Archive for July, 2008
Trip Párizs
Reggel 7 fele Petikével felkeltünk, nyomni tovább a gázt, csajok meg csak durmoltak tovább mit sem sejtve az útról. Persze GPS szinte döglött volt, épp hogy egy kis szusszantás volt csak benne. Így nem is használtuk, hanem elő térképet, meg a címet megkeresni, ahol van az AVIS kölcsönző, hogy cseréljék a navi systemet amint lehet :).
Hát befele a városba, elég érdekes volt, mert akkora tömeg volt. 3-4 néhol 5 sávos autópálya volt, és persze dugó.

Aztán keresztül vergődtünk a városon nagy nehezen, kocsi kocsi hátán, aztán gps-t már használtuk, közel voltunk és hát mégis csak könnyebb arról navigálni mint térképről, és figyelni kis utca táblákat fent házfalon.
Egyszer egyik kis utcából, feltűnt a csodás tábla
AVIS
. Nah akkor bementünk a mélygarázsba, és ki se jöttünk csak mikor már minden el volt intézve :). Kaptunk egy TomTom-ot :).
Betápláltuk a kempinget, aztán irány volt oda. Mi magyarok első dolgunk volt, kipakolni és enni valamit
többiek meg, fürdés, smink, hajvasalás, meg ilyesmi. Nah ott egymásra néztük és csak nevettünk, hogy mi egyből kaja, ők meg smink meg miegymás..
Aztán útra keltünk, kocsi nélkül persze :), be buszoztunk a központhoz,

Itt még együtt voltunk, aztán Petivel megláttunk egy érdekes dolgot
1 eurós bicikli kölcsönző. Regisztrálás, 1 napos 1 euró, fél óra ingyen van, azaz vissza kell vinni.

A városba nagyon sok ilyen csomópont van letenni a bicikliket, szóval béreltünk is egyet-egyet magunknak.
Aztán gondoltuk hogy legyen nálunk 5 óráig mert 5 euró csak, és utána ingyen. Legalábbis ezt hittük. /hazaértünk, és kb 1 hónapra rá kiderült, hogy 5 órára 5 euró, és azon felül még drágább, persze nálunk volt egész napra, még éjjel is, mikor nem használtuk, szóval 36 db eurónk bánta akkor, hát utólag szidtunk mindenkit akit lehetett, de nem tudtunk mit csinálni/
Szóval bicajjal bejártuk egész szépen a várost, már amit lehetett ![]()
De csak ketten fiúk. Többiek, lányok nem akartak ránk várni, míg elrendezzük a bicajt, így elindultak nélkülünk. Aztán már csak késő este láttuk őket legközelebb a kempingbe.



Egész nap csak tekeregtünk, megnéztünk jó pár dolgot
/én már másodjára
/ aztán este fele elmentünk Notredam-hoz, persze nagy nehezen. Kerestük, térkép volt nálunk, és nem találtuk. Hihetetlen volt, de nem találtuk, jó fél órát tekeregtünk, aztán nagy nehezen áttévedtünk a kis szigetre ahol is megtaláltuk. Utána irány volt haza, kocsiba alvás, meg sátorba, végre egy szép napunk volt, sütött a nap egész nap, meleg, így gondoltuk pihenni is tudunk éjjel kempingbe. Így is volt. Megvacsiztunk, aztán alvás, zárt térbe, ágyba :D. Majd éjjel 2-3 fele meg betoppantak a lányok persze kiabálva, 2 holland sráccal… és hát aludni ![]()

Nah de aztán reggel lett, és irány volt megint városnézés
megint bicaj, de már mi is ügyeltünk arra, hogy fél óránként visszatettük. /nem akartunk másnapra is fizetni, így fél óránként egy bicaj tároló keresés, letenni, megint kivenni
/
Még aznap megnéztünk másik pár dolgot, és délután cuccolás, takarítás, és irány tovább.
Versailles volt a cél
Meg is néztük,

azonban felújítás alatt volt. Így tovább álltunk szállás után nézve. Nah és innen jöttek a gubancok
mert nem találtunk forma1-es hotelt, azaz találtunk, de nem volt szabad hely
így megint a kocsi maradt. Egy közért parkolóját szemeltük ki, eldugva, kis helyen, nincs forgalom. Annyira pici volt, hogy még ember is alig volt kint az utcán, tisztára mint egy kis elzárt falu. Megint kocsi, megint egy fárasztó alvás a kocsiba, ami már nagyon rossz volt ![]()
Másnap indulás, erre már nem nagyon emlékszem, de Rouen volt a cél.

