Vígh Ferenc
Sütő Szilárd
Kugler Gyula
Elbukott a Szeged az egri vár alatt

A találkozó lendületesen indult, előbb a hazai gárdának akadt ziccere, amit Trepák bravúrral védett, majd Orosz Márk egyéni megoldása után állt kapussal szemben és a 100 százalékos gólhelyzetből egy kapufa miatt nem lett találat. A harmadig nagy lehetőség a hazaiaknál adódott, s most nem hibáztak Pavlovék. Ráadásul a gólnál olyan szerencsétlenül járt Tóth Imre, hogy kényszerű cserével kellett a védelmet átformálnia a szegedi trénernek. Azt a hátsó alakzatot, ami eddig is sebezhetőbbnek tűnt a kelleténél. Mi sem bizonyítja mindezt, mint a második találat, ahol több ponton, részen volt figyelmetlen a kék-fekete alakulat.

A félidőben kettős cserével próbálta felrázni a Tisza-parti legénységet a szegediek mestere. És valamelyest sikerült is, hiszen megérkezett a szépítő találat. Ez után azonban elmondható, hogy több gólhelyzetet már nem tudott kidolgoznia a Szeged 2011. Az Eger veszélyesebben játszott, és érezhető volt, hogy csak egy szerencsés találattal rabolhatnának egy pontot Podonyiék. Fortuna azonban ma úgy gondolta, hogy nem bünteti az Eger csapatát, amely mezőnyfölényben, magabiztosan játszott.

Az NB II Keleti csoport 28. fordulójában:

Egri FC – Szeged 2011 2-1 (2-0). Eger, városi stadion, 1500 néző, vezette: Böcskei Balázs.
Eger: Sztankó – Preklet, Katona, Knakal, Hamouz, Balog (Benounes 82′), Koós, Pavicevic, Piller (Romhányi 72′), Pavlov, Pisanjuk (Hrisztov 65′). Vezetőedző: Simon Antal.
Szeged: Trepák – Laczkó, Toca, Tóth I. (Guzsik 30′), Radnai (Gahwagi 46′), Bamba, Ulvicki, Kis, Podonyi, Orosz, Folmer (Kulacsik 46′). Vezetőedző: Tóth Bálint.
Gólszerzők: Pavlov (25′), Pisanjuk (43′), ill. Toca (57′).
Sárga lap: Knakal (31′), Pavicevic (41′), Romhányi (82′).

Simon Antal: Szeged igazolta jó hírét, nem véletlenül nyertek zsinórban négy meccset, Tóth Bálint összerakta a csapatot. 2-0-nál egy kicsit megnyugodtunk, így a Szeged tudott szépíteni, s egy éles meccs kerekedett a végére, ráadásul egy sérülés miatt 10 emberre fogyatkoztunk. Jó mérkőzés volt sok néző előtt, ilyenre derbikre van szüksége a honi focinak.

Tóth Bálint: Gratulálok a „kis Vasas-szívvel” rendelkező Egernek a győzelemhez! Egyszer minden sorozat megszakadt, csak miért pont most? Az elmúlt hetek fizikailag és idegileg is megerőltetőek voltak, elfáradtunk kissé. Az első félidőben gyengék voltunk, nem reagáltuk le az ellenfél játékát úgy, ahogy az meg volt beszélve. A második félidőben egy jobban játszó, jobban akaró csapat focizott, de az Eger egy kiváló ellenfél, nem véletlenül áll az első helyen a bajnokságban.

Forrás és kép: Szegedma.hu