Vígh Ferenc
Sütő Szilárd
Kugler Gyula
Hevesi siker a megyei rangadón
Két győzelem után a villámrajtot vevő Egri FC a felsővárosi műfüvön szerette volna megtartani tavaszi makulátlan mérlegét. Az élmezőnyt megcélzó hazaiaknak ehhez mindenképpen gól(ok)ra lett volna szükségük, az ősszel azonban ez nem sikerült (0:0). László István csapatának önbizalmat adhatott, hogy a csatársorban a frissen igazolt Bardi Gábor jól kezdte  a szezont, főszerepet vállalt a Tura és a Balmazújváros elleni sikerből, meggyőző formát mutatott az előkészületi meccseken is. Egri részről leginkább az ő megmozdulásai jelentettek veszélyt a mai összecsapás első félidejében is, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a megyeszékhelyiek. Ellentétben a vendégekkel, akik már a középkezdés után egyből megcélozták Illyés Dániel kapuját. A hálóőr résen volt, csakúgy mint Nagy L. kísérleténél, amikor bravúrral hárította a hevesi szélső lövését. A félidő vége felé kezdett ébredni az Eger, mégis újból Illyésnek volt dolga a 45.percben.

A második játékrészben a kapujuk elé szorultak a hevesiek, Csatlós került többször lövőhelyzetbe, de próbálkozásai mindannyiszor célt tévesztettek. Szűcs szögletei veszélyesek voltak, sőt az egyik után Bardi a hálóba juttatta a labdát, a játékvezető szerint azonban kézzel tette mindezt, amiért sárga lapot kapott. Sárga kártyát ért Jeferson mutatványa is a 16-oson belül, a légióst viszont a hevesi védő lába is akadályozhatta a kapuratörésben. A bíró a vendégek javára ítélt. Hiába a mezőnyfölény, a Heves szerzett vezetést a 85. percben. Besenyei Zsolt mértani pontosságú szögletét az üresen álló Nagy Péter fejelte a kapuba (0-1). Debreceni még próbálkozott egy kapáslövéssel, de az Eger már nem tudott újítani, így a végén a Heves örülhetett a három pontnak.

NB III. Mátra-csoport, 16. forduló
Egri FC – Heves LC 0-1 (0-0)
Eger, műfüves pálya, 200 néző. V.: Kelemen.
EGER: Illyés – Debreceni, Káposzta, Bezzeg, Szűcs – Romhányi, Jeney, Csatlós – Dávid (Busai, 74), Kálmán (Jeferson, 77.) – Bardi. Szakmai igazgató: László István.

Gól: Nagy P. (85.)

László I.: Sajnos a héten csak a pénteki edzésen tudtam igazán foglalkozni a csapatommal, mert az NB II-es ligaválogatottat terelgettem. Ettől függetlenül győznünk kellett volna. Gratulálok a Hevesnek.
Forrás: egriszín.hu