Amennyiben égető szükségünk van arra, hogy egy fájlunkat egy másik gépről elhozzuk anélkül, hogy érte kellene mennünk, a távvezérlés hatalmas segítségünkre válik. Erre szolgál például a LogMeIn szoftvere is, amely ráadásul teljesen ingyenesen is elérhető. Biztonságos, és ráadásul egyszerű a kezelése is, a számítástechnikában kevésbé jártas emberek megsegítését szolgálva.
A program ingyenesen használható változata is tökéletesen alkalmas a legtöbb alapfeladat elvégzésére, de az extra szolgáltatásokkal megspékelt fizetős verzió sem kerül többe, mint havi 13 dollárba (2600 Ft). Ezzel már a helyi gépen nyomtathatjuk ki távoli dokumentumainkat is, valamint engedélyezett a két gép közötti fájlcsere is. Több telephellyel rendelkező cégek, sokat utazó üzletemberek számára nem kis segítség lehet ezek a plusz a szolgáltatások.
Kiindulásként el kell látogatni a cég honlapjára, ahol regisztráció után letölthetjük a programot. A szoftver a szokásos módon települ gépünkre, annyi különbséggel, hogy a telepítés során meg kell adnunk egy jelszót, mellyel az adott gépet távolról elérhetjük majd. Figyelem! Miután ezzel a jelszóval bekapcsolt gépünkön gyakorlatilag bármit megtehet egy rosszindulatú behatoló, nagyon tanácsos gondosan megválasztani, és lehetőleg megfelelően titokba is tartani az itt megadott jelszót.
Miután a program elindul, a tálcán megjelenik egy kis ikon jelezve, hogy a gép kész a távoli kapcsolatra. Más dolgunk ez ügyben itt nincs is.
Természetesen mindezeket adott esetben
több számítógépen is
elvégezhetjük, így a logmein honlap egyazon
regisztrációjával akár több
gépet is vezérelhetünk majd a távolból.
Távoli elérés indításához nincs is más dolgunk, mint egy tetszőleges helyen üzemelő internetre csatlakoztatott számítógépen a böngészőben ellátogatni a logmein.com-ra és a regisztrált jelszavunkkal bejelentkezni.
Ezek után a MyComputers gombra kattintva megjelenik azon számítógépek listája, melyek elérhetőek számunkra, vagyis amelyekre telepítettük a szoftvert. A megfelelő ikonra kattintva vesszük fel a kapcsolatot gépünkkel, majd beírjuk azt a jelszót, melyet a program telepítésekor adtunk meg. A rendszer ezután titkosított kapcsolatot épít fel a gépek között.
Miután a kapcsolat él, a bal oldali
menüből a Remote control ikonra kattintva beléphetünk
a távoli gépünkre. Némely
böngésző (pl. Firefox) első alkalommal automatikusan
letölt egy plugint, azaz segédprogramot a szoftver
használatához, majd az ablakban megjelenik távoli
gépünk ismerős monitora. Ezek után bármit
elvégezhetünk a gépen ugyanúgy, mintha előtte
ülnénk.
Megnézhetjük, elküldhetjük leveleinket, belenézhetünk dokumentumainkba, megnyithatjuk, akár szerkeszthetjük is azokat, és akár ki is kapcsolhatjuk a masinát. Amennyiben távoli gépünk monitora nagyobb képernyőfelbontásban üzemel, a LogMeIn arányosan kicsinyíti a képet. Amennyiben ez zavaró, lehetőség van teljes képernyős üzemmódban is dolgozni.
Érdekes elgondolás, hogy egy cégnél adott esetben elegendő egy gépre is megvenni néhány drága szoftvert feltéve, ha nem probléma, hogy egyszerre csak egy munkatárs használhatja azt. Ez több telephely esetén is kielégítő megoldást adhat. Alkalmas lehet a rendszer céges központi dokumentumtár létrehozására is, a mentett dokumentumok ez esetben mindössze egy gépen tárolódnak, csökkentve azt az általános problémát, hogy a munkatársak gépein egyazon dokumentum különböző verziói vannak használatban.
Paranoiás főnök akár az összes alkalmazott gépére telepítheti a programot, növelve az ellenőrzés hatékonyságát, de kiválóan használható a LogMeIn rendszergazdai segítségnyújtásra is.
A weboldal elérése: