bérelt referáltak

  3. Prémium csomagok

  4. Ismerd meg a PTC oldalt, ahol dolgozol

Direkt referáltak szerzése

A referált, vagy más néven referens azt a tagot jelenti, akit mi hívtunk meg az oldalra és alattunk dolgozik. Az ő jövedelméből százalékot kapunk mi is. Minél több direkt referáltat tudunk szerezni, annál több lesz a pénzünk. Ezt a módszert mindenkinek ajánlom. Bár fizetnünk nem kell érte semmit, valójában elég sok munka direkt referáltakat szerezni.

Ahhoz, hogy referáltakat tudjunk gyűjteni magunk alá, érdemes egy honlapot készíteni, amit népszerűsíthetünk, hogy könnyebben ránk találjanak. Erről bővebben a "Készíts saját weboldalt" menüben olvashatsz. Reklámozhatod magad a Facebookon, fórumokon, közösségi oldalakon. Ajánlhatod a PTC-t a barátaidnak, szomszédaidnak is, de vigyázz, ne legyél erőszakos, mert ha nincs kedvük csinálni, menekülni fognak előled. Inkább adj fel rendszeresen hirdetéseket az interneten. Vannak ingyenes hirdetési lehetőségek is. Sajnos az Expressz, Apród és még néhány hirdetési oldal letiltotta a PTC reklámozását, a sok csalás miatt. (Ezt én messzemenően igazságtalannak tartom, mert más internetes munkákat engedélyeznek, olyanokat is, ahol egyértelműen csalásról van szó, sőt még pénzt is kell befizetni)

Léteznek olyan PTC oldalak, ahol korlátlan számban gyűjthetünk direkt referáltakat magunk alá és vannak olyan oldalak is, ahol a direkt referáltak száma korlátozott. Ez utóbbi PTC oldalak sokkal jobban fizetnek, mint az előbbiek. Hosszú távon azonban érdemesebb használni a kevésbé jól fizető, de korlátlan direkt referáltat engedélyező PTC oldalakat.

Ha egy PTC oldalról kiderül, hogy többé már nem fizet, ne keseredj el. Próbáld meg kihasználni a maradék lehetőségeket. Ha van saját weoboldalad, meghirdetheted a már nem fizető scam oldalon. Egy-egy kedvenc PTC oldalad reflinkjét is meghirdetheted, mert elképzelhető, hogy így sikerül direkt referáltakat szerezned. Aki gyors és ügyes, a hirdetés lehetőségét kihasználva egész szép eredményeket érhet el. Persze nem csak scam oldalakon lehet hirdetni. Ha gyakorlottá válsz, meg fogod azt is tanulni, hogy hol, mit és főleg mikor érdemes hirdetni (a vadonatúj oldalakra sok referáltat lehet szerezni ezzel a módszerrel, de gyorsnak kell lenni hozzá)

Bérelt referáltak

A direkt referáltak gyűjtése közben további jövedelmet is tudsz szerezni referáltak bérlésével. A bérlés pénzbe kerül. A fizetést intézheted a saját accountodból is, de akár be is fizethetsz a PTC oldalnak pénzt a saját internetes bankszámládról. Ha már kiismerted az oldalt és tudod, hogy korrektül fizetnek, kipróbálhatod ezeket a lehetőségeket. Ettől ugrásszerűen meg fog növekedni a napi bevételed! De ha még kezdő vagy és nem kaptál kézhez elég pénzt, várj a vásárlásokkal. Légy óvatos és csak akkor adj ki pénzt a kezedből, ha pontosan tudod mit csinálsz! Javaslom, hogy egy oldalnak csak akkor fizess be bármit is, ha az oldal már legalább egy éve panaszmentesen működik. Attól, hogy kifizetett már neked 10-20 centet, még nem vált megbízhatóvá!

