____________________________________________________________________________________________

2006.05.21.
Gadrika

Bronzérmes a Dunaferr NK

A harmadik helyért léptek pályára szombaton a lányok Újvárosban, a szezon utolsó mérkőzésén. Bulinak, Ibinek, Gabcának és Szilárdnak ez volt az utolsó meccse a Dunaferr színeiben, és Mátéfi Eszti is távozik az első csapattól, ő az fiatalokkal folytatja tovább a munkát Dunaújvárosban.

Érthető tehát, hogy mindenképpen győzni szeretett volna a csapat. Ennek megfelelően kezdték a lányok a mérkőzést. Sorra dolgozták ki a ziccereket, de megremegtek a kezek, és rendre kimaradtak a helyzetek. Az ellenfél is pontatlanul játszott, a 10. percben még csak 3-1 állt az eredményjelzőn. Detti nagyon jól lőtt, minden helyzetből betalált. Sajnos nem tudott meglépni a csapat, pedig többször is lett volna rá lehetőség. A Loki kiegyenlített (20. perc 7-7), majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidőben pedig két gólos debrecenei vezetés állt az eredményjelzőn. Detti ekkor már 6 dobott gólnál járt!

A második játékrészt is hasonlóan bekezdték a mieink, a 40. percben már a Dunaferr vezetett 2 góllal. Fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között, 10 perccel a vége előtt 4 gól volt az előny. Nagyon pontatlan volt továbbra is a befejezésünk, a Loki elkezdett felzárkózni, 55. percben már csak két góllal vezettek Dettiék. Szerencsére Kitti, aki a 2. félidőre állt be, parádésan védett, így nem tudott közelebb kerülni a Debrecen. A végére is maradt a 2 gólos különbség, 24-22-re nyertek a lányok.

Gratulálunk!

A távozóknak sok sikert új klubjukban, kívánom, hogy találják meg számításukat!

Győzelem Debrecenben

Az utóbbi balul sikerült mérkőzések után a lányok a bronzéremért küzdenek. Ehhez első lépésként pontot kellett szerezni Debrecenben! Jelentem: sikerült! Küzdelmes és nagyon értékes győzelem volt.
A lányokat ismét ünnepelni láttuk! Nagy feszültség volt mindenkiben, ez jól látszott a mérkőzés végén! Votl nagy ünneplés!
Örülök, hogy sikerült. Győzni kell 20-án otthon is!

Hajrá Csajok!

2006.05.11.
Gadrika

Jövőre csak EHF

Bajnokok Ligája indulási jogért folyt a harc tegnap a Ferenváros otthonában.
A sérült Boki helyett Ibi, míg a gyengén muzsikáló Lovi helyett Angi, beállóban pedig Baba kapott helyet a kezdőcsapatban.
Jól kezdtek a lányok, az 10. percben már 3 gólos volt az előnyünk.
Főleg Detti volt elemében, szinte számolatlanul talált be a meccs elején. A félidő végefelé felzárkózott, sőt a vezetést is átvette a Fradi, de Ibi góljainak köszönhetően mégis a Dunaferr vonult előnnyel szünetre.

A második játékrészben csak szépen növelte előnyét a csapat. 3 góllal vezettünk, amikor elérkezett a mérkőzés utolsó 10 perce... ahogy ez ebben a szezonban "lenni szokott", ismét elolvadt az előny.
A hajrában még volt esély az egyenlítésre, de a vége 1 gólos zöld-fehér siker.

Ezzel eldőlt, hogy a következő szezonban a Dunaferr az EHF-ben indulhat...

A bajnokságból még 2 Debrecen elleni mérkőzés van hátra. Lokinál eddig a felsőházi csapatok mindegyike vereséget szenvedett a rájátszásban. Bízunk benne, h lányaink megtörik ezt a sorozatot!