____________________________________________________________________________________________

2006.03.26.
Gadrika

Szép búcsú az alapszakasztól

Sikeresen vette az alapszakasz utolsó akadályát a Dunaferr Nk csapata. Péntek délután a hódmezővásárhelyi gárda vendégszerepelt Újvárosban. Mieink ellentmondást nem tűrően léptek pályára, és az első perctől irányították a mérkőzést. (6-2) Lovi és Meli szórták a gólokat, és a félidőre már 18-9-re nőtt a különbség.
A második játékrészben a "csere- sorunk" volt a pályán, de Ibi, és Detti helyén remeklő Reni nagyon belelendültek, a végére meglett a 20 gólos előny.
Buli nem lépett pályára, fájt a térde, Ivett pedig egy rossz mozdulat után volt kénytelen elhagyni a játékteret. Reméljük nem komoly a baj!

2006.03.19.
Gadrika

Búcsú a KEK-től

32-32es döntetlennel végződött a norvég Gjerpen elleni KEK negyeddöntő visszavágója. A skieni mérkőzésen 29-28ra győztek a hazaiak, így összesítésben egy góllal maradtak alul mieink, és a Dunaferr NK búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Maradt a magyar bajnokság. Az ottani jó szerepléshez, először pénteken meg kell verni a Vásárhely gárdáját, hogy 2 pontot vigyen a csapat a rájátszásba.

Utána 3 hét pihenő és remléjük újult erővel vágnak neki Dettiék a bajnokságnak!

Hajrá Kohász!

2006.03.18.
Gadrika

A KEK 4 közé jutás a tét

Egy gólos hátránnyal várja a holnapi KEK negyeddöntő visszavágóját a Dunaferr NK csapata. Az első mérkőzésen a Gjerpen otthonában 29-28as vereséget szenvedtek Dettiék. Akkor senkinek nem ment a játék és csak egy parádés hajrával sikerült egy gólra csökkenteni az ellenfél előnyét. Azóta egy bajnoki meccsen a Békéscsaba ellen, nehézkesen ugyan, de hozták a kötelező győzelmet a lányok. Holnap mindenki a csarnokba, és szurkoljuk a 4 közé a csapatot!

HAJRÁ KOHÁSZ!
HAJRÁ DETTI!

Ortó János kint volt fiúk mai Veszprém elleni meccsén és készített pár képet a kilátogató Dunaferres lányokról is!
A fotókat ITT találjátok.

2006.03.15.
Gadrika

Nehézkes győzelem Békéscsabán

Ma az NB1 utolsó helyezettje látta vendégül a Dunaferr NK gárdáját!
Az első 15 perc közepes kezdése után erősen visszaesett a csajok teljesítménye, 2-3 gólos vezetésünket 11-11-re egalizálta a lelkes ellenfél a félidőre.
A második játékrész még ennél is gyengébben indult, többször vezetett egy góllal a Csaba, 2 gólos előnyünket a félidő derekán 1 perc alatt kiegyenlítették.
A meccs hajrájára azonban összeállt a védekezés és a sok kihagyott ziccer után sikerült meglépnünk, és megnyerni a találkozót. Ibi, Melus és Irina játéka emelhető ki.

Köszi Ortó Jánosnak az infót és a "szokásos" ;) képeket!

2006.03.12.
Gadrika

Egy gólos hátrányban a Dunaferr

Egy gólos vereséget szenvedett a Dunaferr a norvég Gjerpen otthonában a KEK negyeddöntő első mérkőzésén.
A hazai csapat jól megszervezte a védekezését, középen csak nagyon nehezen sikerült feltörni a stabil falat, inkább szélről voltak eredményesek a mieink. Végig a norvég csapat vezetett, volt hogy már 5 gól volt az előnyük.
A meccs végére összekapták magukat Dettiék, és Boki vezérletével nagyot hajráztak, egy gólosra csökentették a hátrányt. Ekkor a védekezésünk is jól működött, az utolsó 9 percben nem kaptunk gólt sem!
29-28, bíztató eredmény a visszavágóra!
Ahhoz képest főleg, hogy az egész csapat csak árnyéka volt önmagának, sok kihagyott helyzet, technikai hiba jellemezte a Dunaferr játékát.

Dettiék következő ellenfele a norvég Gjerpen Skien csapata

A Dunaferr NK a norvég Gjerpen csapatával mérkőzik a KEK elődöntőbe kerülésért.
Ellenfelünkről én eddig csak annyi hallottam, hogy magabiztosan, kettős győzelemmel búcsúztatták a Váci NKSE csapatát a kupasorozatból. (64-48-as összesítéssel)
Így utána néztem kicsit a norvég klubnak.

A skien-i csapat:

(Kattints a képre az eredeti mérethez!)

"A Dunaferr igazi európai topcsapat, amely fantasztikus kézilabdakultúrával rendelkezik. Örülök, hogy ellenük is megmutathatjuk, mire vagyunk képesek" - nyilatkozta a Gjerpen edzője, Leif Gautestad.

A Gjerpen legjobb góllövői: Hiedi Löke, Iva Zamorska, Anja Edin és Helena Andersson

A norvég csapat a bajnokság 3. helyén áll, pontok tekintetében eléggé távol az első két helyezettől.

A visszavágóra Dunaújvárosban
2006. március 19-én, 16.00-kor kerül sor.

