Vígh Ferenc
Sütő Szilárd
Kugler Gyula
Varga Iván: Mihamarabb megoldást kell találni

A kialakult helyzet miatt nagyon nehéz felkészülni a csapatnak hétről-hétre. Talán ebből adódik, hogy egy-egy félidőnyi előnyt kapnak az ellenfelek minden mérkőzésen, ami rendkívüli erőfeszítést jelent a csapat számára, hogy az összeszedett hátrányt ledolgozza. Az edzések minősége is befolyásolja a teljesítményt, ahogy a ’Mester’ is elmondta…”nehéz úgy felkészülni, ha nem tudsz pályán dolgozni és gyakorolni…” Aki látta a mérkőzésről a közvetítést, tapasztalhatta a szurkolókban kialakult véleményt. Mihamarabb megoldást kell találni!

1. TISZAÚJVÁROS FC – EGER SE

A Vitelki Zoli vezette csapat Kisvárdán kapott ki egy sok gólt hozó mérkőzésen (3-4). Az Eger hazai pályán szintén sok gólos mérkőzésen maradt alul a Füzesgyarmat ellen, mert az első félidőben nagyon gyenge teljesítmény nyújtott, ami elég volt a F.gyarmatnak, hogy tetemes előnyüket megtartsák a második félidőre feljavult hazai gárda ellen. Az egri helyzet semmit nem változott az elmúlt időszakban, sőt további nehézségek adódhatnak a jövőre nézve, ami sújthatja az egyébként is önbizalom nélküli csapatot. A 2. félidőben mutatott játékkal lehet eredményt elérni, de ez a kettősség, ami jellemzi a csapat játékát, erre nagyon nehéz építeni. HAJRÁ EGER SE!!!

Tippem: 2-1

2. SÉNYŐ-CARNIFEX FC – DVTK II

A szabolcsiak meglepetésre csak egy gólnélküli döntetlent értek el a halovány „STÉCÉ” ellen. Most egy jó formába lendült, három mérkőzését zsinórban megnyerő DVTK-t látnak vendégül. Szoros mérkőzésen folytatódik a diósgyőri fiatalok menetelése és megszerzik a győzelmet és ezzel a 3 pontot.

Tippem: 1-2

3. BÉKÉSCSABA II – DEAC

A viharsarkiak Jászberényben diadalmaskodtak (3-1) a nagyon visszaesett Szolnok-megyei csapat ellen. A debreceni egyetemisták hazai pályán szenvedtek sima vereséget a feljutásra is esélyes rivális Kazincbarcikával szemben. Ezzel a vereséggel nőtt a pontkülönbség az élen álló két csapat között. A forma alapján hazai győzelem várható.

Tippem: 2-1

4. TÁLLYA – TÖRÖKSZENTMIKLÓS FC
Mindkét gárda vereséget szenvedett aktuális ellenfelétől az elmúlt fordulóban. A Tállya idegenben, a borsodi riválisától kapott méretes zakót (0-4), míg a Törökszentmiklós csapata hazai pályán, az újpesti fiataloktól megint a mérkőzés hajrájában kapott góllal maradt alul. Talán az otthon játszó csapat esélyesebb a találkozó megnyerésére.

Tippem: 2-1

5. HAJDÚSZOBOSZLÓ – KISVÁRDA II

Kicsit megtorpanni látszik a fürdővárosi csapat, az utolsó három mérkőzésén mindössze 1 pontot sikerült szereznie. Lehet, hogy eddig tartott a lendület? Mindenesetre nehéz találkozó vár rájuk, még akkor is, ha hazai környezetben fogadják a Kisvárda II csapatát, akik küzdelmes mérkőzésen rangadót nyertek a Tiszaújváros ellen.

Tippem: 1-1

6. DVSC II – PUTNOK FC

Az debreceni fiatalok az újonc Hidasnémetit győzték le simán (4-1), a Putnok meglepetésre remizett a Tiszafüreddel.  Az egymás elleni összecsapásukon a hazai pályán játszó „LOKI” az esélyesebb.

Tippem: 2-1

7. TISZAFÜREDI VSE – JÁSZBERÉNYI FC

A jó formában lévő hazaik (6 mérkőzés óta veretlenek) most elkaphatják a gyengén teljesítő Jászberényt.

Tippem: 2-1

8. ÚJPEST FC II – HIDASNÉMETI VSC

A lila-fehér fiatalok ismét egy újonc ellen mutathatják meg, hogy végre hazai környezetben is tudnak eredményesen játszani, mert az eddigi pontjaik zömét idegenben szerezték meg.

Tippem: 3-0

9. KAZINCBARCIKA – BKV ELŐRE

Rangadó ez a javából!!! Jósolni is nehéz erre a találkozóra! A Kazincbarcika vendégként, parázs mérkőzésen (kiállítás, 11-es) szerezte meg a rivális debreceni egyetemisták skalpját (4-1), míg a közlekedésiek Busai vezetésével sima, könnyed mérkőzésen gyűjtötték be az immáron 12. győzelmüket a remek rajtot vett, de most kissé visszaesett fürdővárosiak ellen. Aki nyer az egymás elleni rangadón az nagy lépést tesz az őszi első hely megszerzéséhez. Talán a hazai pálya előnyét élvező csapat begyűjti a három bajnoki pontot.

Tippem: 1-0

10. FÜZESGYARMATI SK – SBTC

A mérkőzést egy héttel később játszák le. A hazaiak Egerben szerezték meg a 3 pontot, most is esélyesek, hogy megnyerjék a mérkőzést a „STÉCÉ” fiataljai ellen.