top left image
top right image
bottom left image
bottom right image

1.

Allergia
Felfázás - alhasi problémák
Fülfájás - fülgyulladás
Gyomorégés
Köhögés csillapítás
Meghülés, megfázás
Nyugtató hatású teák Tovább ...

Fülfájás - fülgyulladás

Fülfájás - fülgyulladás

Fülgyertya ( fültisztító )
A meleg levegő speciális áramlásával enyhíti a fülfájást, tisztítja a fület. A méhviasz alapuaknál még a méhviasz gyógyereje is növeli a hatékonyságát.

Kőrózsa ( fültisztító )
A kőrózsa húsos levelét két kávéskanál között paszírozzuk meg, s a pár cseppnyi levet cseppentsük a fájó fülbe óvatosan. Vigyázzunk, hogy ne follyon ki, ezért egy ideig tartsuk oldalvást a fejünket.

Anyatej
A csecsmőtáplálás legjobb alternatívája, igazi immunerő. Fájó fülbe cseppentsünk bele, s hatása nem marad el. Van akinek jobban beválik, mint a kőrózsa. Már csak egy szoptató édesanya kell hozzá.
Egyébként belsőleg is alkalmazható, bármely betegségnél fogyaszthatunk belőle, különösen gyermekeknél lenne áldásos ez a természetes antibiotikum.

Propolisz ( baktérium és virusölő, gyulladás csökkentő, fájdalom csillapító )
Méhészeti termék. Fogyaszthatjuk alkoholos oldatát, vagy propoliszos mézként. De gyógykozmetikumokat is készítenek belőle. Hasznáhatjuk külsőleg, belsőleg.
Fülgyulladáshoz olvastam, hogy svégfüves alkoholos kivonatot vattára cseppenthetünk és azt tehetjük a hallójáratba, ahol az kipárolog s segít a gyógyulásban. Én ezt a modszert a propolisz alkoholos kivonatával teszteltem és használt. Arra kell vigyázni, hogy ne follyon az alkoholos kivonat a fülünkben mert nagyon marhat, s huzamosabb ideig ne alkalmazzuk pont ezért.


Talpmaszírozás ( minden bajra gyógyír )
Mindenkit megvisel a fülfájás, de különösen a gyermekeket. Ha rávehetők ( általában igen ) és van jóhírű tapal a környezetünkben akut problémáknál, mint egy fülgyulladás keressük fel. Egy pár perces fájdalmas talpalás után hosszabb alvást követően úgy ébredhet gyermekünk, hogy semmi baja.

Tovább ...

Felfázás - alhasi problémák

Felfázás

Medveszőlő levél ( vese tisztító )
Különösen a nőkre jellemző, hogy könnyebben felfáznak, akár a veséjükkel, akár a hólyagjukkal. Ilyenkor szinte azonnal jelentkezik, hogy nem érezzük jól magunkat, vallami kényelmetlen. Pár óra múlva már kellemetlen a vizelés, s hamarosan csípő érzés is bekövetkezik a gyakori vizelési inger mellett, ami egyre kellemetlenebbé válik. Ne várjuk meg, az első tünetekné igyunk medveszőlő teát. Ha maradéktalanul ki akarjuk aknázni, akkor 12 órára langyos vízbe áztassuk ki, de ha sürgős az első pár pohárral forrázhatjuk, főzhetjük. Mindenképp egy keserű teánk lesz. Jó lesz, mikor a pohárral gyorsan végzünk. Mind a vesénknek, mind a hólyagunknak jót teszünk vele, még enyhe vérzésnél, fertőzésnél is segít. Antibakteriális hatású kamilla teával még rásegíthetünk. Igyunk kamilla teát, borogassunk vele, és vegyünk kamillás ülőfürdőt.

Mezei zsúrló
Felfázáskor, vese, hólyag problémáinál nemre tekintet nélkül jót tesz a zsurlós ülőfürdő.

Alhasi problémák

Pásztortáska ( belső vérzéseket csillapítja )
Belső szerveink vérzését csillapítja. Különösen nőknél a női bajoknál, a méh problémáinál segíthet. Egyik nyáron hivalkodóan sok pásztortáska virított a kertünkben. Úgy éreztem, hogy felfáztam, s nyultam azonnal a medveszőlőhöz, mégsem segített. Ekkor elolvastam mire jó a pásztortáska, s ittam belőle naponta 2-3 bögre teát, sőt a felső virágzó zsenge részét rágcsáltam is, sőt megettem ( finom zöld ízű ) . Használt. 1 bögréhez egy szárat tettem levelestül, virágostul magtáskástul.

