Eger, Szentmarjay Stadion, 500 néző. V.: Veizer Roland (Szilágyi N., dr. Kulcsár J.)

EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Romhányi (Benunesz, 58.), Dobrics, Farkas Á. (Bojtor, 88.) – Koós, Pisanjuk (Benke, 79.). Vezetőedző: Simon Antal
CEGLÉD: Bácskai – Tóth M., Ladiszlai, Koncz, Vincze Z. – Szkunc (Markó, 63.), Sándor I. (Szabó M., 89.), Kenderes, Juhász D. – Rebryk (Eke, 75.), Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt

Gólszerző: Medgyesi (52.), Cs. Pavicsevics (59.), Pisanjuk (68.)
Piros lap: Tóth M. (2. sárga lap után) a 73. percben
Sárga lap: Cs. Pavicsevics (46.), Juhász D. (52.), Rebryk (65.), Dobrics (76.)
Szabálytalanság: 21 (12), ill. 21 (15)
Kapura menő lövések: 5 (1), ill. 3 (1)
Lesek száma: 1 (-), ill. (2)
Szögletarány: 2 (-), ill. 3 (1)

Denisz Rebryk személyében ex-hatvani támadó erősíti a ceglédieket, akiket 2010-ben edzőként Simon Antal irányított. 2011 őszén Balog Marcell 30. percben szerzett góljával győzte le a CVSE az egri gárdát. Azóta azonban jelentősen megerősödött az EFC, amely az elmúlt hét mérkőzését egyaránt megnyerte, míg a vendégek utóbbi három meccsüket elveszítették. Kikapott a Bp. Honvéd-MFA gárdája is, a kispestiek egy hete az egriekkel szemben maradtak alul 3–0-ra, pénteken pedig a DVSC-DEAC otthonában szenvedtek vereséget a 26. forduló nyitó találkozóján. A városi stadionban legutóbb 2009. november 21-én kapott az EFC, akkor az NB III-ban a Dunakeszi Vasutas 2-1-es sikerrel vitte el a három pontot.

A 3. percben Farkas Ádám bal oldali beadására Koós Gábor érkezett, aki Ladiszlai szorításában nem tudta kapura lőni a labdát, ám befejezett akciónak bőven megtette.
A 7. percben Josef Hamouz már a kaput is eltalálta, igaz, Bácskai biztosan fogta a 17 méteres lövést.
A 10. percben Juhász Dániel a baloldalról veszélyes adott középre, azonban érkező társ nem akadt. Ványi Zsolt szóvá is tette ezt Medgyesinél. Az Agria Ultras szurkolói csoport tagjai már pozitívabb hangot ütöttek meg a Harcoljatok a bajnoki címért! rigmussal.
A 21. percben Szkunc mutatta meg, hogy jó a bal lába, a 20 méteres erős lövést Sztankó ütötte ki a mezőnybe. Tapsot érő megmozdulásként Hamouz újabb próbálkozása érdemelt említést, gólt viszont nem, mint ahogy a 42. percben Farkas Ádám, egy perc múltán pedig Hamouz beadása is csupán riogatta a CVSE-t.

A csapatok változatlan összeállításban, hazai sárga lappal kezdték a második félidőt, melynek során a Csedomir Pavicsevicsnek mutatta fel a játékvezető a színes cédulát.
A 49. percben a lesgyanús helyzetben kilépő Medgyesi már csak Sztankóval állt szemben, 10 méterről lőtt, ám az egri kapus lábbal hárított.
Az 52. perben úgy szerzett vezetést a Cegléd, hogy két vendég szabálytalanság kísérte az egriek támadását. A kontrából a jobb oldalon egyedül meglépő Medgyesi 23 méterről a bal felső sarokba lőtt, 0-1.
Az 58. percben cserélt az EFC: Romhányi helyére Benunesz lépett pályára, majd azonnal egyenlített a házigazda. Csedomir Pavicsevics az 59. percben 28 méterről, jobbal óriási bombát küldött a jobb felső sarokba, 1-1. (A szerb középpályásnak ez volt az első bajnoki gólja az EFC-ben.).
A 68. percben megszerezte a vezetést is a vendéglátó. Dobrics bal oldali beadását követően Pisanjuk éles szögből, 7 méterről talált a jobb sarokba, 2-1 (az ukrán-kanadai állampolgárnak is ez volt az első egri gólja).
A 70. percben Farkas Ádám ívelt Benunesz elé, akinek 9 méteres fejesét fogta Bácskai.
A 73. percben Tóth Márton megkapta második sárga lapját, amit piros cédula követett, így a védő mehetett az öltözőbe.
A 74. percben újra betalált az EFC a kapuba, ám dr. Kulcsár Judit asszisztens jelzése alapján lesből, emiatt nem volt érvényes a találat. Vége a mérkőzésnek!
Az Egri FC sorban nyolcadik győzelmét aratta!

Simon Antal: - Nagyon nehéz mérkőzés volt, a Cegléd nagyon jól játszott. Labdabirtoklásban is fölénk kerekedtek. A fordulópontot Pavicsevics bombagólja jelentette, ami a csapatomnál átszakított egy gátat. Onnantól kezdtünk el igazán veszélyesen focizni.
Ványi Zsolt: - Fegyelmezetten játszottunk, mindenképpen szerettünk volna pontot szerezni. A helyzeteink lehetőségink megvoltak, a győzelmre is volt esélyünk.

Forrás: heol.hu, agriasport.hu