2006.03.08.
Gadrika

Búcsú a Magyar Kupától

Hétgólos vereséget szenvedett, s kiesett a Magyar Kupából a Dunaferr NK női kézilabda-csapata. Együttesünk az első félidőben még jól tartotta magát a Győr otthonában, de második félidei hibái miatt végül esélye sem volt kiharcolni a továbbjutást.

2006.03.04.
Gadrika

Kupára hangolva

A Dunaferr története során eddig 5 alkalommal hódította el a Magyar kupát:
1998., 1999., 2000., 2002., 2004. évben sikerült ebben a sorozatban az élen végezni!
2001-ban és 2003-ban a FTC-vel szemben maradt alul csapatunk.

Idézzük fel a tavalyi sorozatot:

A nyolcaddöntőben kapcsolódott de a Dunaferr a sorozatba:
Pikker-PTE-PEAC-Dunaferr NK 25-36

A negyeddöntőben alacsonyabb osztályú csapat lett az ellenfél:
Gödi SE-Dunaferr NK 17-38

A négyes döntőre ismételten Győrben került sor.

Az elődöntő párosítása:
Dunaferr NK - Bp. Kőbánya-Spartacus 32-25
Dferr: Pálinger - Pálffy 1, RADULOVICS 8 (4), PIGNICZKI 5, Bohus 1, Kindl 5, Vincze 1
Cserék: Cracana - FERLING 5, Balogh 2, Gáspár, Németh, Bulath 4, Fauszt

Ferling Bernadett:
- Nem volt könnyű meccs. A jó tempó viszont még vasárnap is a lábunkban lehet a Győr elleni fináléban.

Győri Graboplast ETO KC-Váci NKSE 33-21
- A hazaiak és Dettiék is magabiztosan jutottak a döntőbe, amit másnap rendeztek:

DÖNTŐ:
Győri Graboplast ETO KC-Dunaferr NK 26-24 Dferr: PÁLINGER, Pálffy 2, RADULOVICS 11 (5), Ferling 1 (1), Bohus 1, KINDL 3, Vincze 2
Cserék: cracana, Pigniczki, Gáspár 1, Bulath, Németh 3

Kiss Szilárd
Rendkívül küzdelmes és feszült hangulatú döntőt veszítettünk el. Az elején megugrott a Győr, bennünket pedig nyomasztott, hogy futnunk kell az eredmény után. Játékosaim mindent megtettek a sikerért, és volt is lehetőségük az egyenlítésre, de a meccset irányítók ezt nem engedték meg. Csak sajnálni tudom, hogy a Magyar Kupa döntőjét nem semleges pályán és nem semleges körülmények között kellett lejátszanunk.

Szoros csatában, túlzott hazai pályával szemben maradt alul csapatunk a legutóbbi kupameccsén Győrben, reméljük, hogy a lányok végre győztesen (vagy döntetlennel, de a lényeg, hogy továbbjutóként) hagyják el a Magvassy csarnokot kedden.
Egy biztos, borzasztóan nagy csata várható, hiszen legutóbb a bajnokságban szinte megalázó vereséget szenvedtek Görbiczék Dunaújvárosban, így nekik is van min javítani!

HAJRÁ KOHÁSZ!!!!

2006.03.03.
Gadrika

Közeledik a MK negyeddöntő

A Szpari elleni győzelem után 2 nap pihenőt kaptak a lányok, szombaton találkozik újra a gárda és kezdik meg a felkészülést a Magyar Kupa rangadóra!
Az utóbbi időben a Magvassy csarnokban nem úgy alakultak a győriek elleni mérkőzések, ahogy ezt a csapat és mi szurkolók szerettük volna.
Reméljük kozmetikáznak a csajok ezen a statisztikán és bejutnak a MK idei négyes döntőjébe. Eddig a Fradi (31-31-et játszottak Halason, és vendégként a döntetlennel is továbbjutottak), Vasas (magabiztosan győzte le a másodolsztályú veszprémi csapatot) elődöntős, a Debrecen - Cernexi találkozót pedig március 8án rendezik.

A klub szurkolói járatot indít Dunaújvárosból, a buszra jelentkezni a Dunaferr NK Vasmű úti irodájában, illetve az 523-133-as telefonszámon lehet.

MINDENKI GYŐRBE!!!!!!

Hajrá Detti!
Hajrá Kohász! :D

2006.03.01.
Gadrika

Magabiztos győzelem!!

Félgőzzel is hozták a csajok a kötelezőt a Bp. Spartacus otthonában!
Az első 15 percben még kiegyenlített játék folyt, felváltva estek a gólok mindkét oldalon. Aztán összekapták magukat a Dunaferres lányok és elléptek a hazaiaktól.
Detti a 22. percben 3 bomba után szélről is betalált (12-7), A félidő végéig még egy góllal növelte előnyét az újvárosi alakulat, 15-9nél vonultak szünetre a csapatok.
A kezdő csapat még 10 percet töltött a pályát, tovább nőtt a különbség, majd jöttek a fiatalok. Angi megszerezte első gólját a bajnoksában! Kitti váltotta a jól védő Irát a kapuban, Detti helyére pedig érkezett Rena! 10 perc volt hátra, amikor Boki belelendült, zsinórban 4 gólt dobott, majd Lovi is betalált, ezzel kialakítva a 32-21-es végeredményt.