A bérelt referáltakkal törődni kell. Ha valamelyik nem kattint napokon keresztül, akkor érdemes lecserélni ("recycle"), de ez is pénzbe kerül. A legtöbb PTC oldalon a referáltat 30 napra bérelhetjük ki, majd ezt az időt meg tudjuk hosszabbítani. Kezdőként lehet próbálkozni 3 vagy 5 referált bérléssel. A Neobuxon 3 referált bérlése egy hónapra $0.60, 1 referált csere $0.07, 150 napos hosszabbítás $0.75. Egy bérelt referált kattintásából standard tagként $0.005 jutalékot kapunk. (Neobuxon csak a fixed, narancs színű reklámok érvényesek bérelt referáltaknál)

Minden oldalon más szokások vannak, de azért legtöbben igyekeznek a Neobuxot leutánozni.

A Neobuxról részletes leírást olvashatsz itt Neobux leírás I. rész: A PTC királya és itt Neobux leírása II. rész: Neobux stratégia. Ha már ismered a Neobuxot, a többi PTC oldalt is könnyebben ki tudod ismerni. PTC Evolution scriptes oldalak lehetőségeiről itt olvashatsz: PTC Evolution scriptes oldalak lehetőségei (pontozás, bérlés). Javaslom, hogy olvasd el ezeket a cikkeket. PTC Evolution scriptes oldalaknál jutalompontokat kapunk a kattintások után, ahogy a Neobuxon Neopontokat. Ezekből a pontokból legtöbb esetben megéri referáltakat bérelni.

Prémium csomagok

A PTC oldalakkal standard tagként kezdünk el dolgozni. Ha vásárolunk prémium csomagot, akkor több reklámot kattinthatunk, ezekért jóval több pénzt kapunk és a bérelt referáltak után is több jutalék jár, vagy olcsóbban tudjuk őket kibérelni. Vannak akik nagyon komolyan veszik a PTC-t, sokat fektetnek bele és sokat is keresnek. A Neobux felhasználók között vannak néhányan, akik megvásárolták a Golden tagságot, hozzá egy Ultimate csomagot és ezzel, valamint több ezer bérelt referálttal a napi bruttó bevételük eléri akár a 10-50 dollárt is. Még egyszer kihangsúlyozom: csak akkor fektess be pénzt egy PTC oldalba, ha az oldal megbízható és tudod, mit csinálsz!

Szerencsére vannak olyan PTC oldalak is, ahol pontokat osztogatnak, és ezekből néhány hónap alatt lehet vásárolni prémium csomagot. Ilyen oldal a Twickerz is, ami egyébként nem fizet túl jól, de LV1 vagy LV2 csomaggal már nagyon megéri!

Bérelt referáltakat és prémium csomagot lehet úgy is szerezni, hogy nem fektetünk be egy fillért sem közvetlenül, csak a saját accountunkban gyűjtögetjük a pénzünket, amit a klikkelésekkel szereztünk. Azonban a gyűjtögetés idejét ki lehet hagyni, ha befektetünk a saját pénzünkből. Ezt már mindenki maga dönti el. Még egyszer, utoljára elismétlem: csak akkor fektess be pénzt, ha tudod, mit csinálsz!

A legnépszerűbb magyar ptc oldal (Hunbux) tulajdonosa azt mondta, hogy a ptc befektetés nélkül csak hobbi. Közel egy éves ptc tapasztalataim során rá kellett jönnöm, hogy igaza van. Jelenleg a Neobux, ClixSense, Twickerz és Wordlinx oldalakon én is hozzájutottam prémium tagsághoz. Ezek mind régi, megbízható oldalak, a jövedelmem pedig sokszorosa annak, mint amennyit standard tagként kereshetünk. Egy kis ügyességgel és jó sok szorgalommal, a ptc lehet a fő jövedelemforrásunk is.

Ismerd meg a PTC oldalt, ahol dolgozol

Sok embert ismerek az internetről, akik PTC-vel foglalkoznak és szinte semmit nem tudnak azokról az oldalakról, ahova felregisztráltak. Lekattintják a reklámot napi $0.04-ért vagy még kevesebbért, mert nem ismerik a lehetőségeket. Talán nem is tudják, hogy léteznek bónusz pontok, amelyekből referáltakat lehetne bérelni vagy akár prémium tagságot szerezni. Pedig ezek a lehetőségek egyetlen fillér befektetés nélkül is megsokszorozhatják a napi bevételt. Javaslom, hogy ne kapkodj és ne a "lekattintás" legyen a fő feladatod. Nézd át a lehetőségeket, figyeld a fórumot és használd ki a plusz lehetőségeket!

