Tippek-Trükkök

WP.v3.3.2

A jóból a sok is kevés…
Tartalomjegyzék:

A nextpage alias Oldaltörés
1. old. – A HTML editorba egyedi nextpage:…:
Színesítsünk
2. old. – Színezés, ahogy a WordPress „szereti”…:
OnClick=>return…,
3. old. – avagy a kijelentkezés megerősítése.
WoprdPress installálása…
4. old.» 5. old. – WoprdPress installálása „hibaüzenet nélkül”…
Oldalnavigáció, kicsit másképp…
6. old. – Csinos, okosan összeállított oldalnavigátor.

A nextpage!

A „minap” kaptam egy frappáns megoldást!
Előzmény:
Bosszantott, hogy Új oldal szerkesztéséhez nem „jár” a more parancs, szedtem a sátorfámat és ellátogattam kedvenc helyemre, ahol szívesen elidőzök, csemegézve a számos, okosan megírt cikkek között. Megkérdeztem, mi lehet ennek az oka, pár perc után jött is a kézenfekvő válasz:

„Kedves legenyke!
Oldalaknál nincs kivonat, emiatt nem rejt el belőle. Oldalaknál oldaltörés van, amely nem a more taggal, hanem !–nextpage– -el hozható elő. Ez akkor fog működni, ha a sablon tartalmazza a wp_link_pages(); funkciót. Így tudod tördelni az oldalakat.”

Nagyon örültem, hiszen nem kell semelyik fájlban kotorászni e miatt,-vagy mégis?

A tesztelés alkalmakor rájöttem, hogy csak „önmagában” a <!–nextpage–> hatástalan, annak ellenére, hogy a Twenty eleven sablon rendelkezik wp_link_pages kóddal, viszont ha előtte nyomok egy <!--more-->-t és átírom nextpage-re, akkor már remekül működik. Adódott is rögvest egy új lehetőség, hogy ne kelljen vacakolgatni – beírok egy plusz sort a wp-includes/js/quicktags.js fájlba az alábbi módon:

Figyelem! A quicktags.js fájl egy tömörített állomány – csakis felelősen szabad belenyúlni…, de van helyettesítője, nevezetesen a quicktags.dev.js fájl, ez nem tömörített és egyszerűbb bánni vele (a „hogyanra” a válasz itt található).

Kerestem ezt:

edButtons[120]=new c.TagButton("more","more","<!--more-->","","t"),

Beszúrtam alá ezt (…, hogy a more mellet legyen a 121-es számot kapta):

edButtons[121]=new c.TagButton("nextpage","nextpage","<!--nextpage-->","","t"),

Megjegyzés: a fájlt, módosítás előtt archiválni, majd a módosítást követően mentés – a módosított fájl visszatöltése (FTP) – lapfrissítés és voálá
A módosítás megtette hatását a HTML szerkesztő státussorában megjelent a nextpage funkció és remekül „osztogatja” a parancsokat.
A kívánt helyen, akár a Bejegyzésnél való használatkor, akár az Oldalkészítésnél, új oldalra tördeli a megírt anyagot.
Hoppá! El ne felejtsem megemlíteni – míg a korábbi (v3 alatti értendő) verziók esetében „csak” egy a quicktags.js fájlban lévő kód-kikommentelés vonta el a bejegyzésnél való nextpage használatot (pl.: v2.5) – a komment törlése újra lehetővé tette alkalmazását, addig v3-tól a kódot újra be kell írni az említett fájlba. A tesztelést a Twenty Eleven sablonnal végeztem.
U.i.: Ismételten tisztelő köszönet Fridrik Bélának (alias efrud) a segítő válaszért!

Kellemes időtöltést!