Kaspar Hauser         

Előző Főoldal Következő

Főoldal
Atlantisz
Bermuda
Farkasemberek
Földönkívüliek
Gömbvillám
Halálféreg
Haleső
Hipnózis
Kaspar Hauser
Jeti / Nagylábú
Levitáció
Loch Ness
Önégés
Piramisok
Pszichokinezis
Stonehenge
Szellemek
Szent Grál
Torinói lepel
Vámpírok
Vérző tárgyak
Egyéb lények
Galéria
Impresszum

Az oldal tartalma miatt 12 éven aluliaknak nem ajánlott!

Powered by Arminius

 
írj véleményt!

 

A REJTÉLYES IFJÚ TÖRTÉNETE

Kaspar HauserA Kaspar Hauser kabátján maradt vérfoltok genetikai vizsgálata kizárta azt az eshetőséget, hogy a fiú a badeni nagyherceg és Stéphanie de Beauharnais gyermeke lett volna. Ezzel egy több mint másfél száz éves elmélet dőlt meg.
1828-ban egy tizenhat év körüli fiú tűnt fel Nürnbergben, zsebében egy, a városban állomásozó tiszthez címzett levéllel. A fiú menni is alig tudott, beszéd helyett pedig összefüggéstelen hangok jöttek ki a torkán. Egyedül a nevét tudta leírni: Kaspar Hauser. Nem tudta, honnan jött, mit csinált korábban, s hogy kik a szülei. A nála lévő levél sem segített eloszlatni az őt körülvevő homályt: mindössze annyi szerepelt benne, hogy egy szegény parasztember magához vette az 1812-ben született fiút, s most a lovasezredhez küldi, mivel betöltötte tizenhatodik évét. Aláírás, cím nem volt.
Az ifjúról hamarosan kiderült, hogy szellemileg egyáltalán nem visszamaradott, csak feltehetően ingerszegény környezetben tartották ez idáig. Egy ambiciózus ügyvéd ki is derítette – az értelmileg gyorsan fejlődő fiú segítségével –, hogy melyik vár börtönében élhetett.Hauser sírja

Feltevése szerint a badeni nagyherceg, Károly és felesége, Stéphanie fia lehetett, s mivel Stéphanie Napóleon első feleségének a rokona volt, s őt a franciák császára leányává fogadta, így a fiatalember Napóleon-unoka.
Az ügyvéd azt is tudni vélte, miért tartották fogva. A nagyherceg fia 1812-ben csecsemő korában hirtelen meghalt. Legalábbis így szólt a hivatalos változat. Az ügyvéd szerint azonban egy halott gyermeket csempésztek az ifjú herceg bölcsőjébe, őt pedig börtönbe zárták, s eldugták a világ szeme elől. Persze a háttérben – úgymond – a hatalom megszerzése munkált. Hauser nem sokáig élvezhette a szabadságot. 1829-ben egy ismeretlen személy fejszével megtámadta, meg is sebesítette, de sikerült elmenekülnie. Négy évvel később egy újabb ismeretlen merénylő az utcán leszúrta.

Jelenet az azonos című Wener Herzog filmbôlKaspar Hauser tehát nem Napóleon unokája volt, de még mindig nincs válasz arra, ki és miért tartotta fogva, miért engedték szabadon, miért ölték meg, s vajon a kutakodó ügyvéd valóban természetes halállal halt-e meg oly hirtelen, nem sokkal azután, hogy szimatolni kezdett.

A történetrôl a németek egyik legnagyobb rendezôje, Werner Herzog készített egy 105 perces művészi drámát melyben egy prostituált nem kívánt gyermeke (Bruno S.) alakítja Kaspar Hausert.  

 

 

 

Főoldal ] Atlantisz ] Bermuda ] Farkasemberek ] Földönkívüliek ] Gömbvillám ] Halálféreg ] Haleső ] Hipnózis ] [ Kaspar Hauser ] Jeti / Nagylábú ] Levitáció ] Loch Ness ] Önégés ] Piramisok ] Pszichokinezis ] Stonehenge ] Szellemek ] Szent Grál ] Torinói lepel ] Vámpírok ] Vérző tárgyak ] Egyéb lények ] Galéria ] Impresszum ]

Kérdésekkel az alábbi címhez forduljanak: armin-sopron@web.de 
Copyright © 2004 AFIT & Arminius
Elôállítva: 2004. június 6.