Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

2005. februári hírek

____________________________________________________________________________________________

2006.11.22.
Gadrika

Befejeződött az őszi szezon

Szombaton a 2006/2007-es bajnokság szünetéhez érkeztünk. Az eltelt 13 forduló után a Győr és a Ferencváros is egyetlen vereséggel áll a tabella élén.

+ + +
Csapatunk hazai pályán eddig veretlen. A felsőházra pályázó együttesek közül az ide látogató Debrecen és Fradi ellenében is sikerült itthon tartani a 2 pontot.
Nagy fegyvertény, hogy amíg riváliasaink nem tudtak pontot rabolni Németh András együttesétől, mi magabiztos játékkal, leginkább Mörtel Reni remek teljesítményének köszönhetően fosztottuk meg őket a veretlenségüktől.

- - -
A sikerek mellett akadtak gyenge mérkőzések is az őszi szezonban. Csalódást jelentett csapatunk a vártnál nagyobb arányú veresége a Győr otthonában, a Vasas elleni mérkőzés, ahol csak egy utolsó másodpercbeli szabaddobás góllal sikerült a pontmentés, de ami a legnagyobb pofon volt csapatnak, szurkolónak egyaránt, az Kiss Szilárd jelenlegi gárdájától, a Hódmezővásárhelytől elszenvedett sima vereség.
Sajnos a bombaként berobbant új kapusunk, Paula Ungureanu komoly sérülése sem tett jót a csapatnak. Paula térde a 3. fordulóban a Cornexi elleni mérkőzés elején szakadt be, majd egy ezdésen rásérült, így nem kerülhette el az operációt.
Balogh Barbara szintén térdsérülés miatt kényszerült hosszabb kihagyásra.
Reméljük, hogy sikeres műtét után jövő év elején ismét be tudnak kapcsolódni a munkába. Nagy szükség lesz rájuk a rájátszásban és az EHF kupa küzdelmeiben.

2006.11.18.
Gadrika

Isthy "szösszenete" a Halas elleni mérkőzésről

Jól kezdtünk 4 perc alatt 4-0-ra elhúztunk, sajnos azután jöttek a hibák és 4-3-ra feljött a Halas. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok és egyszer a Halas át is vette a vezetést, de a 20. percre ismét mi vezettünk 13-12-re. A félidő utsó 10 perce jól sikerült, jobb védekezés és sikeresen befejezett támadások után 19-14-es vezetéssel zártuk a félidőt. Detti igazi vezéregyénisége volt a csapatnak lőtt 5 gólt és adott pár szép passzt is, egyértelműen ő volt a csapat legjobbja.
A 2. félidőben ott folytattuk ahol az elsőt abbahagytuk és elhúztunk 21-14-re, majd a 40. percig ezt tartottuk 26-19-ig. Ezután jött a hullámvölgy, jónéhány kiállítás és a Halas a 49. percre feljött 27-25-re. Szerencsére sikerült visszatalálni a játékba és 2 perc múltán 30-26 lett ide. Az utsó 9 percben még egyszer feljött a Halas 32-30-ra, de a végjáték ismét nekünk sikerült jobban és hoztuk a meccset 34-30-ra.

Gratulálok a csajoknak egy nagyon jó és izgalmas meccset nyertek meg és végre idegenben hoztak egy rangadó jellegű mérkőzést! Szép volt csajok!!!

A kapuban Ira közepes formát hozott (voltak jó és kevésbé jó pillanatai), Kitti amikor beállt jól teljesített, mindketten védtek 7-est is. A védekezésben volt egy nagyon jó periódusunk a 20. és a 40. perc között, de az eleje és főleg 40. és az 50. perc közötti védekezés feledhető. Azt hiszem ezen a meccsen mindenki odatette magát, bár hibáztak többször is, de amikor nagyon kellett mindig akadt valaki aki fontos gólokat tudott szerezni. Azt hiszem ez a csapatmunka diadala volt. Támadásban viszonylag jól ment, persze azt hozzá kell tenni, hogy rengeteget voltunk emberhátrányban, főleg a 2. félidőben. A sípmesterek a 2. félidőben amikor kezdtünk nagyon elmenni, finoman szólva is megtámogatták a hazaiakat, ennek is volt köszönhető a felzárkózásuk. Rengeteg kiállítást és 7-est adtak ellenünk a második játékrészben, szerencsére a Halas 4 büntetőt kihagyott ezekből. Összességében Detti, Reni, Lovi és talán Lala emelhető ki a csapatból.

Végülis elmondható, hogy megérdemelten hoztuk a meccset, szinte végig mi vezettünk, a 2. félidőben 2 gólnál nem is tudott közelebb jönni a Halas. Nagyon fontos 2 pontot szereztünk a csapatmunka diadalával és jöhet a pihenés és a feltöltődés.

HAJRÁ DUNAFERR!!!

Isthy

2006.11.15.
Gadrika

Dunaferr - Békéscsaba: 33-21

Békéscsaba ellen léptek pályára tegnap Dettiék a Vasmű úti sportcsarnokban. A csapatokat erős félház fogadta. Az újvárosi kimaradó ezúttal Mörtel Reni volt. A mérkőzést teljesen komolyan véve, egy 5-0ás szériával kezdte a meccset a Dunaferr. Az első félidőben meglett a 10 gólos különbség a két csapat között, ami a szünetre 12 gólosra nőtt. A második játékrészben mindenki szóhoz jutott. Kissé felforgatott hadrendben játszottunk, de a különbség így sem csökkent a két gárda között.
A vége: 33-21

- képek

2006.11.13.
Gadrika

Egy híján húsz

Szombaton az NB1-es újonc Makó látogatott Újvárosba.
A mérkőzés döcögősebben indult, mint azt vártuk. A 25. percben még csak 2 gól volt Dettiék előnye. Szerencsére a játékrész végére sikerült rákapcsolni és a szünetre már 13-8as Dunaferr vezetéssel vonultak a csapatok.
A második 30 percben már határozottabban kézilabdáztak a mieink, végül minden mezőnyjátékosunk gólt szerzett, és az utolsó percek egyetlen kérdése az volt, hogy a vendégek megússzák-e húsz gólos különbségen belül.
Megúszták: 35-16-ra győzött a Dunaferr. A csapatunk legeredményesebbje Detti volt!

Kedden a Békéscsabával mérkőznek a lányok a dunaújvárosi csarnokban, szintén kötelező a győzelem!

HAJRÁ KOHÁSZ!

2006.11.03.
Gadrika

Győzelem Tiszaújvárosban is

A szlovák-magyar kézilabdás barátság keretein belül megrendezett mérkőzések magyarországi felvonásán is sikeresen szerepelt Németh András és Zsiga Gyula együttese.
Az európa bajnokságra készülő csapatunkban most leginkább azok jutottak szóhoz, akinek helye kérdéses még az utazó keretben. Ezért volt az, hogy szinte sosem látott összeállításban szerepeltek a parketten a mieink.
Több szerepet kaptak a fiatalok, köztük most először láthattuk a felnőttek közt nemzeti színekben a Ferencváros fiatal irányítóját, Szucsánszki Zitát.
A rutinosabbakat is köszönthettük, hiszen Mehlmann Ibi és Ferling Detti is elérte a 100. válogatottságát.
A mérkőzés az előztes várakozásokkal ellentétben döcögősen kezdődött, a 13. percig a szlováknál volt az előny. A félidőre helyre állt a rend és 15-11-gyel fordultak a csapatok. A második játékrészben az egyre ritkábban látott felállású magyar csapat őrizte ezt az előnyt és a végeredmény 30-27 lett.