Gyakran fordul elő, hogy egy
ügyfélnél, barátnál
szükség van távsegítségre, mely
rendkívüli macerákkal járna.
Szerencsére azonban több cég is gondolt erre,
és létrehoztak távvezérlő programokat,
melynek révén könnyedén
rácsatlakozhatunk a másik gépre, és
kiküszöbölhetjük a problémát.
Röviden miről is van szó, hogy mindenki számára érthető legyen.
- Elindítunk mindkét számítógépen egy programot, a programok kiírnak egy belépési azonosítót és jelszót, amit közlünk a partnerrel (email, telefon, azonnali üzenetküldő, stb.)
- A partner ezt beírja a saját programjába és csatlakozni tud a számítógépünkhöz.
- A számítógépünk monitorának a képét fogja látni ő is és bármit csinálhat rajta, mint amit mi is tudnánk. Az egérrel ugyanúgy mozoghat, mintha a saját számítógépét használná, programokat indíthat, a saját gépének billentyűzetét használva tud a mi gépünkön megnyitott bármilyen programban szöveget írni, szerkeszteni, a számítógépünk beállításait tudja állítani, stb. Persze indíthat akár játékot is vagy betölthet egy videót is de azért ezeket már a sávszél nem tudja garantálni, hogy megjeleníti.
Tulajdonképpen mindent tud kezelni, ami veszélyesnek tűnhet első hallásra, de ha megbízható embernek adjuk ki a kódot, akkor baj nem lehet. Persze az egész folyamatot kontroláljuk, vagyis amit Ő csinál, a gépünkön mi azt szintén látjuk és ezt bármikor meg tudjuk szakítani, vagy mi is tudjuk ugyanúgy kezelni a gépünket, megmozdítva az egeret ugyanúgy reagál (ami akár vicces is lehet :-)
Mivel az egész az interneten történik így a sebesség, ahogy látjuk a történéseket az irányított gépről mindig függ a két összekapcsolt számítógép netes sávszél nagyságától. Legfőképpen az irányított gép internetes sebességétől és azon belül is az ottani feltöltési sebességtől (hiszen az küldi az adatokat).
Használat:
Látogassunk el a TeamViewer weblapjára és töltsük le a programot majd telepítsük, szokásos pár kattintásos telepítés. Otthoni magánhasználatra a szoftver használata ingyenes.
http://www.teamviewer.com/index.aspx
Amikor a program elindul, lekerül a tálcára. Innen lehet elindítani a fő beállítások és kapcsolódási panelt. Jobbgomb a tálcán lévő ikonon és válasszuk a SHOW TEAMVIEWER-t.
A WAIT FOR SESSION résznél adva van egy ID ez a mi gépünk azonosítója ezt nem lehet megváltoztatni. A password-ból alapból mindig ad egyet, de mi is beállíthatunk egy másik sajátot, ami beszédesebb, megjegyezhetőbb.
Ha valamelyik másik gépre akarunk kapcsolódni, akkor a CREATE SESSION résznél az ID-t írjuk be, amit a másik gép gazdájától kaptunk és a remote support legyen kijelölve. Majd a CONNECT TO PARTNER gombra kattintva próbál kapcsolódni a gépére, amikor bejön a panel, hogy írjuk be a jelszót akkor tegyük azt és utána a kapcsolódik a másik géphez és már kezelhetjük is minden részét a gépnek.
A programnak sok beállítása van, de az alap installálási opciókat meghagyva tökéletesen fog működni elsőre is. Professzionális beállításokat is elvégezhetünk, a kapcsolódó felhasználóknak mindenféle jogköröket adhatunk és a felhasználókat csoportokba is rendezhetjük. Ráadásul bizonyos esetekben egyszerre többen is kapcsolódhatnak a géphez (prezentációs mód).
Amennyiben mégsem működik a kapcsolódás lehet, hogy nem ugyanazt a verziót használjuk a TeamViewer-ből. Ilyenkor muszáj letölteni mindkét képre a legújabbat.
Nagy előnye még az ingyenességen kívül, hogy más operációs rendszerek között is működik a kapcsolódás, legyen az Linux, MAC OSX, vagy az én legnagyobb örömömre iPhone-on is használható erről fogok még írni.
Kezdő felhasználóknál előnyös lehet, hogy a tűzfallal, és egyéb biztonsági beállításokkal nem vacakol a rendszer, mindazonáltal ez biztonsági rést is jelenthet egyben.