A masszázs hatása a bőrre
A masszázs hatására a bőrben vérbőség keletkezik és emelkedik a bőr hőmérséklete. A fogások alkalmazására kémiai anyagok termelődnek,amelyek értágító hatásúak és a vérkeringést élénkíti, ez hozzájárul a szövetek jobb táplálkozásához, élénkül a sejtek anyagcseréje.
Simító és dörzsölő fogások hatására meggyorsul a bőr felületén lévő hámsejtek leválása és fokozódik a fiatalabb sejtek növekedése. Hozzájárulnak a bőr természetes rugalmasságának megőrzéséhez, tónusának növekedéséhez. Masszázs közben fokozódik a faggyú- és verejtékelválasztás.
A masszázs hatására a bőr alatti kötőszövetekben gazdag vér- és nyirokérhálózat összehúzódik és kitágul, ezáltal fokozódik a keringés. A mechanikai hatásra, a vérkeringés fokozódására meggyorsul a különféle lerakódások felszívódása, csökken a lerakódott zsír mennyisége.
A kezelés közben megszűnnek, csökkennek a bőr alatti kötőszövetben lévő feszülések, letapadások, hegedések. Masszázzsal előkezelt izomzat teljesítőképessége növekszik, az elvégzett izommunka gyorsabb és kitartóbb lesz.
A masszázs elősegíti a fáradtság megszűnését, az izomzat könnyebben és gyorsabban kipiheni magát. Masszázs hatására javul az izomzat vérellátása, az anyagcseretermékek, salakanyagok könnyebben eltávoznak az izomból.
Masszázs ellenjavallatai