HIRDETÉSI FELÜLET

A BETEGSÉGEIK:

Nagyon fontos az állandó vitamin utánpótlás, ezek közül is a D-vitamin és a kálcium a legfontosabb. A vitaminhiány komoly problémákat okozhat a gekkóknál. Az A-vitamin hiánya a hámszövet elfajulásához vezethet. Ez a vitamin felel a vedlésért is. Viszont ha túl sok A-vitamint kap az vedlési problémákhoz, szaporodási zavarokhoz vezethet, étvágytalanság s halál járhat vele. A légzőhám elfajulása tüdőgyulladáshoz vezethet. A D-vitamin a szervezetben a kalcium anyagcserét szabályozza, segíti a csontokba való beépítését, hogy csontajaik ne gyengüljenek el. A hiány első tünete az étvágytalanság, mozgászavar, remegés.

 

Fontos, hogy a vitaminok megfelelő arányban jussanak a szervezetükbe, erre a legjobbak a táplálékkiegészítők. Ezeket por vagy folyadék formájában lehet kapni, és az eledelre kell csepegtetni vagy rászórni. Az étkezésen kívül így kerül még a gekkók szervezetébe a vitamin és ásványi anyag. Ezt a hideg miatt hűtőszekrényben kell tartani, mert hő hatására megváltozik szerkezetük, felbomlanak.

 

A gekkóink számára fontos a megfelelő hőmérséklet, nem szeretik a huzatot. Ilyen esetben heves
megfázás alakulhat ki. Tünetei: hörgés, köhögés, tüsszögés, az orron, szemen, szájon nedves váladék. Ilyen esetben azonnal el kell kezdeni a kezelést, mivel gyorsan krónikussá válhat, tüdőgyulladássá fajulhat. A kezeléshez kapható erre a célra kifejlesztett táplálékkiegészítő, de a hőmérsékletet is fel kell venni. Az ivóvíz sem lehet a hőmérséklettől 5 fokkal hidegebb, mert az is megfázáshoz vezethet.

 

Előfordulhat hasmenés a helytelen táplálkozás, a higiénia hiánya, a hideg ivóvíz-és hőmérséklet miatt. Ilyenkor szintén melegebb hőmérséklet és táplálékkiegészítő szükséges. A szorulás a mozgáshiány és ballasztanyaganyagban szegény táplálkozás következménye. Erős fájdalmakkal, étvágytalanasággal jár. Ez is orvosolható a megfelelő táplálékkiegészítővel, ha már nem eszik akkor belé kell erőszakolni a gekkó érdekében. Ilyen esetben naponta langyos vízben kell megfürdetni, illetve figyelni a kell a megfelelő mozgásra.

 

Ha megsérül a gekkó akkor kapható fertőtlenítő oldat, amit vattapamacs segítségével juttatunk a sérült felületre. Ezzel kell kíméletesen megtísztítani a seb fertőtlenítése és a gyorsabb gyógyulás érdekében.


Előfordulhatnak rajtuk
élősködők is. Leggyakoribb külső élősködői az atkák, kullancsok amelyek a gekkók vérét szívhatják. Ezek szemmel is láthatóak, befúrják magukat a bőrbe, főképpen a pikkelyek alatt, a testnyílások, testhajlatok közelében. ez azért nem jó mert gyulladásokat okozhatnak, és esetleg pusztuláshoz is vezethet.

Meg kell említeni a
belső férgeket is, amik általában a bélcsatornában helyezkednek el. De előfordulhatnak tüdőben, májban, vesében, epében. Ha ezek a férgek elszaporodnak valami hatására, az is gyengüléssel jár,illetve halálhoz vezet.


Egyes
baktériumfertőzés hatására károsodhat a tüdeje, a mája, lépe és belső szervei, illetve a bőrön gyulladások, daganatok is megjelenhetnek. Nem kell félni ezek ritka esteben fordulnak elő, de ilyenkor a gekkót állatorvoshoz kell vinni.

HIRDETÉSI FELÜLET

HIRDETÉSI FELÜLET

HIRDETÉSI FELÜLET

HIRDETÉSI FELÜLET

Az oldal szerkesztője a MOBILE ONE KFT. 4400. Nyíregyháza, Nyírfa tér 5. Tel.: 20/5010677, 20/5010670                                                                © 2008 minden jog fenntartva.