Jeanne D’Arc itt halt meg. Körbenéztünk, kis piac volt, igazi ócskapiac ![]()

Mikor már épp menni akartunk, hát rázendített az eső.


És ezen a képen nem optikailag volt rossz a fényképező gép, hanem tényleg ennyire ferdén állt az a ház. Szinte már dőlt…
Szóval cuccoltunk odébb, a tengerpart irányába ![]()
Előbb Etretat majd Fecamp jött, mind2 eszméletlen szép hely, csak nem mikor havazik, meg esik az eső.
Első helyen, elég viccesek voltak a lányok/Emilija meg Danai/. Kint voltunk Normandiai tengerparton, és bent ültek a kocsiba, mert hogy esett az eső. És nem láttak semmit se
bánhatják
meg mindenki más is aki nem volt ott ![]()






Sok-sok fénykép után aztán odébb álltunk. Jött a másik.
Itt mikor odaértünk, elég szépen havazott, meg esett. Vártunk picit, aztán meg napsütés. Szóval elég kiszámíthatatlan volt az időjárás. De cserébe elég szép képeket kaptunk ![]()




Jött aztán a következő kis tengerparti város, de itt sajna már nem lehetett kiszállni a kocsiból, mivel nem lehetett hova gyalogolni, le volt zárva, omlás miatt.

Ami ez után jött, az lehet akár karácsonyi mikulás is, mert kicsit fehéres volt minden, ahogy távolodtunk el a tengerparttól.
Döntést eszeltünk ki, mivel nem aludtunk normál helyen, csak kocsi megint, így elkezdtünk keresni szállást, forma1 hotelt. Találtunk is, alvás nagyon jó volt, bár 7en 6 helyen.
Reggel, kimentünk, hát az akkor, ott, hihetetlen volt. kb 10 cm vastag hó, áprilisba.


Boulogne, Londonba átviharzás. Hát ez az ami nem jött össze, mivel nagyon drága volt a komp, és közös megegyezés alapján irány volt másik átkelő, Calais, ahol itt is drága volt nagyon, mivel előre kellett volna foglalni helyet a csatornába közlekedő vonatra. Mi meg csak szimplán gondoltuk, hogy megyünk, aztán mégse. Irány volt vissza Torhoutba, fél nap pihenés otthon.
Másnap irány volt Oostende, körbenéztünk picit, aztán irány volt brüsszel. Megnéztük Atominumot,

utána meg irány volt Waterloo-ba :). Hát ami itt volt, kész vicc, pánik volt
. Megakartuk volna nézni a csatamezőt, azonban nagyon drága volt, így le tettünk róla. Petiék persze jó magyar szokás szerint , hát ez kis kerítés, be lehet mászni rajta. Be is mentek 3an, fel a dombra, pár fényképet csinálni.

Utána meg rohanás ki, mert észrevették őket hogy belógtak, aztán pucolás a kocsival ![]()
Next Stop Namur.


PÁr kép, vicces videó, /és mivel már fáradt vagyok, 0:53 így gyorsra fogom a végét
/
szóval megnéztük. Utána irány volt Dinant, fel a várhoz, sötétbe, belógtunk, ingyen, meg le is jöttünk, mert minden zárva volt. /Belógtunk este, szinte már éjjel, és zárva, hmm
még jó hogy zárva volt minden../

