top left image
top right image
bottom left image
bottom right image
Tönköly búza kalász (Franckenkorn fajta)



A 2008-as, 1. tönkölybúza vetésünk szépen kikelt. Bár hiányzik neki a hótakaró ezekben a fagyos napokban egy kissé. Csak ősszel vethető, ideálisan október 20-án, körülötte. Bokrosodásához szűkséges a fagyhatás. Mire tavasszal a gyommagok kikelnének, már sem helyük, sem levegőjük nincs a kikeléshez, a normális fejlődéshez.



A 2010-es évben már saját kombájnnal arattuk a saját termésű tönköly búzánkat. Erre a fajtára jellemző, hogy mindig vethetünk a saját magjából. Csak egyszer kell megvenni.

A fajta jellegzetessége a 1.5 méteres magasság.
Aratásra érett tönköly kalásza lefelé hajlik, színe vörösarany. A 2010-es évben kimondottan szép volt, mert aratási időben nem érte eső. Mivel aszályosabb években sem csökken számottevően a termés, rábízhatjuk magunkat.


Még karácsonykor is lehet saját paradicsomunk, ha a fagyok elött az utolsó zöld paradicsomokat leszedjük és hűvös helyen hagyjuk beérni, bepirosodni. Bár a napfény íze hiányozni fog belőle, de semmivel sem lesz rosszabb a boltban vásárolhatónál, sőt. Ezek a paradicsomok egyik szomszédnénimtől kapott paradicsomfa magból növekedtek.

2009-01-01

2009-01-01

2009-01-01




A ház körüli
konyhakertben is sok minden megfér egymás mellett. Sőt az udvart sem kell telepíteni fűvel, sokkal értékesebb gazok nőnek meguktól, amik ráadásul gyógyerővel is rendelkeznek, arról nem is beszélve, hogy tavasszal a vetett kultúrákat jóval megelőzve látnak el bennünket élő étellel, csak észre kell őket venni. Kíméletes kaszálással az aszályos nyarakat is jobban átvészelik, míg a fű kiég.