Regisztrálás

Aki PTC-vel foglalkozik, tudja, hogy érdemes 10-20 oldalon is dolgozni párhuzamosan. Amikor kiválasztunk egy PTC oldalt, első lépésként fel kell rá regisztrálnunk. A regisztrálás menete oldalanként más és más. Általában küldenek egy e-mailt, ahol a regisztrációnkat aktiválni kell. Ez az aktiválás történhet egy regisztrációs linkre való kattintással, de sokszor előfordul, hogy az e-mailben kapott regisztrációs kódot kell a vágólapra másolni és a PTC oldal megfelelő mezőjébe beilleszteni.

  1. Regisztrációkor vigyázz arra, hogy a nevedben először a keresztnév, majd a vezetéknév szerepeljen. Ne használj ékezeteket. Az én nevem Szabó Éva, és a PTC oldalakon Eva Szabo nevet írok be. Ne adj meg fals adatokat. Egy-egy oldal kéri a lakcímet is. Kifizetéskor egyeznie kell a lakcímnek és a születési adatoknak a PayPal vagy Payza számlán beírt adatokkal. Ezek biztonsági intézkedések. Ha idő közben megváltozik a lakcímed, írni kell az oldal adminisztrátorának, hogy javítsa ki az adataidat.

  2. Ha olyan oldalra regisztrálsz, ahol telefonszámot kérnek, csak olyan számot adj meg, amin le van tiltva a bejövő és kimenő emelt díjas forgalom (sms és hívás is). Javaslom, hogy a letiltást akkor is kérd a telefonszolgáltatódtól, ha sehol nem adtad meg a telefonszámodat.

  3. Elő szokott fordulni, hogy egy PTC oldal regisztrációkor maga tölti ki az ország nevét. Ezt sokszor hibásan teszik és esetleg Hungary helyett Russia vagy Romania nevet írnak be. Ha ilyesmi történik, akkor is írni kell az oldal adminjának és kérni a javítást.

  4. Egy IP címről csak egy ember regisztrálhat. Ha egy lakásban öt számítógép van ugyanahhoz a routerhez kötve, akkor mind az öt gépnek ugyanaz az IP címe. Ezekről a számítógépekről nem regisztrálhat be senki más, csak egyetlen személy. Többszörös regisztrálásért az oldal kérdés nélkül kitilthat. A változó IP címeket kezelni tudják a PTC oldalak. Felismerik a többszörös regisztrálást akkor is, ha idő közben az IP cím megváltozik (router újraindítása stb). Ne dolgozz PTC-vel nyilvános helyeken, például internetes kávézóban vagy iskolai gépen.

  5. Ahogyan nem szabad egy IP címről több tagnak regisztrálnia, ugyanúgy nem szabad több IP címről sem használni ugyanazt az oldalt. Általában szabály az, hogy 24 órának el kell telnie ahhoz, hogy egy másik IP címről beléphess a PTC oldaladra.

  6. Minden helyen, ahova beregisztráltál, más és más jelszót adj meg, akkor is, ha így sokkal kényelmetlenebb. Vannak olyan scam oldalak, ahol jelszavakat lopnak, hogy más PTC oldalon ki tudják kérni a pénzedet!

  7. Az e-mail címed gmail-es legyen. A válaszokért és egyéb üzenetekért mindig nézd meg a spam mappádat is. (PayPal és Payza regisztrációhoz is a gmail ajánlott). Citromailt ne használj!

  8. Ha regisztráláskor a PTC oldal kéri a Paypal/Payza adataidat, az azt jelenti, hogy egy email címet kell beírnod: azt, amivel a Paypara/Payzára regisztráltál. Ez az email cím lehet azonos azzal, amivel a PTC oldalra regisztráltál, de különbözhet is tőle. Vannak olyan PTC oldalak, ahol két különböző aktiváló kódot küldenek. Az egyiket arra az email címedre, ahonnan a PTC oldalra regisztráltál és a másikat arra, ahol a Paypal/Payza fiókodat nyitottad. Ha ez a két email cím megegyezik, akkor ugyanarra az email címre kaphatsz 2 emailt a regisztrációs kóddal.