Aztán hajó elfoglalása, pár vicces kép készítése, piknik kint a vízparton, grillcsirke, meg ami vót..
Forma1-es hotelbe alvás, és irány haza, takarítás, kipakolás, mosás, kaja csinálás..
SZummázva, megérte elmenni, 200euróért, ennyi mindent látni, 10 napos kaland, és még kis csapattal is, hát fergeteges volt. Még1x ha lenne ilyen lehetőség, már tapasztaltabban választanám meg hogy miket vigyek magammal, hogy kint kb 0 fokba sátrazni, vagy épp kocsiba aludni első ülésen, ami kegyetlen rossz volt, mert hátul tudtak feküdni is…
Szóval összességébe 10es skálán ez a kaland egy 8ast simán kapna ![]()
Thanx a csapatnak hogy sikerült egy jó túrát összebarkácsolni ![]()
Hétvége egy Török sráccal, Dogucan-al :)
Hát ez is megvolt
és remélem úgy fog visszaemlékezni rá erre a kis budapesti kitérőre, mint egy nagyon jól sikerült Budapesti nyaralásra
Kitérő, mivel Belgiumból jön haza folyamatosan :) , azaz azon van, hogy hazaérjen. Belgium végigjárása, Németország, Csehország, Ausztria, Magyarország, Szlovénia, Olaszország, /majd innen komp Görögbe, ami 23 órás lesz/ Görögország és haza Törökországba. Vett egy InterRail jegyet, 22 napost, és bárhol, bármikor, bármilyen vonat járaton használhatja, kivéve alvófülkék. Így van az hogy 2 hete úton van
. De jó is neki
kicsit végigjárja Európa ezen részét
Szóval mi is volt bezsúfolva erre a 2 napra :), 11:30 körül befutott Bécs-Bp. keleti vonata, természetesen kint vártam
mert neki nehéz lett volna elboldogulni ebbe a nagy felbontotta keletibe
, aztán ismerkedés a jegy automatával, /ez még nekem is új volt
fél éve még nem volt ilyesmi
, aztán irány haza
/Előszöris egy jó kis ebéd, aztán irány volt az estig tartó túra. Elmentünk BMF-NIK diplomaátadó ünnepségére, persze semmit se értett, de jó volt, tetszett neki, ha nem is az ünnepség, de legalább az épület
, megmutattam hogy milyen is az épületünk. Tetszett neki, mivel építészetet tanul
remélem valami hasonlót fog majd csinálni Törökországba, és elmondhatja hogy Budapestről szerezte az ötletet
Aztán irány volt a túra
először Sikló, fel gyaloglás Mátyás Templomhoz, Halász bástyához, át budai várhoz, ami persze zártkörű rendezvény miatt zárva volt. De még szerencsénk is volt, mert nagyon felhőszakadás szaga volt kibontakozóba :), így 10 perc alatt már lent voltunk a lánchíd lábánál, hogyha tényleg elkezdte volna magából kiönteni a tölteléket, ajjaj
rövidnadrág, póló, hát akkor legalább egy AUG. 20-a is lehetett volna.. de szerencsére épp hogy a széle súrolt. Lánchídon kirakodó vásár, sok-sok fénykép
és sikerült rábeszélnem egy kürtöskalácsra
amit kicsit kétkedve fogadott, mivel nem tudta mi az, meg hogy nem akar semmit enni, de én azért csak vettem. Nah ami utána volt
nem bírtam kivenni a kezéből, épp hogy egy kevés jutott azért belőle nekem is
“Receptet, Receptet
egyből kérte volna, netről majd letöltjük este ugye?.. ” hihetetlen jó volt :),
Aztán irány volt Parlament 2-es villamossal. Leszálltunk, megettük Kürtös Pajtást
és továbbálltunk
. Mentünk ki gyalog, csodálkozva néztem hogy villamosok nem járnak, és mire odaértünk, hát igen
, mindegyik takarékon, “oh yeah, the gayfest”. Nah innen gyalog volt le Nyugati Pu. Oktogon. Szerencsére még volt kordon, rendőr
egyből elragadta a hév D.-t
hogy ha már itt vagyunk, eredjünk buzikat nézni. Mondtam, persze hogy majd elverjenek, meg ilyesmi, de végül belementem :), este fél 7 körül lehetett.
Épp egy “gyúrcsány takarodj” kb 20 fős kis csoportot kísértünk a kordonon kívül, mikor csak gyülekeztek a rendőrök, meg mellékutcákból elő-elő bukkantak a rohamosztagosok ![]()
Volt lehetőség bemenni középre, a kordonnal védett területre, hát D. persze hogy be akart menni :D, be is mentünk, mert egészen Hősök Teréig el lehetett látni, aztán már nem volt sehol se az említett szivárványcsíkos elme zavarodott csoport. Mentünk is jó sokat, persze még középúton lehettünk, mikor “Oh yeah, we found at least 1 exit
in case if we have to run” , mivel minden zárva volt, teljesen el volt zárva minden kordonnal, ahogy mentünk, sehol semmi menekülő útvonal
.
Aztán jöttek az értelmes ötletek
szép házak, pózolós képek
háttérbe rohamrendőrök pajzsokkal, meg minden ketyerével felvértezve ![]()
