:: Háttérképek
    :: Userbarok
    :: Képek

Euro2008: döntetlennel a zártak németek
Csehország győzelemmel, Németország a Wales elleni, gól nélküli döntetlennel zárta szereplését a 2008-as Európa-bajnokság selejtező-sorozatában. Az már korábban eldőlt, hogy a D csoportból ez a két csapat jutott ki az osztrák-svájci rendezésű kontinenstornára, sőt a csoportelsőséget sem szerezhette volna meg a vb-bronzérmes Nationalelf.

A csoportgyőztes csehek már a 11. percben megszerezték a vezetést Nicosiában, a gólszerző a Slavia Praha középpályása, Daniel Pudil volt.

A második találatra 63 percet kellett várni, az utolsó negyedóra kezdete előtt Jan Koller Jaroslav Plasil szögletét vágta 11 méterről a hálóba (0-2).

A németek alibira vették a Wales elleni hazau meccset, mert bár 11-szer próbálkoztak lövéssel, ezek közül mindössze egy löket találta el a kaput.

A legtöbbet talán a meccs legjobbja Lukas Podolski tette a hazai sikerért, de három lövése közül egyetlen egy sem ment kapura.

Szlovákia válogatottja a papírformának megfelelően magabiztosan győzött Serravallében a San Marinó-i együttes ellen, az öt gólból Marek Čech kettőt vállalt.