EGER: Illyés – Debreceni, Káposzta, Bezzeg, Szűcs – Jeferson (Kálmán, 46.), Busai, Romhányi, Jeney, Dávid (Németh, 64.) – Bardi (Urbán-Szabó, 80.). Szakmai igazgató: László István.

Edző: Lengyel Lajos.

ÓZD: Varsányi – Nagy D., Sándor, Tóth K., Bakos – Füleki, Sipos (Ruszó, 83.), Gacsal, Buku – Máthé (Oltyán, 83.), Al-Mohamed (Nagy R., 70.).

Edző: Zimmermann Tamás.

A gólok története. 50. perc: Szép Romhányi, Bardi összjáték után utóbbi 11 méterről jobbal a bal sarokba lőtte a labdát, 1–0. 54. perc: Romhányi ívelt jobbról keresztbe, ahol Kálmán egy cselt követően középre adott. Az érkező Káposzta egy méterről bólintotta a játékszert a hálóba, 2–0. 65. perc: Az előre törő Debreceni buktatásáért megítélt szabadrúgásból Bardi 17 méterről ballal bombázott a jobb sarokba, 3–0.

Debreceni Dávid (jobbra) is sokat tett az egri győzelemért-  <small> Fotó: Lénárt Márton. </small>Debreceni Dávid (jobbra) is sokat tett az egri győzelemért- Fotó: Lénárt Márton.

Tavaszi első, stadionbeli fellépésén kiváló gyepszőnyeg és nagyszerű labdarúgó idő várta a csapatokat. A jó kezdés után megtorpanó EFC-vel szemben egyértelműen a győzelem volt az elvárás a 12. helyen tanyázó borsodiak ellen. Az ex-ózdi Jeferson már a 10. percben jelezte, hogy nem akarja a végére hagyni a döntést a hazai gárda. Dávid helyzete nagyobb odafigyeléssel gól is lehetett volna, ám az ÓFC védője, Sándor nemcsak lőtt, de a kaput is eltalálta.

Szerencsére Illyés személyében olyan kapussal rendelkezik az egri együttes, aki bravúrokra is képes. A folytatás egyértelműen hevesi fölény jegyében telt, de a lehetőségek egyikét sem tudták gólra váltani a mieink. A szünetben Jefersont váltó Kálmán beállásával három támadó feszült az ózdi védelemnek, aminek meg is lett a jótékony hatása.

Bardi duplájával és Káposzta fejesével negyedóra alatt a maga javára fordította a mérkőzést a motiváltan futballozó megyeszékhelyi gárda. Amennyiben a jól irányító Romhányi, a sokat futó és hasznosan futballozó Busai, valamint a felfutásokra bátran vállalkozó Debreceni jobban összpontosít, nagyobb is lehetett volna a különbség. A „fonalat elkapott” EFC győzelme teljesen megérdemelt, a keveset nyújtó Ózddal szemben.

Jók: Bardi, Romhányi, Busai, ill. Sipos, Bakos.

Lengyel Lajos: – Helyenként már jól játszott a csapat és megérdemelten nyert. Kicsit jobb koncentrálással még nagyobb arányban is győzhettünk volna.
Zimmermann Tamás: – Gratulálok az Egernek, amely sokkal jobb csapat annál, mint azt az eddigi tavaszi eredményei mutatják.

Forrás: Heol.hu