Aztán odaértünk Hősök Teréhez, persze osztagos kordon, kimenni nem lehetett. Vártunk.
KB 10 percet, aztán elkezdett fel oszlani a rendőr család
mi meg rendőrök közepette, gázlövős Jeep, katonai teherautók, rácsozott rendőrautók szépen átosontunk a szobrokhoz hogy képeket csináljunk
senki se bántalmazott minket
pedig voltak vagy 500-an akkor ott. Kutyástól kezdve minden
Aztán irány volt Vajda Hunyad vára. Képek, és kis pihenés a tónál. Hát volt is meglepetés mind nekünk, mind annak az 5 lánynak akik épp a leánybúcsút tartották, üvegekkel kezükbe, meg vagy egy tucat petrezselyemmel a kézbe.
Vegyetek légyszíves petrezselymet, mert szokás, mert boldogok akarunk lenni, mondtam, angolul
mert mellettem van Mr. Törökország egyik képviselője
és nem ért magyarul. Nah ezen meglepődtek, mert egymást bökdösték hogy te tudsz angolul, igen, de te készülsz nyelvvizsgára, te mondjad.. és hasonlók
nagyon meglepődtek
aztán 2 csomi petrezselymet vettünk, mert szépen kérdezték, persze nem tökéletesen
de az sose baj.
Aztán irány volt tovább gyalog állatkert, vidámpark, meg fürdő megtekintése
kicsit le voltak amortizálva az utak, meg füvek, virágok. Mi nem is tudtuk hogy arra volt a balhé. Én csak másnap tudtam meg este, hogy hát arra volt pont a csetepaté amerre mentünk, azon a részen csak. Nah gondoltam utána, szerencsénk volt hogy nem találkoztunk senkivel se, aki épp harcolni akart volna ![]()
Visszatérve, visszaballagtunk földalattihoz, “What’s this?
It’s just like a toy :D” hát ezen én se tudtam mást csinálni, csak nevetni
. Vissza oktogonhoz, kis kaját keresve, de aztán mellőztük hogy otthon jobb legyen
közbe leadtam még kora délután a rendelést Anyámnak, hogy Goulash, és pörkölt nokedlival -> angolt nem tudom
nem tudom mire fordítani, kommentbe várom a kaja nevét angolul
Szóval nyugati megint, benéztünk pályaudvarra, csak bámult hogy milyen nagy ez is, mint a keleti ![]()
Tovább gyalog, ki 2-es villamoshoz, felpattantunk, és végigmentünk, egészen Szabadság hídig. Amit persze még mindig javítanak, felújítanak. Fél év nem volt elég rá… vicc…
/mellékes: kint Kortrijk-ba buszpályaudvart, kb 8 utcát teljesen felbontottak, újrabetonoztak, és lazán befejezték fél év alatt, sőőt. max 2-3 hónap kellett nekik/
Hídra nem tudtunk rámenni, de nem is volt baj, kezdett már sötétedni, irány Erzsébet híd, felmentünk hídra, és megvártuk a lámpákat,
Lánc hídra egyből rákapott
hogy milyen szépen világított
. Tovább irány volt befele, Váci utca, Deák tér, aztán Bazilika, és Arany J. utcai metró. kb 10 körül lehetett. Irány volt haza. Vacsora, jól bekajáltunk. Aztán mondta, hogy túl jól van ellátva
mert fél év után nem jól meghízottan kéne hazamennie, hanem mint szegény török sovány srác
persze csak nevettünk, mert csak ettünk, ettünk.
Éjjel 2kor sikerült ágyba kerülni, és aludni.
Reggel 8kor kelés, ami persze teló lenyomásával kezdődött, és már csak fél óra múlva keltünk fel, szal már késésbe lettünk, mivel 9kor akartunk elindulni. Így sikerült össze cuccolni, majd elindulni fél 10 körül. Persze Déli Pu-ra kellett menni, így 1 órás út már rossz volt, így kocsival kivittük, csomagot letenni csomag megörzőbe, majd irány kocsival fel a hegyre
Aztán gyalogoltunk eleget, fénykép, áll leesés, minden megvolt
.
Gyors léptekbe lefele a másik oldalon, Gellért szálló oldalán, csúszdázás, majd lenti épületek vizsgálása. Gyalog útra kelni Déli Pu. felé, 18as villamos vonalán
Persze vízesés nem volt olyan jó, mert épp hogy csak csordogált a víz belőle, de azért jó volt, tetszett neki
. Utána még gyaloglás, mert nem találtuk a villamos megállót. Aztán csak egyszer ott volt, vártunk is vagy 3 percet, pihenve. Villamossal el a délibe, és csak várni 20 percet míg vonat indult. El is viharzott gyorsan. IC, légkondi. szal nem volt rossz dolga
Még meglepetésként egy kis útravalót is kapott, amitől teljesen meglepődött, hogy ennyit kapott. kb 5 kilónyi mindennel együtt
“KIS ÚTRAVALÓ” . Még otthon mondta, hogy egy van neki méh, meg elég lesz neki még 1 ha tudnánk csinálni
mondom ok, anyámnak mondtam akkor legyen 3
meg még süti meg kis apróságok
meg ugye innivaló az útra