Tovább ...

Nyugtató hatású teák

Nyugtató hatású teák

Citromfű ( enyhe nyugtató )
Nagyon enyhe nyugtató hatással rendelkezik, gyermekek is fogyaszthatják. Nagyon kellemesen citrom aromájú, főleg a friss hajtásokkal készített teán érezni. Egy kevés akác mézzel nagyon kellemes, de ízesítés nélkül is finom. Csak semlegesebb aromájú mézet adjunk hozzá, mert különben elvész a jellege.

Cickafark ( nyugtató )
Különböző külső behatások miatt nyugtalankodhatunk. Felnőtteknek ez az erősebb nyugtató hatású tea ajánlható.

Tovább ...

Allergia

Allergia

Kecsketej
Különböző allergiákban szenvedők számára a kecsketej igazi gyógyír lehet. Jó tudni, hogy a tejallergia is elsősorban a tehéntejhez ( azon belül is a homogénezett, UTH tejhez ) kapcsolódik. Mára már köztudott, hogy a parlagfüvet is fogyasztó kecske tejének ivása jelentősen csökkenti az allergiás tüneteket, főleg, ha parlagfűre is allergiás valaki.
Megjegyzem, hogy én nem vagyok rá allergiás, mégis, ha virágrásakor puszta kézzek tépem ki a földből csípi a kezem.

Tovább ...

Gyomorégés

Gyomorégés

Pattogatott kukorica
Ha úgy érezzük, hogy valamiért sok a savunk, ég a gyomrunk, savasat felböfögünk, akkor próbáljuk ki, hogy vacsorára egy kisebb tálnyi frissen kipattogtatott kukoricát megeszünk minden ízesítés nélkül, annyit amennyit jóízűen el tudunk fogyasztani.
Szomszéd nénimnek bevált.

Tovább ...

Köhögés csillapítás

Köhögés csillapítás

Hárs tea, hárs méz ( köhögés csillapító )
A hárs tea nemcsak hárs mézzel a legfinomabb, hanem köhögéscsillapító hatásuk egymást erősíti. Lefekvés elött mindenképp fogyasszunk egy pohár mézes hárs teát. Hatását fokozzuk 1 ek hársméz lassú elszopogatásával is.

Mézes feketeretek ( köhögés csillapító, immunerősítő )

A feketeretket megmossuk, keresünk egy poharat, amire szépen felül. A tetejét levágjuk, mint egy kalapot. A belsejét kivájjuk, apróra vágjuk, az üregbe mézet teszünk és a feldarabolt retket, majd a kalap is a helyére kerül. Egy tűvel megszúrjuk az alját, akár több helyen is, s a pohárra ültetjük. Ügyeljünk a szúrásokra, mert azon keresztül fog kicsöpögni az értékes lé, s ne a pohár mellé kerüljön.
Köhögéscsillapító hatását, fokozhatjuk, ha hársmézzel készítjük. Finom, édeskés, egyáltalán nem csípős. A retek gazdag vitamintartalma is kioldódik, s a méz értékes összetevőivel együtt egy komplex hatóanyagtartalmú sziruppal segítünk be immunrendszerünknek.

Hónapos retek borogatás
A piroshéjú hónapos retket mossuk meg, reszeljük le, majd tegyük egy kendőre, amit kössünk a nyakunk köré. Úgy tegyük, hogy a retek érintkezzen a bőrünkkel ott, ahol a légcsövünk, torkunk, manduláink vannak. Bár a bőrünket is ki fogja csípni, s piros lesz, de hatásos. Lehetőleg éjszakára kössük be.

Kék kendő ( gyulladás csökkentő )
Mindenféle gyulladás csökkentésére alkalmas a kék szín, akár anyag formájában, akár fényterápiaként - színterápiaként. Köhögés csillapítására, főleg torok-mandula gyulladás esetén, vagy csak piros toroknál, vagy megfázásnál kössünk nyakunkba kék kendőt. Egyébként is jól fog esni ilyenfor a kendő. Egész nap legyen rajtunk, éjszaka is.
Ha nehéz légzésünk, eldugult az orrunk, akkor kenjük be nyakunkat még valamilyen légzéskönnyítő balzsammal, kínai olajjal, - balzsammal.
Ha nem akarunk venni készíthetünk magunk is hidegensajtolt bio növényi olajból, ha pár evőkanálnyihoz pár csepp 100%-os természetes illóolajokat keverünk és jól zárható tégelybe ( ne műanyag legyen ) tesszük, alaposan összerázzuk. Tehetünk hozzá például borsmenta olajat ( csak 1 cseppet, mert nagyon bőrizgató hatású ) erdei fenyő olajat, boróka olajat, kakukkfű olajat.