Hát ennyi a történet.
Szerintem amit ki lehetett hozni 1 napból, 11:30-ra jött szombaton, vasárnap 12:50kor ment, szerintem mindent kihoztunk belőle
. Még nekem is jó volt újra látni a dolgokat, mert rég jártam már arra, főleg Gellért hegyen, meg Budai várba, kb vagy 10-15 éve…
Trip Történet folytatása :) Vol_24, Vol_9254
Szóval ![]()
Búcsúzkodás után vettük az irányt Luxembourgba.
Mint említettem anno, sötétbe, botorkálva mentünk. Míg mindig emlékszem rá tökéletesen, főleg hogy régen volt már.
Petivel 2-en próbáltuk megtalálni a kempinget, ahova is kerestük a szállást, persze GPS totál döglött volt, mert ugye kábel szakadás, és nem akartuk totál kikészíteni, néha - néha bekapcsolva rávettünk egy pillantást, hogy merre is kéne menni.
Aztán nagy nehezen, dombokon hegyeken át, míg többiek csendbe aludtak
mert lehetett vagy éjjel 1-2 is
Aztán megtaláltuk, fürödtünk, (pénzért vettünk kuponokat, /egy kis műanyag vackot/, amit automatába betéve számolt visszafele), felállítottuk a sátrat, és kint alvás. Persze mi magyarok voltunk csak elég bátrak, vagy inkább “hülyék” hogy kint aludjunk. Többiek kocsiba, illetve Lisi bevonult a zuhanyzóba, mert neki már elég volt a kint alvás :).
Reggelre már én is bántam :D, mert a fű inkább fehér volt mint zöld, kicsit hideg volt. Jó kis völgybe volt a kemping rész, mindenhol körbenézve jó kis dombocskák. Persze gondolhatjátok, hogy miért nem öltöztek fel
hát minden ami nálunk volt felhúztuk, nagykabát, sapka, kesztyű, minden :D. De tanulság megvan, ha sátrazni megyünk télen /elvileg húsvét volt, de mégis tél/
akkor mind1 mi van, sátorba MATRACOT. Pléd meg ilyenek tök jók, de kevés a hideg földön aludni ![]()

Nah, hogy hol is aludtunk. Minden van, csak sátrak nincsenek rajtunk kívül.

Újabb szörnyű alvás után ismét útnak eredtünk, Luxembourg fővárosába, Luxembourgba ![]()
Persze ahogy mentünk, megálltunk mert találtunk egy szép várost, méghozzá neve is meglepő.
Olvasd le a képről ![]()



Jó kis kitérő volt, megérte megállni. Volt egy kilátó, felmentünk, csináltunk pár képet, meg érdekes dolgokat, Peti fel is mászott a tetejére, hogy tényleg jó panoráma képeket csináljon.


Persze volt suvenyír bolt, bementünk, nézelődtünk, ledöbbentem az árakon, kijöttem
de voltak szép dolgok, óriás kerti vakond, teknős, meg hasonló kerti, belső díszítési dolgok


Ezután tényleg már Luxembourg volt a cél ![]()
Kocsikáztunk, kocsikáztunk, többiek már már nappali alvásba kezdtek, és odaértünk.

Mint ahogy a képen is látni, nappal, 14:48, azért nem volt kellemes idő, az a nappali 8 fok kellemesen hideg volt. /ezek után, mindenki képzelheti mi volt éjjel :D/
Első érdekes megpillantásom:

A bal oldali egyértelmű volt, aztán sárgával? meg utána háromszöggel? ki melyiknél mehet tovább? vagy csak kanyar, csak busz, vagy csak mind2 zöldnél mehet, örök rejtély marad számomra ![]()

A csodálatos acél híd, jó magasan, mindenféle felső tartószerkezet nélkül. EarthQuake szempontjából tuti nem egy stabil szerkezet
főleg ha hegyomlás van, és a tartópillér alól omlik ki a dolog


Megnéztük azt a térképes malomkövet is :D, csupán 990km volt Pest, ami érdekes, mert Kortrijk-tól kb 1500km van
szóval kicsit elkeveredtünk ![]()

Végig gyalogoltunk együtt egy szinte főutcának nevezhető valamit, kis sétáló utca volt.

Utána Péter pajti levált, és egyedül folytatta a felderítő utat, azaz hogy internetet keresett, meg Párizsba kemping szállás után kutatott.
Rajtam meg szerencsémre, vagy szerencsétlenségemre 4 lányt kísérni. Sztem akkor ott el lettem nevezve mindennek, hogy csak gyalogoltunk, meg ide oda járkáltunk. Megvolt beszélve egy időpont meg egy találka hely, aztán kész :d gondoltam ha már itt vagyunk, miért ne kéne kicsit szétnézni. Hát a képek mutatják hogy mit sikerült.







Estefele /még világosba/ indultunk Párizsba, azonban GPS-ünk már már szinte döglött volt, akku alig töltve, kerestük a helyi AVIS autó kölcsönzőt, de 2 kör után e találtuk meg, így fogtuk magunkat, és irány volt egy “bor kóstolós” est felé, mert megtudtuk hogy valahol, valamikor az időtájt van, volt.
Persze mikor odaértünk hát sajna nincs
de beülhetünk borozni jó pénzért. Hát inkább kihagytuk, és leültünk Luxemburg, Németország folyópartra, és amolyan piknik jelleggel megvacsoráztunk a kis kerti gázpalackkal, ami igen jó szolgálatot tett :D, babkonzerv, friss kenyérrel, majd véletlen folytán kaja negyede földre tálalva, forró fazék kicsúszott, és kiborult
így be kellett érnem szendviccsel a végén. Persze sötét volt, semmit se lehetett látni abból hogy hogy jártam ![]()

Ezek után, mint mindig, éjjel útnak indultunk Franciaországba, Párizsba. KB 23ó lehetett.
Beültem hátra, hogy pihenjek, Peti jó Schaffeur-ként ülte a sarat. Már autópályán jártunk, mikor sehol senki, csak mi téptünk Párizs felé, nah ott Peti is kidőlt, aztán átvettem én a vezetést, ha nem is sokáig, kb 45 percre. Aztán közös megegyezés után, leálltunk egy kamion parkolóba, és mi is aludni tértünk, 3 körül lehetett. Többiek csak aludtak, nem is tudtak semmiről. Folyt köv. ![]()
Szóval, indul a pótlás
Üdvözlet újra
Immáron már itthonról, Pestről ![]()
És akkor következzenek az elmaradt dolgok
sok lesz, rengeteg képpel, csak legyen időd megvárni míg betölti majd a képeket ![]()