Disznó zsír
Mellkast lefekvéskor kenjük be zsírral, tegyünk rá egy kendőt, hogy ne kenjünk vele össze semmit, majd alaposan takarózzunk be, vagy takarjuk be gyermekünket. Érdemes mézes teát is inni elötte. Például kakukkfűteát.
Különösen, ha meghüléses megbetegedéssel együtt járó köhögésről van szó.

Tovább ...

Meghülés, megfázás

Meghülés, megfázás

Kamilla tea ( gyulladás csökkentő, baktérium ölő, izzasztó )
Egy liternyi felforralt vízzel 1 evőkanálnyi kamilla virágzatot forrázzunk le, s lefedve hagyjuk 10 percig, majd szűrjük le. Ha tovább hagynánk túlságosan megkeseredne. Ha kisgyermekeknek készítjük, akkor pár percig hagyjuk csak, hogy épp csak megszinezze a vizet. Halványsárga színben már csecsemőknek is adható.
Csak 3 hétig alkalmazzuk kúraszerűen, mert antibakteriális hatását bélflóránk ( is ) megsínyli. Ihatjuk magában, vagy langyosan mézzel.
Naponta 3-5 bögre meleg kamilla teát igyunk, de lefekvés elött mindenképp. Alvásnál ilyenkor jól takarózzunk be, s használjuk ki, hogy a kamilla gyulladáscsökkentő hatása mellett izzasztó is, s izzadjuk ki a valószínüleg hőemelkedéssel, lázzal is járó megfázást. Ha infulenzánk van, akkor is jó szolgálatot tehet nekünk.
Intenzív kamilla kúránál ne csak igyunk teát, hanem a leforrázott kamilla felett gőzőlhetünk is. Csak annyira hagyjuk meghülni, hogy ne égesse orrunk, szájüregünk, arcunk a kamilla gőze. Egy törölközőbe burkolózva gőzölődjünk. Ez jót fog tenni arcbőrünknek is.
S az esti fürdőnk kamillás ülőfürdő legyen, jó meleg. Egy kádnyi vízbe egy jó liternyi tömény kamillafőzetet öntsünk. Különösen felfázásnál fog jó szolgálatot tenni.

Propolisz ( baktérium és virusölő, gyulladás csökkentő, fájdalom csillapító )
Méhészeti termék. Fogyaszthatjuk alkoholos oldatát, vagy propoliszos mézként. De gyógykozmetikumokat is készítenek belőle. Hasznáhatjuk külsőleg, belsőleg.
Alkoholos kivonatát úgy ajánlják, hogy csepegtessük mézre, kenyérre, vagy teába és úgy fogyasszuk. Én általában, főleg ha kapar is a torkom közvetlenül oda cseppentek 10-15 cseppet. Pár csepp után már nem érzek maró érzést, csak bizsergést.

Fokhagyma ( immunerősítő, vértisztító )
Bár illata miatt sokan mellőzik fogyasztását, vagy csak főzéshez használják ezt a illóolajokban is gazdag hagymafélét. Pedig meghülésnél is jó szolgálatot tehet. Vannak akik, egyenesen nem fogyaszhatják, mert nem bírja a gyomruk. 1-2 gerezd elrágása után nekem is marja már a számat belülről, ezért alkalmazok egy kis trükköt, amikor 5-6 girizdet is meg akarok egyszerre enni, minden jótékony hatását megőrizve. ( Ennél több egy evésre az én gyomromat is bántja. ) Egyszerűen minden girizdet egy-egy evőkanálnyi mézzel együtt veszek a számba, összerágom és lenyelem, majd jöhet a következő.
Ilyenkor mindenféle hagyma fogyasztása jótékony hatású!

Erős paprika
Akár nyersen, akár savanyúság formájában is hatásos, ha a megfázás a torkunkat is érinti. Nem kell megvárni míg begyullad, bár akkor is hatásos, ha már kapar a torkunk együnk belőle. Ez elsősorban a felnőtteket érinti, hisz gyermekeink ennyire biztos nem kedvelik a csípős ízeket. Ha sok kiabálástól, erőltetéstő megy el a hangunk, akkor is jusson eszünkbe.
Ehetünk mellé mézet, fogyaszthatunk pár csepp propoliszt ( alkoholos kivonatát ) , de a népszerű házi pálinkából is egy kupicával. A pálinka kívül-belül fertőtlenít, csak ne vigyük túlzásba! Tovább ...